Google Pixel 3’in şarj etmemesi veya açılmaması durumunda ne yapmalısınız?

Google Pixel 3 cihazınız şarj edilmiyor mu veya tekrar açılmıyor mu? Bununla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

Sorunlar: Google Pixel 3 şarj olmuyor veya açılmıyor

Durum 1: Pixel 3'ün% 21'i vardı ve takılı olsa bile şarj olmuyordu, bu yüzden kapattım. Şimdi güç geri gelmeyecek ve güç düğmesini basılı tutmayı denedim. (Şarj cihazı başka bir cihazda çalışır)

Durum 2: Telefon açılmıyor. Yatağa gittiğimde ve şarj oluyordum, bu sabah uyandım ve açılmıyor, şarj etmeye çalıştım, sadece siyah ekran. Güç düğmesini basılı tuttum, ama hiçbir şey.

Durum 3: Telefonun pil bitti ve şarj olmuyor. Bir hafta önce google'dan aldım. Yardım etmek için web sitesindeki adımları denedim ama işe yaramadı. Araceli Valensiya

Çözüm : Şarj etmeyi durdurduğunda veya açılmıyorken Google Pixel 3'te sorun giderme kolaydır. Sorunun asıl nedeni donanım arızası olmadığı sürece, bu sorunlar genellikle son kullanıcının seviyesinde sabitlenebilir. İşte yapabilecekleriniz:

Başka bir şarj aksesuarı seti kullanın

Bu durumlarda (1. Durum hariç), yapılması gereken ilk şey, şarj kablosu veya adaptörle ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmektir. Bunu, başka bir bilinen çalışma kablosu ve adaptör seti kullanarak yapabilirsiniz. Tercihen, uyumsuzluk sorunu olmadığından emin olmak için başka bir Google Pixel 3'ten test etmek istersiniz. Başka bir Pixel 3 veya 3 XL kullanan bir aile üyesi varsa, telefonu en az 30 dakika şarj etmek için şarj aksesuarlarını kullanın.

Başka bir kablo veya adaptör setini başkalarından ödünç alamazsanız, yerel Google mağazanızı ziyaret edin ve şarj cihazlarını kullanın.

Zorla yeniden başlat

Bazen, Google Pixel 3 yazılımınız, çözümleyemediği bir hatayla karşılaştığında yanıt vermeyebilir. Bu, cihazın donmasını veya açılmamasını sağlar. Çoğu durumda, bu durumda sıkışmış bir Google Pixel, onu kapanmaya zorlayarak iyileşebilir. Bunu yapmak için bir “pil çekme” nin etkilerini simüle etmeniz gerekir. Güç düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutmanız yeterlidir. Ardından, telefonun yeniden başlatma sırasını tamamlamasını ve ne olacağını görmesini bekleyin.

Şarj portunu kontrol edin

Bir Pixel'in şarj bağlantı noktasıyla ilgili bir sorun nedeniyle düzgün şekilde veya hiç bir şekilde şarj edilemediği bazı durumlar vardır. Limanda herhangi bir görünür hasar olup olmadığını veya içeride kir veya yabancı bir nesne olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Cep tiftiği veya kir, şarj sırasında kabloyu yanlış bir şekilde şarj edebilecek şekilde bloke edebilir. Mümkünse, bir büyütme aracı kullanarak bağlantı noktasını denetlemeye çalışın. Bu araca sahip değilseniz ve içeride kir olduğundan şüpheleniyorsanız, temizlemek için bir kutu basınçlı hava kullanın. Sisteme zarar vermemek için içine herhangi bir şey yapıştırmayın.

Unutmayın, bu sorun giderme adımı, USB bağlantı noktasının fiziksel durumunu görmek için telefonu açmanızı önermez. Zaten kırılmışsa, bazı testler yapmadıkça, muhtemelen emin olmayacaksınız. Telefon ıslandıktan sonra veya düştükten sonra şarj işlemini durdurduysa, onarım için yollamalısınız.

Bir bilgisayardan şarj edin

Bazı kullanıcılar, bir USB kablosuyla bir bilgisayara bağlandıktan sonra şarj olmayacak cihazlarını yeniden canlandırabilirler. Herhangi bir farklılık olup olmadığını görmek için denemenizi öneririz. Telefonu en az bir saat bu şekilde şarj etsin. Daha sonra, zorla yeniden başlatın ve ne olduğunu görün.

Taşınabilir şarj aleti kullanın

Pixel 3'ünüzü şarj etmenin başka bir yolu da taşınabilir bir şarj cihazı veya güç bankası kullanmaktır. Bazı üçüncü taraf taşınabilir şarj cihazları bir bataryayı hızlı bir şekilde çalıştırabilecek voltajdan fazlasını sağlayabilir. Bu bir hit-and-run önerisi olsa da ve çoğunlukla hiç işe yaramıyor.

Google ile iletişime geçin

Yukarıdaki önerilerin tümü size yardımcı olmazsa, kendinizi strese almayın ve Google'ın cihazı incelemesine izin verin.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorunlar: Google Pixel 3 şarj olmuyor veya açılmıyor
   • Başka bir şarj aksesuarı seti kullanın
   • Zorla yeniden başlat
   • Şarj portunu kontrol edin
   • Bir bilgisayardan şarj edin
   • Taşınabilir şarj aleti kullanın
   • Google ile iletişime geçin
  • Bizimle meşgul