Google Pixel 3 Bluetooth’un kulaklıklı mikrofon seti ile olan bağlantısı kesiliyor

Google Pixel 3’te Bluetooth sorunlarını çözme söz konusu olduğunda, yalnızca bir son kullanıcının yapabileceği çok şey vardır. Bu yazıda, Pixel 3’te Bluetooth sorununuz varsa yapabileceğiniz sorun giderme adımlarını göstereceğiz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun: Google Pixel 3 Bluetooth kulaklığın bağlantısını kesmeye devam ediyor

Pixel 3 cihazım Beats kablosuz 3’üme bağlı kalmayacak. Diğer Bluetooth hoparlörlere bağlanmayı denedim ve herhangi bir sorun olmadan bağlı kalıyor. Bağlantıları birkaç kez sıfırladım ancak bağlantı kesilmeye devam ediyor. Bağlantı iyi başlıyor ama telefonumu kilitledikten sonra ve kulaklıklarla bağlantıyı kaybediyor. Bu sorunu çözmek için yapabileceğim bir şey var mı? Kulaklıkları bir arkadaşımın iphone’una bile bağladım ve mükemmel çalışıyor.

Çözüm: Herhangi bir Bluetooth sorununun birkaç olası nedeni vardır. Pixel 3’ünüzde belirli soruna neyin neden olduğunu bilmek için bir dizi sorun giderme adımı yapmanız gerekir.

Yeniden başlatmaya zorla

Herhangi bir gelişmiş sorun giderme işlemi gerçekleştirmeden önce, sistemi yeniden başlatarak yenilemek her zaman iyi bir fikirdir. Güç düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutmanız yeterlidir. Daha sonra, telefonunuzun yeniden başlatma sırasını tamamlamasını ve Bluetooth’un nasıl çalıştığını kontrol etmesini bekleyin.

Güncellemeleri yükle

Google’ın kendi bebeği olan Pixel sahipleri, Android’in sunduklarını ilk deneyimleyenler. Bu onlara kısa vadede Pixel olmayan ve Nexus sahiplerine övünme hakkı verir. Mesele şu ki, mükemmel bir sistem yok ve Android İşletim Sistemi’nin ilk sürümlerinde önemli hatalar var. Yeni bir büyük Android güncellemesi yayınlandığında, birçok erken benimsenin sık sık sorunlardan şikayet etmesi şaşırtıcı değildir. Bluetooth sorununuz bir güncelleme yüklendikten sonra ortaya çıktıysa, bir süre sonra kaybolup kaybolmayacağını görmek için sistemi güncel tutmanızı öneririz. Bazı hatalar, geliştiriciler tarafından geldikçe giderilir ve Piksellerdeki bazı Bluetooth sorunları aynı şekilde ele alınır. Havada yeni Android sürümleri olduğunda cihazınızın güncellenmeye hazır olduğundan emin olun.

Aynı şey uygulamalarınız için de geçerlidir. Onları güncel tuttuğunuzdan emin olun.

Kötü üçüncü taraf uygulamalarını kontrol edin

Uygulamalardan bahsetmişken, bunlardan birinin bu Bluetooth sorununun nedeni olma ihtimali var. Kontrol etmek için telefonunuzu Güvenli Mod’da yeniden başlatın ve Bluetooth’un nasıl çalıştığını görün. Güvenli Modda çalışırken, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınır. Bu nedenle, Bluetooth bağlantısı normal çalışıyorsa ve kulaklığınızla bağlantıyı kesmezse, kötü bir uygulama buna neden oluyor olmalıdır.

Pixel 3’ünüzü güvenli moda yeniden başlatmak için:

    Güç düğmesine basın ve basılı tutun. Ekranınızda, Power off (Kapalı) düğmesine dokunun ve basılı tutun. OK (Tamam) ‘a dokunun.

Unutmayın, güvenli mod üçüncü tarafları veya indirilen uygulamaları engeller. Sorun güvenli modda kaybolursa, uygulamalardan birinin suçlanacağına bahse girebilirsiniz. İndirdiğiniz uygulamalardan hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için:

    Güvenli moddan çıkmak için cihazınızı yeniden başlatın. Birer birer, son indirilen uygulamaları kaldırın. Her kaldırma işleminden sonra cihazınızı yeniden başlatın. Bu uygulamanın kaldırılmasının sorunu çözüp çözmediğine bakın. Soruna neden olan uygulamayı kaldırdıktan sonra, kaldırdığınız diğer uygulamaları yeniden yükleyebilirsiniz.

Pixel 3’ünüzün ağ ayarlarını sıfırlayın

Bluetooth sorunları da dahil olmak üzere ağ oluşturma sorunlarının çoğu, bir aygıtın varsayılan yapılandırması geri yüklenerek giderilir. Pixel 3’ünüzün ağ ayarlarının sıfırlanması, kaydedilen tüm wifi şifrelerini sıfırlar, tüm Bluetooth bağlantılarını veya eşleştirmeleri siler ve mobil veya hücresel ayarları yeniler. İşte böyle yapılır:

    Ayarlar uygulamasını açın. Sistem’e dokunun, Gelişmiş’e dokunun. Sıfırlama seçeneklerine dokunun. Wi-Fi, mobil ve Bluetooth’u Sıfırla’ya dokunun.

Fabrika ayarları

Yukarıdaki tüm sorun giderme adımları sorunu çözmezse, yapabileceğiniz son yazılım sorun giderme adımı onu silmektir. Bu şekilde, tüm yazılım ayarlarını tek bir vuruşta varsayılan ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Sorunun nedeni yazılımla ilgiliyse, fabrika ayarlarına sıfırlama büyük olasılıkla yardımcı olacaktır.

Pixel 3’ünüzü fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

    Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun.Telefonda Google hesabının kullanıcı adını ve şifresini bildiğinizden emin olun. Ayarlar uygulamasını açın. Sistem’e dokunun. Gelişmiş’e dokunun. Seçenekleri sıfırla’ya dokunun. Gerekirse, PIN kodunuzu, deseninizi veya şifrenizi girin. Telefonunuzun dahili deposundaki tüm verileri silmek için Her şeyi sil’e dokunun. Telefonunuz silmeyi bitirdiğinde, yeniden başlatma seçeneğini seçin. .

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.