Google Pixel 3 XL kablosu ve kablosuz şarjın çalışması durursa ne yapmalı

Google Pixel 3 XL cihazlarının şarj etme sorunlarının çoğu yalnızca kablo şarjını etkiler, ancak aşağıdaki bir kullanıcı detayı olarak hem kablolu (kablo şarjı) hem de kablosuz şarj da gerçekleşebilir. Böyle bir sorunla karşılaştığında ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Google Pixel 3 XL kablosu ve kablosuz şarj işlemi durdu

Google Pixel 3 XL'i daha yeni aldım. dün sabah iyi çalıştı. onunla birlikte gelen şarj cihazları (duvar ve kablosuz) iyi çalıştı. Uyandım ve şarj olmadığımı fark ettim, bu yüzden% 7 idi.

Bu yüzden kablosuz şarj cihazına koydum ve tam şarj olması 9 saat alacağını gördüm. bu yüzden şarj etmek için bıraktım. daha sonra kontrol ettim ve% 57 olduğunu gördüm, bu yüzden tekrar şarj olmadığını ve artık açılmayacağını bulmak için bir süre sonra tekrar kontrol ettim.

Bu noktada ne duvar ne de kablosuz şarj cihazı bunun için işe yaramaz, ancak diğer cihazlar için de çalışırlar. Bu telefon yepyeni ve hiçbir şekilde düşürülmedi veya hasar görmedi. Ayrıca, şarj cihazına% 7'ye taktığım için hiçbir zaman% 0 bataryaya ulaşmadı.

Çözüm : Sorunun nedenini tanımlamak veya sorunu kendiliğinden çözmek için yapmanız gereken birkaç sorun giderme adımı vardır. Ne yapabileceğinizi bilmek için aşağıdaki önerilerimizi takip edin.

Zorla yeniden başlatma

Yapmak istediğiniz ilk sorun giderme adımı, sistemi yenilemenizi sağlamaktır. Bir cihaz bir süre çalışmaya devam ederse, bazı hatalar geçici olarak gelişebilir. Ancak, çoğu da sistemi basitçe yeniden başlatarak sabitlenir. Sizin durumunuzda, “pil çekmenin” etkilerini simüle etmeye çalışabilirsiniz. Bunu yapmak RAM'in temizlenmesini ve sistemin tekrar çalışmaya başlamasını sağlar. Cihazınızı yeniden başlatmaya zorlamak için Güç düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutabilirsiniz. Yeniden başlattıktan sonra sorunu tekrar kontrol edin.

PC üzerinden şarj

Bazı kullanıcılar, cihazlarını bir bilgisayara bağladıktan sonra şarj etme işlevini tekrar başlatmayı başardı. Google’dan henüz bu hilenin bazı durumlarda işe yaramadığına dair mantıklı bir açıklama yok. PC şarjının standart bir Google Pixel 3 şarj cihazına kıyasla daha düşük amper sağlamasından kaynaklanabileceğini düşünüyoruz. Pikselinizi henüz bu şekilde şarj etmediyseniz, mutlaka deneyin.

Güvenli Modda Şarj

Bir uygulamanın sistemi şarj etmesini engelleme olasılığını tamamen ekarte edemiyoruz, bundan sonra yapmak istediğiniz şey Pixel 3 XL'inizi Güvenli Modda yeniden başlatmaktır. Güvenli Mod, Android cihazınızda tüm üçüncü taraf uygulamalarını engelleyen ayrı bir yazılım ortamıdır. Genellikle hatalı indirilen uygulamaları kontrol etmek için teknisyenler tarafından kullanılır, ancak sorun giderme sırasında son kullanıcılar tarafından da kullanılabilir. Bunu henüz denemediyseniz, telefonunuzu güvenli moda nasıl yeniden başlatacağınızla ilgili aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Güç düğmesini basılı tutun.
 2. Ekranınızda, Kapat'ı basılı tutun.
 3. Tamam'a dokunun.
 4. Ekranınızın altında “Güvenli mod” u gördükten sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için bekleyin.

