Google Pixel 4 akıllı telefonunuzda Motion Sense nasıl kullanılır

Google’ın yeni Pixel 4 ve Pixel 4 XL akıllı telefonları artık vahşi doğada. Yeni özelliklerden birine Motion Sense deniyor. Yeni Soli Radar çipini kullanan jest tabanlı bir sistem. Motion Sense’den en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Google Pixel 4 telefonunuzda Motion Sense’i etkinleştirmek için özel bir şey yapmanız gerekmez, ancak işlev şimdilik şimdilik oldukça sınırlıdır. Google’ın önümüzdeki aylar ve yıllar boyunca bu özellik listesine yazılım güncellemeleriyle eklemesini bekliyoruz. Şimdilik, bugün, Motion Sense ile yapabileceğiniz en havalı şeyler.

Bölüme atla:

    Müzik çalma nasıl kontrol edilir Alarmları erteleme Telefon görüşmelerini reddetme Duvar kağıtları ile etkileşim

Müzik çalma nasıl kontrol edilir

Motion Sense, müzik ve video uygulamalarında oynatmayı kontrol etmek için kullanılabilir. Şu anda işlevsellik oldukça basit, ancak eller kirliyse – örneğin yemek pişirirken olduğu gibi – ve ekranınızı dağınık hale getirmeden bir parçayı hızla atlamak istiyorsanız gerçekten yararlıdır.

Dinlediğiniz çalma listesindeki veya albümdeki başka bir şarkıya atlamak için Pixel’inizin üstünden bir elinizi kaydırmanız yeterlidir. Sağdan sola bir hareket bir sonraki parçaya atlarken, soldan sağa doğru hareket etmek bir parçayı geri götürür. Şu anda Motion Sense ile müzik çalmanın veya duraklatmanın bir yolu yok.

AndroidPIT google pixel 4 xl shazam gesture control indicator ggl

Motion Sense, Spotify, Deezer ve elbette YouTube Müzik dahil olmak üzere piyasadaki çoğu müzik uygulamasıyla çalışır.

    Google Pixel 4 XL incelemesi: yazılım güncellemelerinde büyük bekleme

Alarmları erteleme

Yeni Soli Radar çipinin en havalı uygulamalarından biri alarmları kapatmak için kullanılır. Bunu eylemde görmek için özel bir şey yapmanıza gerek yoktur, doğal olarak gerçekleşmelidir – en azından çalışmak için bu şekilde tasarlanmıştır.

Pixel 4 veya Pixel 4 XL’niz bir alarm sesi ile çaldığında, akıllı telefonunuza ulaştıkça radar çipi elinizi tanıyacak ve alarmın sesini azaltacaktır. Daha sonra alarmı ertelemek için müzik parçalarını değiştirmek için yaptığınız benzer bir kaydırma hareketini kullanabilirsiniz.

AndroidPIT google pixel 4 display ggl

Günümüzde, hem sol hem de sağ kaydırma, alarmı tamamen kapatmak yerine basitçe erteleyecektir. Bu, Google için kaçırılmış bir fırsat gibi görünüyor, ancak umarım yakında bir yazılım güncellemesi ile yeni işlevler eklenecektir.

Telefon çağrıları nasıl reddedilir

Alarmlar gibi, Pixel 4 akıllı telefonunuza gelen telefon görüşmelerini reddetmek için Motion Sense kullanabilirsiniz. İşlem son derece basittir. Bir arama ekrana geldiğinde, kapatmak için ekranı her iki yönde hızlıca kaydırın.

Temel olarak, burada yaptığınız tek şey sesi kısmaktır, çağrı ekranınızda kalır ve isterseniz yine de cevaplayabilirsiniz. Akıllı telefonunuza acele bir hareket olarak düşünün. Şu anda, Motion Sense ile bir çağrıyı cevaplamanın bir yolu yok, ama geleceğin ne tutacağını kim bilebilir?

Duvar kağıtları ile etkileşim

Son olarak, yeni Google Pixel cihazınızda Motion Sense kullanmanın daha yeni yollarından biri yeni duvar kağıtları ile etkileşim kurmaktır. Şimdiye kadar, muhtemelen Pixel’in Pikachu duvar kağıdını gördünüz – tüm internet ve bu akıllı telefonun çevrimiçi incelemeleri – ama aslında onunla etkileşime girebileceğinizi biliyor muydunuz?

AndroidPIT google pixel 4 wave gif

Pikachu duvar kağıdı etkinken akıllı telefonun üzerinden geçerek (veya el sallayarak), sevimli sarı Pokemon’u geri dalgalanmaya zorlayabilirsiniz. Tamamen anlamsız, ama sevimli.

Pixel 4 akıllı telefonunuzda Motion Sense’i denediniz mi? Yeni Soli Radar çipi için başka harika ipuçları ve püf noktaları bulursanız bize bildirin!

Google Pixel 4
Tips & Tricks
Google

Facebook Twitter