Google Pixel 4 (XL): bir sonraki güncelleme güvenliğe odaklanıyor

Pixel 4 ve 4 XL’de Google, parmak izi okuyucuyu tamamen atmaya karar verdi. Her iki akıllı telefonda da, kapalı gözlerle bile kullanılabilen yüz tanıma kullanan bir kilit açma sistemi vardır. Çeşitli yorumculardan ve kullanıcılardan gelen bazı şikayetlerden sonra Google, sorunu çözmek için bir güncelleme geldiğini doğruladı. Pixel 4 ve 4 XL’de değişecek olan şey ve güncelleme gelmeden önce verilerinizi nasıl korumanız gerektiğidir.

Bölüme atla:

    Güncelleme onaylandı Yeni güncelleştirme nasıl kontrol edilir

Pixel 4 (XL): Yazılım Güncellemeleri

Android 10 Android 11 Piksel 4 (XL) Evet (fabrika) –

Pixel 4 (XL) yazılım güncellemeleri çok yakında

Yeni Pixel telefonlarda uygulanan yüz tanıma sistemi, Google tarafından ana yeni özelliklerden biri olarak duyuruldu. Bununla birlikte, Pixel 4 ve 4 XL’nin gözleri kapalı olarak kilidini açma olasılığı, aksine, bir güvenlik kusuru olarak gören birkaç kullanıcı ve yorumcu tarafından iyi karşılanmadı. İki akıllı telefonun kilidini açmanıza ve böylece sahibi uykuda olsa bile içeriğine erişmenize izin verir.

    Google Pixel 4 (XL) uygulamalı incelemesi: sadece bir Android akıllı telefondan daha fazlası

Google bu olasılığın zaten farkındaydı ve aslında, akıllı telefonunuzdaki bu kilit açma modunu etkinleştirdiğinizde görünen ekranda bile belirtiyor. Bu, Google için yüz tanıma sisteminin güvenliğe odaklanan bir kilit açma yöntemi olarak değil, pratikliğe odaklandığı anlamına gelir. Bununla birlikte, kullanıcılar için güvenlik önemlidir ve bu nedenle Google sorunu çözmeye karar vermiştir:

Kullanıcıların, önümüzdeki aylarda bir yazılım güncellemesinde sunulacak olan telefonun kilidini açmak için gözlerinin açık olmasını istemesi için bir seçenek üzerinde çalışıyoruz. Bu arada, herhangi bir Pixel 4 kullanıcısı, birisinin telefonunu alıp gözleri kapalıyken kilidini açmaya çalışacağından endişe duyuyorsa, bir sonraki kilit açma için pin, desen veya şifre gerektiren bir güvenlik özelliğini etkinleştirebilir.

Kullanıcılara bu sistemin güvenliği hakkında güvence vermek için Google şunları ekler:

Pixel 4 face unlock, güvenlik gereksinimlerini güçlü bir biyometrik olarak karşılar ve bankacılık uygulamaları da dahil olmak üzere ödemeler ve uygulama kimlik doğrulaması için kullanılabilir. Maskelerde olduğu gibi başka yollarla geçersiz kilit açma girişimlerine karşı dayanıklıdır.

Şimdilik, Pixel 4 ve Pixel 4 XL’nin tüm sahipleri, cihazlarının güvenliği konusunda endişeli, alternatif bir kilit açma sistemi kullanabilirler. Güncelleme gelecek, ancak birkaç ay içinde, bu yüzden beklemek zorundayız.

AndroidPIT google pixel 4 xl front display ggl

Yeni bir güncellemeyi nasıl kontrol ederim?

Pixel akıllı telefonunuzda yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için şunları yapmanız gerekir:

    Ayarlara Erişim Sistem> Sistem Güncelleme’yi tıklayın Güncellemeleri kontrol et’i seçin ve birkaç saniye bekleyin Yeni bir güncelleme varsa, kuruluma devam edin

Kaynak: Android Central

Google Pixel 4
Tips & Tricks
Android 10 – Q

Facebook Twitter