Google Pixel 3 Kötü Çağrı Kalitesi Nasıl Onarılır

#Google # Pixel3, son zamanlarda arama devi tarafından piyasaya sürülen en son iki en önemli cihazdan biri. Önde ve arkada alüminyum çerçeveden ve Corning Gorilla Glass’dan yapılma sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Kaputun altında 4GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci varken 5.5 inçlik bir P-OLED ekran kullanıyor. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Google Pixel 3’ün zayıf çağrı kalitesi sorununu ele alacağız.

Bu konuda bir Google Pixel 3 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Google Pixel 3 Kötü Çağrı Kalitesi Nasıl Onarılır

Sorun: Google’ın cevap vermediği Pixel 3 telefonunda büyük bir Çağrı Kalitesi sorunu var. Bu sorun, Kanada, ABD, Avustralya, bir dizi Avrupa ülkesinden ve muhtemelen henüz pek çok büyük taşıyıcı firmaya bildirmemiş olan birçok insanı etkiliyor. Piksel 3’te arama kalitesi sorunlarını bildiren kişilerle ilgili bulabildiğim tüm bağlantılar. Şahsen, eşim ve ben 5. RMA Pixel 3’üzdeyiz ve hepsinde de aynı sorunlar var.

https://productforums.google.com/forum/#!topic/phone-by-google/YCbNdF9b1ts;context-place=forum/phone-by-google

https://productforums.google.com/forum/#!topic/phone-by-google/Y4pNmLMVVdk;context-place=starred

https://productforums.google.com/forum/#!topic/phone-by-google/khkIGrhwOQQ;context-place=starred

Call Quality from GooglePixel

Speakerphone Call Quality on Pixel 3 XL from GooglePixel

Anyone else having call quality issues? Pixel 3 64gb from GooglePixel

Pixel 3 Poor Call Quality and Signal from GooglePixel

Pixel 3/XL Call Quality? from GooglePixel

https://forums.androidcentral.com/google-pixel-3-pixel-3-xl/926642-how-your-call-quality-pixel-3-xl.html

My Pixel 3 Had to Be Replaced After Only 2 Months of Regular Use from GooglePixel

Worth the bugs? from GooglePixel

Google Pixel 3 and 3 XL users are still experiencing call quality issues

Google Pixel 3 & 3XL Owners Complaining Over Poor Call Quality Issue

Çözüm: Telefonda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Bu sorundan etkilenen kişi sayısına bağlı olarak, yazılım güncellemesi ile bu durum düzeltilebilir. Bunun yazılımla ilgili bir sorun olduğundan şüphelenmemin nedeni, bu cihazın sorunu yaşamayan diğer sahiplerinin de olmasıdır. Bu sorun için aşağıda listelenen sorun giderme adımları önerilmektedir.

Yeniden Başlatmayı Zorla

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey yumuşak bir sıfırlamadır. Bu, genellikle telefon yanıt vermediğinde gerçekleştirilir, ancak bu adım telefon yazılımını yenileyeceğinden bu sorun için de yapılabilir. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

İyi bir ağ sinyaline sahip olduğunuzdan emin olun.

Telefonun şebekeden aldığı sinyalin gücü arama kalitesini etkiler. Telefonunuzda yalnızca bir bar alıyorsanız, aramanız bozuk veya bağlantısı kesilmiş olabilir. Bu nedenle, telefonunuz bu durumda tam sinyal çubukları alırken sorunun olup olmadığını kontrol etmek en iyisidir, soruna neden olabilecek ağla ilgili sorunları giderebilirsiniz.

Farklı bir SIM kart kullanmayı deneyin

Sorunun hatalı bir SIM’den kaynaklandığı durumlar vardır. Cihazınızda farklı bir SIM kart kullanarak bu olasılığı ortadan kaldırabilirsiniz.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Sorunun devam etmesi durumunda, bir sonraki adım, telefon Güvenli Mod’da başlatıldığında sorunun olup olmadığını kontrol etmektir.

    Aygıt açık durumdayken, Güç kapatma istemi görüntüleninceye kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. “Güvenli modda yeniden başlat” istemi görüntüleninceye kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Tamam’a dokunun.

Sorun bu modda mı oluşuyor? Eğer değilse, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefon Kapanıncaya Kadar Güç Düğmesini Tutun Birkaç Saniye Boyunca Güç Düğmesini ve Ses Kısma Düğmesini Bekleyin Ekrandaki Hızlı Önyükleme Modunu Görmeyi Bekleyin Düğmelerden ÇıkınSeçme Modunu SeçinGenç Robot Resiminin Açılmasını BekleyinGüç Düğmesini Aşağı Kaydırın ve Ardından Sesi Aç Düğmesi Verileri Sil / Fabrika Ayarlarına DönSeçme YesSelect Sistemini Şimdi Seç

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, bu soruna yönelik gelecekteki bir yazılım güncellemesi için beklemeniz veya telefonun bir servis merkezinde kontrol ettirilmesi gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.