Google Pixel 3 kamera uygulaması nasıl giderilir?

Kamera uygulamanızın Google Pixel 3'ünüzde belirgin bir sebep olmadan sık sık çarptığını tespit ederseniz, bu yayın yardımcı olacaktır. Aşağıdaki önerilerimizi izleyerek kamera uygulaması sorunuyla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Google Pixel 3 kamera uygulaması sorun devam ediyor

Piksel 3'üm kusursuzdu, ancak yaklaşık 2 ay kullandıktan sonra, hiçbir belirgin sebep olmadan kamera uygulamasını kullanmaya başladı. Fotoğraf modlarını değiştirdikten sonra bazen sorun çıkarmadan kullanabileceğim, bazı diğer öğeler yüzünden çökebileceği ya da fotoğraf çekemedim.

Çözüm: Kamera uygulamasıyla ilgili sorunları düzeltmek genellikle kolaydır ve kullanıcı düzeyinde gerçekleştirilebilir. Aşağıdaki sorun giderme adımlarımızı takip edin.

Sistemi yenile

Çoğu durumda, geçici hatalar küçük sıkıntıların veya uygulama sorunlarının nedenidir. İlk sorun giderme adımı olarak, bir zorunlu yeniden başlatma yaparak sistemi yenilemenizi sağlamak istiyorsunuz. İşlem genellikle bataryayı cihazdan ayırmaktı. Bunu açıkça yapamazsınız, çünkü Google Pixel 3’ünüzde çıkarılabilir olmayan bir pil takımı var. Cihazınızı yeniden başlatmaya zorlamak için Güç düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutabilirsiniz. Yeniden başlattıktan sonra sorunu tekrar kontrol edin.

Kamera uygulamasını kapatmaya zorla

Bazen, sorunlu bir uygulamayı manuel olarak kapatmak bir sorunu çözmek için yeterlidir. Bunu bir sorun yaşıyorsanız her uygulama için yaptığınızdan emin olun. İşte bunun nasıl yapılacağı:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar ve bildirimler öğesine dokunun.
 3. Bir uygulama seçin. Gerekirse, uygulamadan önce Uygulama bilgisi'ne dokunun.
 4. Durdurmaya zorla öğesine dokunun.

Uygulama güncellemelerini yükle

Android işletim sistemlerinde olduğu gibi, uygulamaların da en iyi durumda olmaları için düzenli olarak güncellemeleri gerekir. Uygulama güncellemelerini ne zaman uygunsa kurun diye bir noktaya getirin.

 1. Cihazınızın Play Store uygulamasını açın.
 2. Menü simgesine dokunun.
 3. Uygulamalarım ve oyunlarım'a dokunun.
 4. Mevcut güncellemeleri olan uygulamalar “Güncelle” olarak etiketlenir.
 5. Bir güncelleme varsa, Güncelle'ye dokunun.
 6. Daha fazla güncelleme varsa, Tümünü güncelle öğesine dokunun.

Android OS güncellemelerini yükleyin (sistem güncellemeleri)

Android geliştikçe yeni hatalar ve problemler zaman zaman ortaya çıkabilir. Hataların gelişme şansını en aza indirmek için, yazılımın en son Android sürümünü çalıştırdığından emin olmak istersiniz. Pixel 3 XL'inizi güncelleştirmeleri otomatik olarak yükleyecek şekilde ayarladığınızdan emin olun, böylece hiçbir şeyi kaçırmazsınız.

Kamera uygulaması önbelleğini sil

Kamera uygulamasıyla doğrudan ilgilenmenin yollarından biri, önbelleğini silmektir. Android İşletim Sisteminizde olduğu gibi, uygulamaların da görevleri hızlı bir şekilde yapabilmeleri için önbellek adı verilen geçici bir dosya setine ihtiyaçları vardır. Bazen, bu önbellek sorunlara neden olabilir. Kamera uygulamanızın önbelleğinin iyi olduğundan emin olmak için geçerli olanı temizleyebilirsiniz. İşte nasıl çalışıyor:

 1. Bir Giriş ekranında, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı kaydırın.
 2. Ayarlara git.
 3. Uygulamalar ve bildirimler öğesine dokunun.
 4. Tüm 'xx' uygulamalarını gör öğesine dokunun.
 5. Uygun uygulamaya dokunun.
 6. Depolama öğesine dokunun.
 7. Önbelleği temizle öğesine dokunun.
 8. Piksel 3'ü yeniden başlatın.

