Google Pixel 3 XL Wi-Fi Bağlantısı Bırakma Nasıl Tutulur

#Google # Pixel3XL, geçen yıl arama devi tarafından piyasaya sürülen iki ana cihazdan biri. Bu telefon en iyi, çeşitli multimedya içeriğini görüntülemek için mükemmel olan 6,3 inç P-OLED ekranıyla bilinir. Ön ve arka tarafında Corning Gorilla Glass bulunan bir alüminyum çerçeveden yapılmış bir IP68 sertifikalı gövdeye sahiptir. Kaputun altında 4GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Pixel 3XL Wi-Fi bağlantısıyla mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bu konuda bir Google Pixel 3 XL veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Google Pixel 3 XL Wi-Fi Bağlantısı Bırakma Nasıl Tutulur

Sorun: WiFi bağlantısı ile ilgili ana sorun. Google pikselim 3 XL sadece WiFi'ye bağlanmıyor. Bu yeni yazılım güncellemesinden sonra oldu. Ben Android 9 bir şey düşünüyorum. Bazı forumlarda okudum, eğer bu adımları yaparsanız WiFi bağlı WiFi üzerinde Bluetooth üzerinde Bluetooth açık uçak modunda Uçak modu dışında Bu gerçekten işe yarıyor. Fakat sorun şu ki. Wifi düşmeye devam ediyor ve sonra tüm süreçten geçmek zorundasınız. Bu saçmalık için kaydolmadım. Demek bunun için kalıcı bir çözümün var? Wifi sorununu giderecek herhangi bir güncelleme alacağız. Fyi – Her zamanki gibi yeniden başlatma yöntemlerini denedim. Teşekkürler.

Çözüm: Bu cihazda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, indirdiğiniz ve yüklediğinizden emin olun.

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, sorunun yönlendiricinizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Telefonunuzu farklı bir Wi-Fi şebekesine bağlayın, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Olmaması durumunda sorun yönlendiricinizden kaynaklanıyor olabilir. Nasıl giderileceği konusundaki kılavuzuna başvurmanız gerekecektir.

Bununla birlikte, sorun telefon farklı bir Wi-Fi şebekesine bağlıyken bile devam ediyorsa, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam etmelisiniz.

Yumuşak Sıfırlama Gerçekleştirin

Bazen bu sorun, telefon yazılımının yenilenmesiyle düzeltilebilecek küçük bir yazılım sorunundan kaynaklanabilir. Bu durumda yumuşak sıfırlama yapılmalıdır. Bu, Güç düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutarak veya aygıtın gücü dönene kadar yapılır. Bu yapıldıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun böyle olup olmadığını doğrulamak için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

 • Ana ekrandan, Güç tuşunu basılı tutun.
 • Güç tuşunu bırakın, ardından Kapat düğmesine dokunun ve basılı tutun.
 • Güvenli modda yeniden başlat mesajını okuyun ve Tamam'a dokunun.
 • Cihaz kapanacak ve güvenli modda yeniden başlatılacaktır.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, o zaman indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu işlem genellikle telefonla çevrimiçi olmada sorun yaşıyorsanız yapılır. Bunu yaptığınızda aşağıdakiler varsayılan değerlerine sıfırlanır:

 • Hücresel ve Wi-Fi ağ ayarları (kaydedilmiş ağlar ve şifreler dahil)
 • Bluetooth bağlantıları

Bu adımı gerçekleştirmek için

 • Bir Giriş ekranında, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı kaydırın.
 • Ayarlar'a git – Sistem Hakkında simgesi – Gelişmiş
 • Sıfırla seçenekleri Sıfırla simgesine dokunun.
 • Seçin: Wi-Fi, mobil ve Bluetooth sıfırlama
 • Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Not İstenirse, PIN kodunu, şifreyi veya kalıbı girin.
 • Onaylamak için Ayarları sıfırla'ya dokunun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 • Telefon Kapatılana Kadar Güç Düğmesini basılı tutun
 • Birkaç saniye boyunca Güç Düğmesini ve Sesi Azaltma Düğmesini Tutun
 • Ekranda Fastboot Modunu Görmeyi Bekle
 • Düğmelerden Çıkın
 • Kurtarma Modunu Seçin
 • Android Robot Görüntüsünün Açılmasını Bekleyin
 • Güç Düğmesini basılı tutun ve ardından Sesi Açma Düğmesine basın
 • Verileri Sil / Fabrika Ayarlarına Sıfırla'yı seçin
 • Evet seç
 • Sistemi Şimdi Yeniden Başlat'ı seçin

Bir fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra bile sorunun devam etmesi durumunda, şu anda yapılacak en iyi şey ya bu sorunu giderecek bir yazılım güncellemesini beklemek ya da telefonu bir servis merkezine getirip kontrol ettirmektir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.