Google Pixel 3 XL Wifi Sorunu ve Çözümü

Wifi bağlantı sorunları birçok şekilde olabilir. Bu sorun giderme yazısında, Google Pixel 3 XL uygulamalarınız wifi kullanırken doğru şekilde yüklenmezse size olası çözümleri gösterir. Aşağıdaki önerilerimizi takip ederek bu durumda neler yapabileceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Google Pixel 3 XL uygulamaları wifi’ta açılmıyor

Hey. Üç gün önce telefonu aldım .. 1. gün batarya çok hızlı tükeniyordu eski iPhone’uma kıyasla daha hızlı kullandım ama akşamları aynı gün kullandım ama fabrika ayarlarına sıfırladım. Sorun, Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram gibi bir uygulama Wifi’e bağlanıldığında 1 seferde çalışmayacak. Wifi, iPhone’umda ve dizüstü bilgisayarımda ve aile üyelerim telefonunda kesinlikle iyi çalışıyor, ancak söz konusu uygulamayı açtığımda, örneğin, YouTube, sayfa yüklenirken Mobil ağıma geçiş yapana kadar yüklenmeye devam edecek. sonra tekrar Wifi’ye geçmem gerekiyor, sonra çalışacak .. bu, herhangi bir uygulamanın doğrudan benim wifi’uma çalışmayacağı anlamına geliyor. 1. wifi kapalı sonra o zaman benim mobil veri başlangıç sayfası yüklenecek sonra wifi olabilir sonra o zaman sadece işe yarayacak .. Bir süre sonra bu görevi tekrar ve tekrar ediyorum her uygulama için tekrarlamak zorunda .. Başka bir ayrıntı görmek istiyorsanız bana bildirin. Teşekkürler Aditya Jain

Çözüm : Yukarıda belirtilen uygulamaların, wifi üzerindeyken başlangıçta çalışmamasına neden olan şeyin doğrudan bir yolu yoktur. Faktörleri daraltmak için aşağıdaki önerilerimizi takip edin.

Zorla yeniden başlatma

Sistemi yenilemek, bu durumda yapmak istediğiniz ilk şey olmalıdır. Geçici ağ hataları bazen cihazı yeniden başlatmaya zorladıktan sonra kayboluyor. Bu hata türleri, bir cihaz belirli bir kodlama hatasıyla karşılaştığında gelişir ve sorunu kendi başına çözemez. Bu kodlama hıçkırıkları genellikle bir aygıttaki belirli bir yazılım koşuluyla ilişkilendirilir ve belirli durum değiştikten sonra kaybolur. Bu tür hataların çoğu kendi başlarına uzaklaşsa da, sistemi el ile yenilemenizi gerektiren başkaları olabilir. Bunu yapıp yapamayacağınızı kontrol etmek için RAM’i de temizlemek amacıyla “pil çekmenin” etkilerini simüle etmenizi öneririz. Düzenli olarak yeniden başlatmaya kıyasla sistemi yenilemenin daha etkili bir yoludur. Sorunun nedeninin geçici olup olmadığını görmek için Google Pixel 3’ünüzü şu şekilde yeniden başlatmayı deneyin:

Güç tuşunu 30 saniye veya daha uzun süre basılı tutun ve ekranda logo göründüğünde bırakın.

Birkaç tuşa basmanız ve basılı tutmanız gereken diğer cihazların aksine, sadece Pixel telefonlarındaki güç düğmesine ihtiyacınız var ve yine de yanıt vermek zor. Bu yüzden, eğer gerçekten önyükleme yaparsa, bu problemin sonu olacaktır, ancak ilk deneme işe yaramadıysa, birkaç kez daha yapmaya çalışın. Ondan sonra cihazınız hala yanıt vermiyor, bir sonraki çözümü deneyin.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bunu düşünebilmemizin bir nedeni, yaşadığınız sorunun yanlış ağ yapılandırması olabilir. Geçerli ayarları silmek ve cihazı tekrar kurmaya zorlamak için Ağ Ayarlarını Sıfırla sorun giderme işlemlerini yapabilirsiniz. Ağ ayarlarını sıfırlamak, daha önce bağlı olan tüm wifi ağlarını, wifi şifrelerini, VPN ayarlarını ve hücresel ayarları siler. Yapmak için:

 1. Cihazınızın Ayarlar uygulamasını Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Sistem’e dokunun.
 3. Gelişmiş’e dokunun.
 4. Seçenekleri sıfırla’ya dokunun.
 5. Wi-Fi, mobil ve Bluetooth sıfırla’ya dokunun.
 6. “Gelişmiş” göremiyorsanız, Ağ ve internet> Diğer t> Wi-Fi, mobil ve Bluetooth sıfırlama öğelerine dokunun.
 7. En altta, Ayarları sıfırla öğesine dokunun.

Kötü uygulamaları kontrol et

Bazı uygulamalar, yüklendiklerinde Android’i etkileyebilecekleri gibi yanlış kodlanmış olabilir. Üçüncü taraf uygulamalarınızdan birinin, eklediklerinizin suçlu olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli modda açabilirsiniz. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınacaktır. Bu, eğer sorun gider ve wifi normal çalışırsa, şüphemizin doğru olduğuna bahse girebileceğiniz anlamına gelir.

Pixel 3’ünüzü güvenli moda nasıl yeniden başlatacağınızla ilgili aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Güç düğmesini basılı tutun.
 2. Ekranınızda, Kapat’ı basılı tutun.
 3. Tamam’a dokunun.
 4. Ekranınızın altında “Güvenli mod” u gördükten sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için bekleyin.