Kamera uygulaması ayarlarını varsayılan ayarlara sıfırla

Kamera uygulaması önbelleğini temizlemek işe yaramazsa, kamera uygulaması verilerini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bu, bu uygulama için tüm kullanıcı verilerini siler ve tüm ayarlarını varsayılan değerlere döndürür. Bir uygulamanın verilerinin ne kadar net olduğu konusunda aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bir Giriş ekranında, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı kaydırın.
 2. Ayarlara git.
 3. Uygulamalar ve bildirimler öğesine dokunun.
 4. Tüm 'xx' uygulamalarını gör öğesine dokunun.
 5. Uygun uygulamaya dokunun.
 6. Depolama öğesine dokunun.
 7. Verileri temizle öğesine dokunun.
 8. Piksel 3'ü yeniden başlatın.

Üçüncü taraf uygulamasını kontrol et

Sorunun en olası nedeni kötü bir uygulama. Bazen, kötü kodlanmış bir uygulama Android'e müdahale edebilir ve bu da sorunlara yol açabilir. İndirilen uygulamalarınızdan birinin suçlu olup olmadığını kontrol etmek için cihazı güvenli modda yeniden başlatmak istiyorsunuz. Bir cihaz güvenli moda önyüklendiğinde, indirilen tüm uygulamalar askıya alınır. Bu nedenle, uygulamalardan biri sorunun nedeni ise, kamera uygulaması güvenli modda düzgün çalışmalıdır.

Başvuru için, telefonu güvenli modda başlatma adımları şunlardır:

 1. Güç düğmesini basılı tutun.
 2. Ekranınızda, Kapat'ı basılı tutun.
 3. Tamam'a dokunun.
 4. Ekranınızın altında “Güvenli mod” u gördükten sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için bekleyin.

Unutmayın, güvenli mod üçüncü tarafları veya indirilen uygulamaları engeller. Sorun güvenli modda giderse, uygulamalardan birinin suçlamak için bahse girebilirsiniz. İndirilen uygulamalarınızdan hangisinin soruna neden olduğunu belirlemek için:

 1. Güvenli moddan çıkmak için cihazınızı yeniden başlatın.
 2. Birer birer, son indirilen uygulamaları kaldırın. Her çıkardıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın. Bu uygulamayı kaldırmanın sorunu çözüp çözmediğini görün.
 3. Soruna neden olan uygulamayı kaldırdıktan sonra, kaldırdığınız diğer uygulamaları yeniden yükleyebilirsiniz.

Tüm yazılım ayarlarını varsayılanlara döndür

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri yardımcı olmazsa, cihazınızın yazılım ayarlarını varsayılan ayarlara geri yüklemek için tereddüt etmemelisiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama, fotoğraflar, videolar, belgeler, kişiler vb. Tüm kullanıcı verilerini siler, bu yüzden onları önceden yedeklediğinizden emin olun.

Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

 1. Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 2. Telefondaki Google hesabının kullanıcı adını ve şifresini bildiğinizden emin olun.
 3. Ayarlar uygulamasını açın.
 4. Sistem'e dokunun.
 5. Gelişmiş'e dokunun.
 6. Seçenekleri sıfırla'ya dokunun.
 7. Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırla) ve ardından Telefonu sıfırla öğesine dokunun. Gerekirse, PIN'inizi, düzeninizi veya şifrenizi girin.
 8. Tüm verileri telefonunuzun dahili belleğinden silmek için Her şeyi sil öğesine dokunun.
 9. Telefonunuz silmeyi bitirdiğinde, yeniden başlatma seçeneğini seçin.
 10. Telefonunuzu ayarlayın ve yedeklenmiş verilerinizi geri yükleyin.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu yayını yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy'un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Google+ sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Google Pixel 3 kamera uygulaması sorun devam ediyor
   • Sistemi yenile
   • Kamera uygulamasını kapatmaya zorla
   • Uygulama güncellemelerini yükle
   • Android OS güncellemelerini yükleyin (sistem güncellemeleri)
   • Kamera uygulaması önbelleğini sil
   • Kamera uygulaması ayarlarını varsayılan ayarlara sıfırla
   • Üçüncü taraf uygulamasını kontrol et
   • Tüm yazılım ayarlarını varsayılanlara döndür
  • Bizimle meşgul