Google Pixel 3 Kısa Mesaj Bildirimleri Almayan Nasıl Onarılır

#Google # Pixel3, geçen yılın sonlarında yayınlanan ve mükemmel özelliklere sahip arama devinin en yeni amiral gemisi cihazıdır. Bu, ön ve arkada Corning Gorilla Glass bulunan bir Alüminyum çerçeveye sahip IP68 sertifikalı bir cihazdır. 5.5 inç P-OLED ekrana sahipken, kaputun altında 4GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Pixel 3’ün kısa mesaj bildirimleri almama sorununu ele alacağız.

Bu konuda bir Google Pixel 3 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Google Pixel 3 Kısa Mesaj Bildirimleri Almayan Nasıl Onarılır

Sorun: Bazen metin bildirimi almıyorum. Bir desen ayarlayamadım. Kişi A metinleri varsa, görsel veya işitsel olarak bir bildirim alabilir veya almayabilirim. Ama sonra kişi B metinleri alırsam bildirim alırım. Kişiye AI yanıt verirsem, o zaman bu görüşme için tüm bildirimleri alın. Her zaman aynı kişi değil. Ve her zaman değil. Bazı günler tüm bildirimleri alıyorum. Bildirimler almama genellikle oğlumun babasıdır, ancak başka insanlar da olmuştur. Onu susturmadım ve ayarları rahatsız etmiyorum.

Çözüm: Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı uygulamadan önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Bu özel sorun için önce telefonun metin bildirim ayarını kontrol etmeli ve doğru ayarlandığından emin olmalısınız.

    Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı kaydırın. Mesajlar’a dokunun. Sağ üst taraftaki Menü simgesine, ardından Ayarlar’a dokunun. Bildirimler’e dokunun. ve bir seçenek belirleyin ve kaydet üzerine dokunun. Telefonunuzun titreşmesini istiyorsanız açmak için titreşim üzerine dokunun. Açmak için gösteri bildirim noktasına dokunun. açmak için rahatsız etmeyin üzerine dokunun.

Ayrıca, sorun yaşadığınız kişinin engellenen numaralar listesinde olmadığından da emin olmalısınız.

    Giriş ekranından Telefon öğesine dokunun Menü simgesine, ardından Ayarlar öğesine dokunun. Engellenen numaralar öğesine dokunun. Engellenen numaranın sağındaki X işaretine dokunun, ardından KİLİT AÇ öğesine dokunun.

Sorun devam ederse, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak Sıfırlama Yapma

Bazen bu sorun, telefon yazılımının yenilenmesiyle giderilebilen küçük bir yazılım aksaklığından kaynaklanabilir. Bu durumda yumuşak bir sıfırlama gerçekleştirilmelidir. Bu, Güç düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutarak veya cihazın gücü açılana kadar yapılır. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun bu olup olmadığını doğrulamak için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Ana ekrandan, Güç tuşunu basılı tutun.Güç tuşunu serbest bırakın, ardından Güç düğmesini basılı tutun.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, bu sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate alınması gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı uygulamadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Güç Düğmesini Telefon Kapanıncaya Kadar Tutun Güç Düğmesini ve Sesi Kısma Düğmesini Birkaç saniye Tutun Ekranda Fastboot Modunu Görmek İçin Bekleyin Düğmelerin Bırakın Kurtarma Modunu Seçin Android Robot Görüntüsünün Açılmasını Bekleyin Güç Düğmesini Basılı Tutun ve Sesi Açma Düğmesi Verileri Sil / Fabrika Sıfırlaması’nı seçinEvet’i seçinSistemi Yeniden Başlat’ı Şimdi Seçin

Sıfırlama tamamlandığında sorun büyük olasılıkla ortadan kalkacaktır.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.