Google Pixel 3 XL Nasıl Bırakılır Mobil Veri / Wi-Fi Bağlantısı Bırakır

#Google # Pixel3XL’e sahip okuyucularımızın telefonlarında yaşadıkları sorunları gidermelerine yardımcı olmayı hedeflediğimiz sorun giderme serimizin bir başka bölümüne hoş geldiniz. Bu, HDR10 uyumlu olan geniş 6,3 inç P-OLED ekrana sahip olduğu bilinen ve en son piyasaya sürülen bir modeldir. Kaputun altında 4 GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci vardır ve bu da uygulamalarla çoklu görev yapmayı kolaylaştırır. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Pixel 3 XL drop mobil veri / Wi-Fi bağlantısı sorununu çözeceğiz.

Bu konuda bir Google Pixel 3 XL veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Google Pixel 3 XL Nasıl Bırakılır Mobil Veri / Wi-Fi Bağlantısı Bırakır

Sorun: Diğerlerinin de bildirdiği gibi, Pixel 3 XL ile ilgili iki sorunum var. Telefon LTE bağlantısını sık sık keser ve beni tekrar Kilit Ekranına zorlar, sonra neredeyse anında yeniden bağlanır. (2-3 bar'lık bir sinyal gücüyle.) Ayrıca, çok güçlü bir wifi sinyaline sahip olmama rağmen, telefon düzenli olarak günde bir düzine kez, wifi bağlantısını kesmektedir. Birden fazla fabrika ayarlarına sıfırlama, yedek telefon ve yedek sim kart dahil tüm sorun giderme kılavuzlarında bulundum. Yeni sim kart yaklaşık 24 saat çalıştı, ardından aynı hatalar meydana geldi.

Çözüm:: Bu sorunu gidermeden önce, telefonunuzun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce telefonunuza indirip yüklemelisiniz.

Sorunun farklı bir alanda olup olmadığını kontrol edin

Bazen bulunduğunuz konumdaki mobil veriler o kadar iyi olmayabilir ve bu nedenle telefonunuz bu sinyali bırakacaktır. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için, mükemmel bir LTE sinyaline sahip olduğu bilinen farklı bir bölgeye gitmeyi denemelisiniz. Yönlendiricinizin neden olduğu sorun olasılığını ortadan kaldırmak için bu alanda farklı bir Wi-Fi ağına bağlanmayı da denemelisiniz.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Sorun devam ederse, telefonun ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Bu, genellikle telefonun çevrimiçi olmada sorun yaşadığı durumlarda yapılır.

 • Bir Giriş ekranında, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı kaydırın.
 • Ayarlar – Sistem – Gelişmiş
 • Seçenekleri sıfırla'ya dokunun
 • Wi-Fi, mobil ve Bluetooth'u sıfırla'yı seçin
 • Ayarları sıfırla öğesine dokunun. İstenirse, PIN kodunu, şifreyi veya kalıbı girin.
 • Onaylamak için Ayarları sıfırla'ya dokunun.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun böyle olup olmadığını doğrulamak için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

 • Ana ekrandan, Güç tuşunu basılı tutun.
 • Güç tuşunu bırakın, ardından Kapat düğmesine dokunun ve basılı tutun.
 • Güvenli modda yeniden başlat mesajını okuyun ve Tamam'a dokunun.
 • Cihaz kapanacak ve güvenli modda yeniden başlatılacaktır.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, o zaman indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 • Telefon Kapatılana Kadar Güç Düğmesini basılı tutun
 • Birkaç saniye boyunca Güç Düğmesini ve Sesi Azaltma Düğmesini Tutun
 • Ekranda Fastboot Modunu Görmeyi Bekle
 • Düğmelerden Çıkın
 • Kurtarma Modunu Seçin
 • Android Robot Görüntüsünün Açılmasını Bekleyin
 • Güç Düğmesini basılı tutun ve ardından Sesi Açma Düğmesine basın
 • Verileri Sil / Fabrika Ayarlarına Sıfırla'yı seçin
 • Evet seç
 • Sistemi Şimdi Yeniden Başlat'ı seçin

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.