Google Pixel 3 Call Nasıl Duyulmuyor?

#Google # Pixel3, geçen yıl arama devi tarafından piyasaya sürülen premium bir Android akıllı telefon. Bu telefon ve bu serideki tüm modeller en iyi yazılım güncellemelerini diğer cihazların önünde almakla tanınır. Bu, ön ve arkada bir Alüminyum gövdeden ve Corning Gorilla Glass 5'ten üretilmiş IP68 dereceli bir cihazdır. 5.5 inç P-OLED ekrana sahip ve 4GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci kullanıyor. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Pixel 3 çağrısının çözülmediğini çözeceğiz.

Bu konuda bir Google Pixel 3 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Google Pixel 3 Call Nasıl Duyulmuyor?

Sorun: Merhaba, piksel 3'ü satın aldım ve telefon konuşmalarında sorun yaşıyorum. Sonunda, herkesin temiz olduğunu duydum. Fakat birçok kez (farklı insanlar) beni net duymadıklarını ve kesildiklerini söylüyorlar (bu hafta 4 kez farklı insanlarla). Cep telefonuyla özgürüm. Eski telefonumu (nexus 6p) daha önce aynı servisle kullandım ve iyi çalışıyor. Sadece yeni piksele geçtim 3 oldu. Telefon için en yeni güncellemeye sahibim (5 Ocak 2019). Bluetooth kapalı ve hiçbir şey mikrofonu engellemiyor. Zaten telefonu yeniden başlattım, sistem reformat ama hiçbir şey işe yaramadı. Umarım buna başka bir çözüm bulursunuz. Teşekkürler.

Çözüm: Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek ağ ile ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmektir.

Sinyal çubuklarını kontrol edin

Telefonun şebekeden mükemmel sinyal aldığından emin olun; çünkü düşük sinyal bu soruna neden olabilir. Gerekirse, sinyal alımının güçlü olduğu bir alana gidin, ardından sorunun olup olmadığını kontrol edin.

Şebeke kesintisi olup olmadığını kontrol edin

Bazen bu sorun ağın içindeki sorunlardan kaynaklanabilir. Bölgenizde herhangi bir kesinti bildirimi varsa, operatörünüzün web sitesini kontrol edebilirsiniz. Bir şebeke kesintisi olup olmadığını doğrulamak için operatörünüzün müşteri hizmetleri departmanıyla da iletişime geçebilirsiniz.

Farklı bir SIM kart kullanmayı deneyin

Sorunun hatalı bir SIM karttan kaynaklanabileceği durumlar vardır. Durumun böyle olup olmadığını doğrulamak için, telefonunuzda farklı bir SIM kullanmayı denemelisiniz.

Sorun ağdan kaynaklanmadıysa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarını uygulayın.

Bir kuvvet yeniden başlatması gerçekleştirin

Telefonunuzda yapmanız gereken ilk şey yumuşak bir sıfırlamadır. Bu, genellikle telefon yanıt vermediğinde yapılır, ancak bu adım telefon yazılımını yenileyeceği için de yapılabilir. Bu işlemi yapmak için Güç düğmesine basın ve yaklaşık 10 – 20 saniye basılı tutun. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Sorunun devam etmesi durumunda, bir sonraki adım, telefon Güvenli Mod'da başlatıldığında sorunun olup olmadığını kontrol etmektir.

 • Aygıt açık durumdayken, Güç kapatma istemi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve sonra bırakın.
 • “Güvenli moda yeniden başlat” istemi görünene kadar Kapat'ı basılı tutun ve sonra bırakın.
 • Onaylamak için Tamam'a dokunun.

Sorun bu modda mı oluyor? Olmazsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yapmanız gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı gerçekleştirdiğinizde telefon verilerinizin silineceğini unutmayın.

 • Telefon Kapatılana Kadar Güç Düğmesini basılı tutun
 • Birkaç saniye boyunca Güç Düğmesini ve Sesi Azaltma Düğmesini Tutun
 • Ekranda Fastboot Modunu Görmeyi Bekle
 • Düğmelerden Çıkın
 • Kurtarma Modunu Seçin
 • Android Robot Görüntüsünün Açılmasını Bekleyin
 • Güç Düğmesini basılı tutun ve ardından Sesi Açma Düğmesine basın
 • Verileri Sil / Fabrika Ayarlarına Sıfırla'yı seçin
 • Evet seç
 • Sistemi Şimdi Yeniden Başlat'ı seçin

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.