Google Pixel 3, Wi-Fi Ağına Bağlı Kalmayacak

#Google # Pixel3, geçen yılın sonundan bu yana pazarda bulunan arama devinin en son amiral gemisi modelidir. Bu cihaz, biri diğer cihazlardan her zaman en son yazılım güncellemesini aldığı için birçok olağanüstü özelliğe sahiptir. Ön ve arka tarafında Corning Gorilla Glass bulunan bir alüminyum gövdeden yararlanan IP68 sertifikalı bir telefon. Kaputun altında 4GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 845 işlemci iken 5.5 inçlik bir P-OLED ekrana sahip. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Pixel 3'ün Wi-Fi şebekesi sorununa bağlı kalamayacağını ele alacağız.

Bu konuda bir Google Pixel 3 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Google Pixel 3, Wi-Fi Bağlantısına Bağlı Kalmayacak

Sorun: Son zamanlarda Pixel 3'üm belirli bir WiFi ağına bağlı kalmayacak. Telefon piyasaya çıktığından beri elimde. Bu Ocak Android güncellemesinden sonra başlamış görünüyor, ancak o zamandan beri Şubat güncellemesi uygulandı. Ağ ofisimde açık / halka açık bir ağdır. Bir aydan fazla bir süredir bu ağa bağlanma / bağlantıda kalma konusunda herhangi bir sorun yaşamadım. Ağ yöneticimiz hiçbir şeyin değişmediğini ve diğer çalışanların bir sorunu olmadığını söylüyor (ancak hiçbirinde Pixel 3 yok). Telefon çok kısa bir süre (1-2 saniye) bağlanır, sonra bağlantıyı keser, tekrar bağlanır, düşer, tekrarlar. Ağı kaldırdım / yeniden ekledim, telefonumdaki tüm ağları sıfırladım ve fabrika ayarlarına sıfırladım. Bu sorun başlamadan hemen önce herhangi bir yeni uygulama yüklediğime inanmıyorum. Aklınıza gelebilecek tüm fikirleri takdir ediyorum.

Çözüm: Bu cihazda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, indirdiğiniz ve yüklediğinizden emin olun.

Bu sorun yalnızca belirli bir Wi-Fi ağında ortaya çıkarsa, sorun yönlendiriciden kaynaklanıyor olabilir. Bu yönlendiriciyi yeniden başlatmayı ve ardından ayarlarını kontrol etmeyi deneyin. Yönelticinin soruna neden olmaması durumunda, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına ilerleyin.

Yumuşak Sıfırlama Yap

Bazen bu sorun, telefon yazılımının yenilenmesiyle düzeltilebilecek küçük bir yazılım sorunundan kaynaklanabilir. Bu durumda yumuşak sıfırlama yapılmalıdır. Bu, Güç düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutarak veya aygıtın gücü dönene kadar yapılır. Bu yapıldıktan sonra sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun böyle olup olmadığını doğrulamak için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

 • Ana ekrandan, Güç tuşunu basılı tutun.
 • Güç tuşunu bırakın, ardından Kapat düğmesine dokunun ve basılı tutun.
 • Güvenli modda yeniden başlat mesajını okuyun ve Tamam'a dokunun.
 • Cihaz kapanacak ve güvenli modda yeniden başlatılacaktır.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, o zaman indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu işlem genellikle telefonla çevrimiçi olmada sorun yaşıyorsanız yapılır. Bunu yaptığınızda aşağıdakiler varsayılan değerlerine sıfırlanır:

 • Hücresel ve Wi-Fi ağ ayarları (kaydedilmiş ağlar ve şifreler dahil)
 • Bluetooth bağlantıları

Bu adımı gerçekleştirmek için

 • Bir Giriş ekranında, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı kaydırın.
 • Ayarlar'a git – Sistem Hakkında simgesi – Gelişmiş
 • Sıfırla seçenekleri Sıfırla simgesine dokunun.
 • Seçin: Wi-Fi, mobil ve Bluetooth sıfırlama
 • Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Not İstenirse, PIN kodunu, şifreyi veya kalıbı girin.
 • Onaylamak için Ayarları sıfırla'ya dokunun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 • Telefon Kapatılana Kadar Güç Düğmesini basılı tutun
 • Birkaç saniye boyunca Güç Düğmesini ve Sesi Azaltma Düğmesini Tutun
 • Ekranda Fastboot Modunu Görmeyi Bekle
 • Düğmelerden Çıkın
 • Kurtarma Modunu Seçin
 • Android Robot Görüntüsünün Açılmasını Bekleyin
 • Güç Düğmesini basılı tutun ve ardından Sesi Açma Düğmesine basın
 • Verileri Sil / Fabrika Ayarlarına Sıfırla'yı seçin
 • Evet seç
 • Sistemi Şimdi Yeniden Başlat'ı seçin

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Sorun devam ederse ilk önce kontrol etmeyi deneyin.

Bir fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra bile sorunun devam etmesi durumunda, şu anda yapılacak en iyi şey ya bu sorunu giderecek bir yazılım güncellemesini beklemek ya da telefonu bir servis merkezine getirip kontrol ettirmektir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.