Google Pixel 3 Yazılım Güncellemesinden Sonra Rastgele Durdurmayı Durdurur

#Google # Pixel3, bu yıl arama devi tarafından piyasaya sürülen en son iki öncü cihazdan biri. Geçen yılın amiral gemisi modelinde bir yükseltmedir ve bazı üstün özelliklere sahipken en son donanım bileşenlerinden bazılarını kullanır. Bu telefon 5,5 inç P-OLED ekrana sahipken, kaputun altında 4GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci bulunuyor. Her ne kadar bu güçlü bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, PIxel 3'ü yazılım güncellemesi sorunundan sonra rastgele şarj etmeyi durduracağız.

Bu konuda bir Google Pixel 3 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Google Pixel 3 Yazılım Güncellemesinden Sonra Rastgele Durdurmayı Durdurur

Sorun: Pikselim var 3. En son Android Pie'ye yükselttikten sonra, telefonla birlikte verilen Google Markalı 18W duvar şarj cihazını kullanarak, gece kapalıyken şarj etmeye çalıştığımda, telefonun yarısı kesiliyor. Bana başka bir duvar şarj cihazı gönderen Google desteğiyle konuştum ve aynı sorun oldu. İlk defa% 5 ile% 15 arasında değişti. Birkaç gün sonra% 7'den% 60'a. Bir hafta sonra% 10'dan% 50'ye kadar. Telefon şarj işlemlerinde hala hızlı bir şekilde şarj oluyor ve kapalıyken üçüncü taraf bir şarj cihazıyla düzgün şekilde şarj oluyor. Pili web sitenizin açıkladığı şekilde yeniden kalibre etmeli miyim?

Çözüm: Telefonda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce bunu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Bu şarjla ilgili bir sorun olduğundan, telefonun şarj bağlantı noktasını, sıkışmış herhangi bir kiri veya pisliği gidermek için basınçlı hava kabı kullanarak temizlemenizi öneririm. Bu parçacıklar cihazın şarj şeklini etkileyebilir.

Bu sorun bir yazılım güncellemesinden hemen sonra ortaya çıktıysa, bunun nedeni büyük olasılıkla aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek çözülebilecek bir yazılım sorunudur.

Bir kuvvet yeniden başlatması gerçekleştirin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey yumuşak bir sıfırlamadır. Bu, genellikle telefon yanıt vermediğinde yapılır, ancak bu adım telefon yazılımını yenileyeceği için de yapılabilir. Bu işlemi yapmak için Güç düğmesine basın ve yaklaşık 10 – 20 saniye basılı tutun. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Sorunun devam etmesi durumunda, bir sonraki adım, telefon Güvenli Mod'da başlatıldığında sorunun olup olmadığını kontrol etmektir.

 • Aygıt açık durumdayken, Güç kapatma istemi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve sonra bırakın.
 • “Güvenli modda yeniden başlat” istemi görünene kadar Kapat'ı basılı tutun ve sonra bırakın.
 • Onaylamak için Tamam'a dokunun.

Sorun bu modda mı oluşuyor? Eğer değilse, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefon bataryasını kalibre etmeye çalışın

Bu, genellikle telefon bataryanın gerçek şarj kapasitesini doğru okumadığında yapılır. Bunu yalnızca kesinlikle ihtiyaç duyulduğunda yapmanız gerektiğini unutmayın.

 • Telefonu kapanana kadar kullanın.
 • Tekrar aç ve kendi kendine kapanmasına izin ver.
 • Telefonunuzu bir şarj cihazına takın ve açmadan, tamamen şarj oluncaya kadar şarj olmasına izin verin.
 • Şarj cihazını fişten çekin.
 • Telefonunu aç. Pil göstergesinin yüzde 100 dememesi muhtemeldir, bu nedenle şarj cihazını tekrar prize takın (telefonunuzu açık bırakın) ve ekranda yüzde 100 olduğunu söyleyene kadar şarj etmeye devam edin.
 • Telefonunuzu fişten çekin ve yeniden başlatın. Eğer yüzde 100 demiyorsa, şarj cihazını yüzde 100 ekranda görünene kadar tekrar takın. Yüzde 100 yazana kadar bu döngüyü tekrarlayın.
 • Bataryanızın yüzde 0'a kadar tamamen boşalmasını sağlayın ve telefonunuzun tekrar kapanmasına izin verin.
 • Pili kesintisiz olarak bir kez daha şarj edin, Android sisteminin pil yüzdesini sıfırlamanız gerekir.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 • Telefon Kapatılana Kadar Güç Düğmesini basılı tutun
 • Birkaç saniye boyunca Güç Düğmesini ve Sesi Azaltma Düğmesini Tutun
 • Ekranda Fastboot Modunu Görmeyi Bekle
 • Düğmelerden Çıkın
 • Kurtarma Modunu Seçin
 • Android Robot Görüntüsünün Açılmasını Bekleyin
 • Güç Düğmesini basılı tutun ve ardından Sesi Açma Düğmesine basın
 • Verileri Sil / Fabrika Ayarlarına Sıfırla'yı seçin
 • Evet seç
 • Sistemi Şimdi Yeniden Başlat'ı seçin

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, bu soruna yönelik gelecekteki bir yazılım güncellemesi için beklemeniz veya telefonun bir servis merkezinde kontrol ettirilmesi gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.