Unutmayın, güvenli mod üçüncü tarafları veya indirilen uygulamaları engeller. Sorunu güvenli modda kontrol ettiğinizden emin olun. İlk denemede bu modda arama yapabilirseniz, bir uygulama sorununuz olur. İndirilen uygulamalarınızdan hangisinin soruna neden olduğunu belirlemek için:

 1. Güvenli moddan çıkmak için cihazınızı yeniden başlatın.
 2. Birer birer, son indirilen uygulamaları kaldırın. Her çıkardıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın. Bu uygulamayı kaldırmanın sorunu çözüp çözmediğini görün.
 3. Soruna neden olan uygulamayı kaldırdıktan sonra, kaldırdığınız diğer uygulamaları yeniden yükleyebilirsiniz.

Uygulama tercihlerini sıfırla

Bazı kullanıcılar ağ ayarlarını temizleyerek cihazlarını başarıyla çalıştırabilir. Henüz denemediyseniz, yapmanız gerekenler:

 1. Bir Giriş ekranında, tüm uygulamaları görüntülemek için Yukarı Ok simgesine dokunun.
 2. Ayarlar uygulaması simgesine gidin.
 3. Sistem Hakkında simgesine dokunun.
 4. Seçenekleri sıfırla simgesine dokunun.
 5. Aşağıdakilerden birini seçin:
 6. Wi-Fi, mobil ve Bluetooth’u sıfırla
 7. Uygulama tercihlerini sıfırla
 8. Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırla)
 9. RESET SETTINGS düğmesine dokunun. İstenirse, PIN kodunu, şifreyi veya kalıbı girin.
 10. Onaylamak için SIFIRLAMA AYARLARI’na dokunun.

Wifi internet hızını kontrol edin

Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram gibi uygulamalar, düzgün bir şekilde yüklenmek ve çalışmak için iyi bir internet bağlantı hızına ihtiyaç duyuyor. Wifi kullanırken internet bağlantınızın hızı yavaşsa, uygulamaların verimli çalışmasını bekleyemezsiniz. Wifi olduğunda, internet bağlantı hızının ne kadar hızlı olduğunu kontrol etmek istiyorsunuz. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Evinizdeki wifi bağlanın. Mobil verilere bağlı olmadığınızdan emin olun.
 2. Bir hız testi uygulaması yükleyin veya Google Chrome gibi bir web tarayıcısı açın.
 3. Üç kez en hızlı şekilde çalıştırın ve sonuçları not alın.
 4. Yavaş internet hız testi sonuçları alıyorsanız (5 Mbps’nin altında), bu kötü uygulama performansının nedeni olabilir.

Wifi hız testi sonuçlarınızın beklenen hızın altında olduğunu düşünüyorsanız, wifi bağlantınızı gidermelisiniz. Wifi’nızı kullanan çok sayıda cihazınız varsa, bir veya daha fazlasının bant genişliğini etkilemiş olması olasıdır. Bu durumda yapabileceğiniz şey, bant genişliğini boşaltmak için ağdan bir veya daha fazla ayırmak.

Uygulamaları yeniden yükle

Uygulamaların kendileriyle ilgili bir sorun olabilir. Onları düzeltmek için silip yeniden yüklemeyi düşünün.

Android OS güncellemelerini yükleyin (sistem güncellemeleri)

Android geliştikçe yeni hatalar ve problemler zaman zaman ortaya çıkabilir. Hataların gelişme şansını en aza indirmek için, yazılımın en son Android sürümünü çalıştırdığından emin olmak istersiniz. Pixel 3 XL’inizi güncelleştirmeleri otomatik olarak yükleyecek şekilde ayarladığınızdan emin olun, böylece hiçbir şeyi kaçırmazsınız.

Android işletim sistemi gibi, uygulamaların da en iyi durumda olmaları için düzenli olarak güncellemeleri gerekir. Uygulama güncellemelerini ne zaman uygunsa kurun diye bir noktaya getirin.

 1. Cihazınızın Play Store uygulamasını açın.
 2. Menü simgesine dokunun.
 3. Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun.
 4. Mevcut güncellemeleri olan uygulamalar “Güncelle” olarak etiketlenir.
 5. Bir güncelleme varsa, Güncelle’ye dokunun.
 6. Daha fazla güncelleme varsa, Tümünü güncelle öğesine dokunun.

Fabrika ayarları

Yukarıdaki tüm öneriler işe yaramazsa, cihazın silinmesi gerekir. Yazılımla ilgili sorunlar genellikle fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak giderilir ve umarım bu da sizin durumunuzda olan şeydir.

Pixel 3 XL’nizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

 1. Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 2. Telefondaki Google hesabının kullanıcı adını ve şifresini bildiğinizden emin olun.
 3. Ayarlar uygulamasını açın.
 4. Sistem’e dokunun.
 5. Gelişmiş’e dokunun.
 6. Seçenekleri sıfırla’ya dokunun.
 7. Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırla) ve ardından Telefonu sıfırla öğesine dokunun. Gerekirse, PIN’inizi, düzeninizi veya şifrenizi girin.
 8. Tüm verileri telefonunuzun dahili belleğinden silmek için Her şeyi sil öğesine dokunun.
 9. Telefonunuz silmeyi bitirdiğinde, yeniden başlatma seçeneğini seçin.
 10. Telefonunuzu ayarlayın ve yedeklenmiş verilerinizi geri yükleyin.