Google Pixel 3 XL Bluetooth Nasıl Bağlantı Kesildi?

#Google # Pixel3XL’e sahip okuyucularımızın telefonlarında yaşadıkları sorunları gidermelerine yardımcı olmayı hedeflediğimiz sorun giderme serimizin bir başka bölümüne hoş geldiniz. Bu 6,3 inç P-OLED ekrana sahip ve 4 GB RAM’e sahip bir Snapdragon 845 işlemci kullanan arama devinin en son amiral gemisi telefonu. Her ne kadar bu güçlü bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Google Pixel 3 XL Bluetooth ile bağlantıyı kesmeye devam edeceğiz.

Bu konuda bir Google Pixel 3 XL veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Google Pixel 3 XL Bluetooth Nasıl Bağlantı Kesildi?

Sorun: Bağlantıyı kesme sorunları Pixel 3 XL & Kenwood DMX7018DABS İtalya’dayım ve telefonum ABD’de Google üzerinden satın alındı. Kenwood ekranını aracım için yeni satın aldım ve Android Auto ile araba ekranıyla bağlantıyı sağlayamadım. Sorunun Android Auto uygulamasıyla mı, Bluetooth sorunlarıyla mı yoksa telefon ile ekran arasındaki uyumsuzluktan mı kaynaklandığını gördüm. Hem cihazı hem de ekranı başarılı bir şekilde fabrika ayarlarına döndürdüm. Ekran talimatları Pixel 2’nin uyumlu olduğunu ancak Pixel 3XL’in uyumlu olduğunu doğrudan belirtmediğini söylüyor; Bunun bir sorun olduğundan emin değilim. Hem telefonun Android Auto uygulamasının hem de Android Pie’nin güncel olduğundan ve ekranın firmware’inin en son yayınlanan firmware’e güncel olduğundan eminim. Herhangi bir çözüm önerebilir misiniz? Bu eski telefonla ekranı test etmek için önümüzdeki günlerde ABD’den bana gönderilen bir Pixel 2 telefonum var.

Çözüm: Telefonun neden aracınızın Bluetooth sistemiyle bağlantısının kesilmesinin devam ettiği konusunda göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır. Aşağıda, bu sorunu çözmek için yapmanız gereken sorun giderme adımları listelenmiştir.

Telefonunuzu farklı bir Bluetooth cihazına bağlayın.

Telefonunuzu hoparlör gibi farklı bir Bluetooth cihazına bağlamayı deneyin ve bu cihaza bağlı olup olmadığını kontrol edin. Bağlı kalmaya devam ederse sorun telefon ve Kenwood sistemiyle olan uyumluluk sorunlarından kaynaklanıyor olabilir.

Telefon yazılımınızı güncelleyin

Telefonunuz için bir yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol etmeyi deneyin, ardından güncelleme uygun mu?

    Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın. Altta, Sistem ve ardından Gelişmiş ve ardından Sistem güncellemesi öğelerine dokunun. ‘Gelişmiş’i göremiyorsanız, Telefon hakkında öğesine dokunun. Güncelleme durumunuzu göreceksiniz. Ekrandaki adımları izleyin.

Kenwood DMX7018DABS üretici yazılımını güncelleyin

Cihazın donanım yazılımının nasıl güncelleneceği ile ilgili sistem kılavuzuna bakın.

Telefonu ve araç sesi Bluetooth bağlantısını sıfırlayın, ardından her iki cihazı da bağlayın.

Telefondan Bluetooth bağlantısını unutmak için aşağıda listelenen adımları uygulayın.

    Google telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açmak için dokunun. Bağlı aygıtlara dokunun. Bluetooth’a dokunun. Kullanılmayan Bluetooth aygıtlarında Ayarlar’a dokunun ve ardından, Unut seçeneğini belirleyin. Arabanızın adını listede görürseniz, telefonunu ve arabanı daha önce eşledin. Aracınızın adının yanındaki Ayarlar’a ve ardından Unut’a dokunun. Bunun yapılması aracınızı diğer Bluetooth cihazlarıyla birlikte telefonunuzun belleğinden silecektir.

Ayrıca araç sisteminizden Bluetooth bağlantısını da unutmalısınız. Lütfen bunun nasıl yapılacağına ilişkin Kenwood kılavuzuna bakın.

Yukarıdaki adımlar tamamlandıktan sonra her iki cihazı tekrar bağlamayı deneyin.

Telefon verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın

Sorun devam ederse, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini yapmanız ve cihaza hiçbir uygulama yüklenmediğinde telefonu aracınıza bağlamayı denemeniz gerekir. Bu işlemi yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Ayarlar’a gidin ve Sistem’i seçmek için aşağı kaydırın. Sıfırlama seçeneklerine dokunun ve ardından Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırla) .Kaydetmek için aşağı kaydırın ve altındaki Sıfırla öğesine dokunun. PIN kodunuzu veya şifrenizi onaylayın ve devam edin. sonra telefonunuz yeniden başlar.

Sıfırlama tamamlandığında, her iki cihazı da tekrar bağlamayı deneyin.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse uyumsuzluk sorunlarından kaynaklanıyor olabilir. Telefon modeliniz kendi sistemlerinde çalışacak uyumlu bir cihaz olarak listelenmediğinden, bu konuda Kenwood ile iletişime geçmelisiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.