Google Pixel 3 XL wifi açılmıyor

Bazı Google Pixel 3 XL kullanıcıları geçmişte bize her türlü wifi sorununu bildirdiler. Bu kısa sorun giderme makalesinde, wifi işlevinin açılmayacağı için tamamen kullanılamadığı belirli bir durumu ele alıyoruz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun: Google Pixel 3 XL wifi açılmıyor

Değerli ekibimiz, Google Pixel 3 XL cep telefonunu Mayıs 2018’de ABD’de satın aldım. Tüm işlevsellik ile benim için iyi çalışıyordu. 3 ay sonra, wifi işlevselliği çalışmayı durdurdu. Asıl mesele, wifi açılmıyor. AÇIK olarak kaydırsak bile otomatik olarak kapanır. Yaklaşık 3 kez fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı denedim, ancak yardımcı olabilir. Hala sorun var. Lütfen ihtiyacı olanı yapın ve bu işlevsellik olmadan bu sorunu çözmeme yardımcı olun, çalışmak zor. Teşekkürler.

Çözüm: Google Pixel 3 XL’nizin tam geçmişini bilmiyoruz, bu nedenle sorunun nereden geldiğini anlamak çok zor. Olası faktörleri daraltmak için bazı sorun giderme işlemleri yapmanızı öneririz.

Sistem güncellemesini yükle

Birçok Pixel 3 ve 3 XL kullanıcısı her zaman wifi performans sorunlarıyla karşılaştığını bildirdi. Bu sorunlardan bazıları işletim sistemini güncelledikten sonra kaybolur, bu nedenle bu da denemek istediğiniz ilk şey olmalıdır.

Varsayılan olarak, Pixel 3 cihazları sistem güncellemelerini otomatik olarak yükleyecek şekilde ayarlanmıştır. Bununla birlikte, şu anda cihazınız için daha yeni bir Android sürümünün olup olmadığını manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Pixel 3 XL’nizi wifi’ye bağlayın.Ayar Ayarları uygulamasını açın.Altta, Sistem’e dokunun. Gelişmiş’e dokunun. Sistem güncellemesi’ne dokunun. ‘Gelişmiş’i görmüyorsanız Telefon hakkında’ya dokunun.Güncelleme durumunuzu görürsünüz. Ekrandaki adımları izleyin.

Pixel telefonlarda iyi olan şey, her zaman en son Android sürümlerini ilk alanların olmasıdır. Güncellemeler, Google’dan yeni Android yayınlandığında İnternet’e bağlı oldukları sürece doğrudan Google’dan gelir, Pixels önce yeni Android’den yararlanabilir.

Wifi sorunları da dahil olmak üzere bazı ağ hataları yalnızca güncellemelerle düzeltilebilir. Wifi sorununuza bilinmeyen bir kodlama hatası oluşuyorsa, bir sistem güncellemesi yüklemek yardımcı olabilir.

Güvenli Modda wifi kullan

Wifi, açıldıktan sonra başlangıçta çalışıyor gibi görünüyor, ancak daha sonra bir saniye sonra KAPALI konuma geri dönüyorsa, muhtemelen bir uygulama wifi işlevselliğini engelleyen bir uygulamadır. Fabrika ayarlarına sıfırlama yaptıktan sonra sorunun geri gelmesinin nedeni de bu olabilir. Aynı uygulamaları yeniden yüklerseniz fabrika ayarlarına sıfırlama kesinlikle yardımcı olmaz.

Üçüncü taraf uygulama sorununu kontrol etmek için Google Pixel 3 XL’nizi aşağıdaki adımlarla güvenli moda yeniden başlatın:

    Güç düğmesine basın ve basılı tutun. Ekranınızda Güç kapalı düğmesine dokunun ve basılı tutun.

Unutmayın, güvenli mod üçüncü tarafları veya indirilen uygulamaları engeller. Sorun güvenli modda kaybolursa, uygulamalardan birinin suçlanacağına bahse girebilirsiniz. İndirdiğiniz uygulamalardan hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için:

    Cihazınızı yeniden başlatarak güvenli moddan çıkın.Sorunu kontrol edin.Sorun geri dönerse, tekrar güvenli moda geçin. En son indirilen ile başlayın. Her kaldırma işleminden sonra cihazınızı yeniden başlatın ve kaldırmanın sorunu çözüp çözmediğine bakın. Suçluyu tanımlayana kadar 1-4. Adımları tekrarlayın. Soruna neden olan uygulamayı kaldırdıktan sonra, kaldırdığınız diğer uygulamaları yeniden yükleyebilirsiniz.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bunun gibi her ağ sorunu için, en azından bir cihazın ağ ayarlarını temizlediğinizde ne olacağını görmeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Ayarlar uygulamasını açın Sistem’e dokunun, Gelişmiş’e dokunun. Onaylamak için ayarları sıfırlayın.

Google desteğe başvurun

Yukarıda önerilen sorun giderme adımlarını uyguladıktan sonra hiçbir şey değişmezse, sorunun nedeni daha derin, muhtemelen donanımla ilişkili olmalıdır. Sorunun nereden kaynaklandığını bilmek için bir profesyonelin telefonu kontrol etmesine izin verin.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.