Google Pixel 3 Bildirimleri Almamak Nasıl Onarılır

#Google # Pixel3, Pixel serisinde piyasaya sunulan en son modeldir. Bu 5.5 inçlik Süper AMOLED ekrana sahip ve 4GB RAM ile birlikte güçlü Snapdragon 845 işlemciyi kullanan amiral gemisi bir telefon. Bu telefonun diğer Android akıllı telefonlara kıyasla bir avantajı, en son yazılım güncellemelerini ilk alanlardan biri olması. Her ne kadar bu güçlü bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Google Pixel 3’ün bildirim alamamasıyla mücadele edeceğiz.

Bu konuda bir Google Pixel 3 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Google Pixel 3 Bildirimleri Almamak Nasıl Onarılır

Sorun: Birkaç gün önce Google’dan Pixel 3’ümü aldım ve T-Mobile SIM kartımı Samsung S7’mden Pixel’e çektim ve bir yedeklemeden bilgi aldım. Telefonla en başından beri çok garip sorunlar yaşıyorum. Bildirimleri açtım ve henüz ortam ekranında veya telefonun üst çubuğunda açılan herhangi bir bildirimi görmedim. Tüm bildirimler açık. Her menüde ve ayarda bulabilirim. En büyük sorun, bir arama geldiğinde telefonumun titremesi ve ses çalması, ancak cevap vermeme izin verecek hiçbir ekran çıkmaması. Yani telefonuma cevap vermenin yolu yok. Giden aramalar tamamen iyi. Ayrıca çağrı ekranı dışında cevapsız bir çağrı için bildirim alamıyorum. Bu bir çeşit yazılım sorunu gibi görünüyor. Telefonumu yanıtlarken sorunlara neden olabilecek Skype veya diğer uygulamalarım (Facebook Messenger dışında) yok. Yedeklemem ve fabrika ayarlarına sıfırlamam gerekir mi?

Çözüm: Bu cihazla ilgili herhangi bir sorun gidermeden önce, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Yeni bir yazılım güncellemesi varsa, önce telefonunuza indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Kilit ekranı bildirimlerini aç

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonun kapalı olabileceğinden kilit ekranı bildirimlerini açmaktır.

    Bir Giriş ekranından, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı kaydırın. Git Ayarlar – Uygulamalar ve bildirimler- Bildirimler

Pixel 3’ü Güvenli Modda Yeniden Başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olma olasılığı vardır. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

    Aygıt açıkken, Güç kapalı istemi görüntüleninceye kadar Güç düğmesini (sağ tarafta bulunur) basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli modda yeniden başlat istemi görüntüleninceye kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Tamam’a dokunun.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, muhtemelen bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi

Yapmanız gereken en son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, sorunun bir yazılım arızasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmenizi sağlar. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Aygıtın kapalı olduğundan emin olun. Açma / kapama modu (üstünde Başlat olan bir Android görüntüsü) görünene kadar Güç + Ses Kısma düğmelerine basın ve basılı tutun, daha sonra bırakın. Kurtarma modunu seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için Ses düğmelerini ve seçmek için Güç düğmesini kullanın. Cihaz Google başlangıç ekranını yanıp sönecek, ardından Kurtarma modunda yeniden başlatılacaktır. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçimini yapın. Evet seçeneğini seçin. Şimdi sistemi yeniden başlat seçeneğini seçin.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, bu konuda Google Pixel destek ekibine başvurmalısınız.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.