Unutmayın, güvenli mod üçüncü tarafları veya indirilen uygulamaları engeller. Sorun güvenli modda giderse, uygulamalardan birinin suçlamak için bahse girebilirsiniz. İndirilen uygulamalarınızdan hangisinin soruna neden olduğunu belirlemek için:

 1. Güvenli moddan çıkmak için cihazınızı yeniden başlatın.
 2. Birer birer, son indirilen uygulamaları kaldırın. Her çıkardıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın. Bu uygulamayı kaldırmanın sorunu çözüp çözmediğini görün.
 3. Soruna neden olan uygulamayı kaldırdıktan sonra, kaldırdığınız diğer uygulamaları yeniden yükleyebilirsiniz.

Android OS güncellemelerini yükleyin (sistem güncellemeleri)

Android geliştikçe yeni hatalar ve problemler zaman zaman ortaya çıkabilir. Hataların gelişme şansını en aza indirmek için, yazılımın en son Android sürümünü çalıştırdığından emin olmak istersiniz. Pixel 3 XL'inizi güncelleştirmeleri otomatik olarak yükleyecek şekilde ayarladığınızdan emin olun, böylece hiçbir şeyi kaçırmazsınız.

Uygulama tercihlerini sıfırla

Bazı uygulamalar ve servisler, görevlerini yerine getirmek için başka varsayılan veya sistem uygulamaları gerektirir. Aynısı şarj için de geçerlidir. Telefonunuzun şarj etme işlevi için varsayılan uygulamaları devre dışı bırakan bazı sistem değişiklikleri olabilir. Tüm varsayılan uygulamaların açık olduğundan emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Ayarlara git.
 2. Uygulamalar ve bildirimler
 3. Tüm uygulamaları gör öğesine dokunun. Tüm uygulamaları görün uygun değilse, Uygulama bilgisi öğesine dokunun.
 4. Sağ köşenin üst kısmındaki üç dikey noktaya dokunun.
 5. Uygulama tercihlerini sıfırla üzerine dokunun.
 6. RESET APPS üzerine dokunarak onaylayın.

Fabrika ayarları

Bu çok ciddi bir sorun giderme adımıdır ancak sorunu gidermede yardımcı olmak için etkili bir yol olabilir. Nedeni yazılımla ilişkiliyse, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi silinebilir.

Google Pixel 3 XL'inizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

 1. Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 2. Google Pixel 3 XL'nizi kapatın.
 3. Bootloader modu (üzerinde Başlat olan bir Android görüntüsü) görünene kadar Güç + Ses Kısma düğmelerini basılı tutun, sonra bırakın.
 4. Kurtarma modunu seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için Ses düğmelerini ve seçmek için Güç düğmelerini kullanabilirsiniz. Cihaz Google başlangıç ekranını anlık olarak yanıp sönecek ve ardından Kurtarma modunda yeniden başlatılacaktır.
 5. Ekranda "Komut Yok" yazılı bir Android kırık görüntüsü varsa, Güç düğmesini basılı tutun. Sesi Aç düğmesine bir kez basın. Sonra Güç düğmesini bırakın.
 6. Android Recovery ekranında Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçimini yapın.
 7. Evet'i seçin. Fabrika verilerine sıfırlama işleminin tamamlanması için birkaç dakika bekleyin.
 8. Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini seçin. Fabrika verilerine sıfırlama ve yeniden başlatma işlemlerinin tamamlanması için birkaç dakika bekleyin.
 9. Telefonu tekrar kurun.

Profesyonel yardım alın

Sorun telefonu sildikten sonra da kalırsa, büyük olasılıkla çözme yeteneğinin ötesindedir. En olası neden donanım arızasıdır. Şarj fonksiyonunun çalışması için hem yazılıma hem de donanıma ihtiyacı vardır. Bir son kullanıcı olarak, yalnızca Google’a veya telefonun bulunduğu mağazaya dokunduğunuzdan, onarıma veya değiştirilmesine izin verdiğinizden emin olun. Kapsamınızın kapsamını bilmek için garanti ayrıntılarını kontrol edin.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Google Pixel 3 XL kablosu ve kablosuz şarj işlemi durdu
   • Zorla yeniden başlatma
   • PC üzerinden şarj
   • Güvenli Modda Şarj
   • Android OS güncellemelerini yükleyin (sistem güncellemeleri)
   • Uygulama tercihlerini sıfırla
   • Fabrika ayarları
   • Profesyonel yardım alın
  • Bizimle meşgul