Google Pixel 3 akıllı telefonunuzda ekran görüntüsü alma

Google Pixel 3’ünüzde ekran görüntüsü almak, çoğu Android cihazında ekran görüntüsü almaya benzer. Söylemeye gerek yok, kolay ve anlaşılır. Yalnızca birkaç saniye sürer ve çekilmesini istediğiniz ekranın yüksek çözünürlüklü bir resmini çekebilirsiniz. Yeni Pixel 3 cihazınızda ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı açıklayayım.

Sorun gidermemize geçmeden önce, bir soruna bir çözüm bulmaya çalışırken bu yayını bulduysanız, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Pixel 3 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sorununuzu çözmenize yardımcı olabilecek makaleler yayınlamış olabiliriz.

Yöntem 1: Güç tuşunu basılı tutma

Doğru. Sadece telefonunuzun güç tuşunu basılı tutarak ekran görüntüsünü almanıza izin verir, çünkü ekranda açılacak bir seçenek olacaktır. Bu yöntemi kullanarak bunu nasıl yapacağınız …

    Çekmek istediğiniz ekrana veya sayfaya gidin. Pixel telefonunuzun ekran görüntüsü almak istediğiniz şeyi yakalayabilmesini sağlamak için diğer tüm uygulamaları ve web sayfalarını kapatmanız önerilir. Şimdi, Güç tuşunu en az 3 saniye basılı tutun. Bu bir seçenek menüsü gösterecektir. Bundan kısa bir süre sonra ekran görüntüsü animasyonunu göreceksiniz ve bir bildirim açılacaktır. Ekran görüntüsünü incelemek istiyorsanız, görüntülemek için bildirim çubuğunu aşağı çekmeniz yeterlidir. Doğrudan bildirim çubuğundan paylaşma veya silme seçeneğiniz vardır.

Yöntem 2: İki düğmeli birleşik

İlk yöntemi kullanarak ekran görüntüsü aldığınızda en az birkaç eylem gerçekleştirmeniz gerekir, ancak bu yöntemde yalnızca bir eyleme ihtiyacınız vardır, ancak kombinasyonu doğru bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekir. Nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Yakalamak istediğiniz ekrana gidin ve diğer uygulamalardan ve sayfalardan uzak durun. Hem ses kısma hem de güç tuşlarını birkaç saniye basılı tutun. Ekran görüntüsü animasyonu, işlemin başarıyla tamamlandığını onaylamak için ekranda görünecektir. Ekran görüntüsünü inceleyebilir ve doğrudan bildirim çubuğundan yönetebilirsiniz.

Ekran görüntüsünü bildirim çubuğundan inceleme şansını kaçırdıysanız, Fotoğraflar uygulamasını açıp Menü simgesine (3 satırlı simge) dokunarak görüntüleyebilirsiniz. Cihaz klasörlerine bakın ve dokunun ve Ekran görüntüleri yazan bir klasör arayın. Burası tüm ekran görüntülerinin varsayılan olarak kaydedildiği yerdir. Bunları burada görüntüleyebilir ve / veya yönetebilirsiniz veya klasörü istediğiniz gibi yeniden adlandırabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorun, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.