Google Pixel 3 Nasıl Yapılır Google Play Müzik Bluetooth Bağlantısı Üzerinden Atlar

#Google # Pixel3, geçen yılın sonunda piyasaya sunulan en yeni Pixel modeli. Bu telefon, hem ön hem de arkada bir Alüminyum çerçeveden ve Corning Gorilla Glass'dan yapılmış bir IP68 sınıfı gövdeye sahiptir. Çeşitli multimedya içeriğini görüntülemek için harika bir boyut olan 5.5 inç P-OLED ekran kullanır. Kaputun altında, cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasını sağlayan 4GB RAM ile eşleştirilen güçlü bir Snapdragon 845 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Pixel 3 Google Play Müzik ile Bluetooth bağlantı sorununu atlıyoruz.

Bu konuda bir Google Pixel 3 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Google Pixel 3 Nasıl Yapılır Google Play Müzik Bluetooth Bağlantısı Üzerinden Atlar

Sorun: Merhaba, bu yüzden araçlarda bluetooth sorunları hakkında yazınızı buldum ve bu konuda tuhaf bir sorunla karşılaştım. Bir Google Pixel 3 ve bir Honda Civic 2017 sahibim. Civic ana ünitesi aslında üzerinde Honda'nın tüm özel yazılımlarını içeren eski bir Android sürümünü kullanıyor. Bu sorun oluşmadan önce Google Play Müzik abonesiydim. Her zaman olmadı ama Piksel 3'ümü aldıktan sonra başladı. Temelde müzik, her dakika bir veya iki kez bir veya iki kez atlayıp sıkıcıydı ki bu can sıkıcı bir durumdu; (Honda Accord 2018) Müzik, Google Müzik uygulamamdan bluetooth üzerinden iyi çalıyordu. Bana telefon olmadığını kanıtladı. Böylece telefonumun farklı bir Honda Civic 2017'de sadece benim arabanım olup olmadığını belirlemek için müzik dinlememe izin verdiler, ancak sorun yine de oldu, müzik bluetooth üzerinden atlayacaktı. O zaman tamam düşündüm de belki de benim telefonum, Verizon Pixel 3'ün yerini aldı, yine de aynı sorun oluştu. O zaman sadece arabam olmasaydı iyi gibiydim, aynı zamanda Accord paragrafında da işe yaradı ve benim özel telefonum değildi. Sonra belki de müzik çalmak için başka bir uygulamayı deneyeceğim ve yeterince Spotify'ın bu sorunu olmadığından emin olacağım. Öyleyse neden Google Play Müzik farklı bir arabada, hatta bir bluetooth hoparlörde bluetooth üzerinden gayet iyi çalıyor, ancak Honda Civic'imde olmasın, neden farklı bir uygulama çalışması kullanmalıyım?

Çözüm: Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirdiğiniz ve yüklediğinizden emin olun.

Google Müzik uygulamasını kullanırken bu sorun oluştuğundan, sorunun uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol ederek sorun giderme işlemini başlatalım.

Google Play Müzik Uygulaması’ndaki güncellemeleri kontrol edin

Telefonunuzdaki uygulamalar genellikle genel performanslarını iyileştirmek için zaman zaman güncellenir. Google Play Müzik uygulamasının bekleyen bir güncellemesi olup olmadığını kontrol etmek için Google Play Store uygulamasını açmanız ve ardından Uygulamalarım bölümüne gidin. Buradan, uygulamanın mevcut bir güncellemesi olup olmadığını göreceksiniz. Uygulamayı buna göre güncelleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Google Play Müzik uygulamasının önbelleğini temizle

Uygulama içindeki bozuk önbellek verilerinin bu özel soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini silmek genellikle sorunu çözecektir.

 • Ayarlar> App Manager'a gidin.
 • Önbelleği silmek istediğiniz uygulamayı seçin.
 • Uygulamayı seçtikten sonra, uygulama bilgi ekranını arayın.
 • Önbelleği Temizle'yi seçin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Yumuşak Sıfırlama Gerçekleştirin

Bazen bu sorun, telefon yazılımının yenilenmesiyle düzeltilebilecek küçük bir yazılım sorunundan kaynaklanabilir. Bu durumda yumuşak sıfırlama yapılmalıdır. Bu, Güç düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutarak veya aygıtın gücü dönene kadar yapılır.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarını uygulayın.

Telefonu ve araç ses Bluetooth bağlantısını sıfırla

Telefondan Bluetooth bağlantısını unutmak için aşağıda listelenen adımları uygulayın.

 • Google telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açmak için dokunun.
 • Bağlı cihazlar'a dokunun.
 • Bluetooth'a dokunun.
 • Şu anda kullanmadığınız Bluetooth cihazlarında Ayarlar öğesine dokunun ve ardından Unut seçeneğini belirleyin.
 • Arabanızın adını listede görürseniz, telefonunuzu ve arabanızı daha önce eşleştirdiğiniz anlamına gelir. Arabanızın adının yanındaki Ayarlar'a ve ardından Unut'a dokunun. Bunun yapılması aracınızı diğer Bluetooth cihazlarıyla birlikte telefonunuzun belleğinden silecektir.

Ayrıca araç sisteminizden Bluetooth bağlantısını da unutmalısınız. Lütfen bunun nasıl yapılacağı hakkında Honda kılavuzuna bakın.

Yukarıdaki adımlar tamamlandıktan sonra her iki cihazı da tekrar bağlamayı deneyin, sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu prosedür genellikle telefonla bağlantıda sorunlar yaşıyorsanız yapılır. Bunu yaptığınızda aşağıdakiler varsayılan değerlerine sıfırlanır:

 • Hücresel ve Wi-Fi ağ ayarları (kaydedilmiş ağlar ve şifreler dahil)
 • Bluetooth bağlantıları

Bu adımı gerçekleştirmek için

 • Bir Giriş ekranında, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı kaydırın.
 • Ayarlar'a git – Sistem Hakkında simgesi – Gelişmiş
 • Sıfırla seçenekleri Sıfırla simgesine dokunun.
 • Seçin: Wi-Fi, mobil ve Bluetooth sıfırlama
 • Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Not İstenirse, PIN kodunu, şifreyi veya kalıbı girin.
 • Onaylamak için Ayarları sıfırla'ya dokunun.

Telefonunuzu ve arabanızı eşleştirin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun böyle olup olmadığını doğrulamak için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

 • Ana ekrandan, Güç tuşunu basılı tutun.
 • Güç tuşunu bırakın, ardından Kapat düğmesine dokunun ve basılı tutun.
 • Güvenli modda yeniden başlat mesajını okuyun ve Tamam'a dokunun.
 • Cihaz kapanacak ve güvenli modda yeniden başlatılacaktır.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, o zaman indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 • Telefon Kapatılana Kadar Güç Düğmesini basılı tutun
 • Birkaç saniye boyunca Güç Düğmesini ve Sesi Azaltma Düğmesini Tutun
 • Ekranda Fastboot Modunu Görmeyi Bekle
 • Düğmelerden Çıkın
 • Kurtarma Modunu Seçin
 • Android Robot Görüntüsünün Açılmasını Bekleyin
 • Güç Düğmesini basılı tutun ve ardından Sesi Açma Düğmesine basın
 • Verileri Sil / Fabrika Ayarlarına Sıfırla'yı seçin
 • Evet seç
 • Sistemi Şimdi Yeniden Başlat'ı seçin

Sıfırlama tamamlandığında, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.