Google Pixel ipuçları ve püf noktaları

Pixel ve Pixel XL, Google'ın güçlü cihazlarıdır ve onlarla birlikte çok sayıda harika özellik getiriyor; bunlardan bazıları Android Nuga'dan geliyor. Bu ipuçlarını kullanarak Pixel akıllı telefonunuzdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

  • Google Pixel sorunları ve çözümleri
  • Android Nugası ipuçları ve püf noktaları

Bölümüne atla:

  • Widget'leri yükleme ve yönetme
  • Ekranı kapatarak pil tasarrufu yapın
  • Ekran görüntüsü al
  • Bildirim LEDini etkinleştirin
  • Okunabilirliği artırın veya daha fazla içerik görün
  • Piksel telefonunu sıfırla
  • Piksel'i güvenli modda başlatın
  • Başlangıçta Paskalya yumurtası

Widget'leri yükleme ve yönetme

Widget ekleyerek Pixel veya Pixel XL'nizin ana ekranını özelleştirin. Ana ekranınızda boş bir yere dokunun ve parmağınızı basılı tutun, ardından Widget'lara dokunun. Bir Widget'ı, nereye sığacakları herhangi bir ev ekranına sürükleyip bırakmak için basılı tutun, sonra bırakın.

Bir widget'ın boyutunu değiştirmek için dokunun ve basılı tutun, sonra bırakın. Büyük boyutlara sahipse, tarafların üzerinde istediğiniz boyuta sürükleyebileceğiniz noktalar görürsünüz. İşiniz bittiğinde, başka bir yere dokunun.

Ekranı kapatarak pil tasarrufu yapın

Bildirim LEDini kullanırsanız, ekranı uyandırmak için ortam ekranı ve hareketi kapatabilirsiniz. Hareketsizlik ekranı her bildirimde ekranınızı açar ve güç tüketir. Ekran altındaki Ayarlar'dan kapatılabilir.

The display of the Pixel is constantly on due to notifications. This can be avoided. / © AndroidPIT

Ardından, ekranınızın yanlışlıkla açılmasını sağlamak yerine kullanabileceğiniz üç jest var. Bunları Hareketler altında bulacaksınız ve kameralara atla, Telefonu kontrol etmek için iki kez hafifçe vurun ve telefonu kontrol etmek için Kaldır'a tıklayın .

Opinion by Brittany McGheeI find “double-tap to check phone” quite handyWhat do you think?5050319 participants

Ekran görüntüsü al

Google Pixel veya Pixel XL ile bir ekran görüntüsü almak için, aynı anda güç düğmesini ve ses kısma düğmesini basılı tutun. İşe yaradıysa bir animasyonun göründüğünü göreceksiniz. Ekran görüntüleriniz Fotoğraflar> Albümler> Ekran görüntüleri'nde bulunabilir (Cihazdaki fotoğraflar bölümünde).

Bildirim LEDini etkinleştirin

Nexus 6P'de olduğu gibi, bildirim ışığı Pixel'de varsayılan olarak etkin değildir. Işık açmak için Ayarlar> Bildirimler> Dişli simgesi> Darbe bildirim ışığı'na gidin ve Açık konuma getirin.

You must first activate the notification light. / © AndroidPIT

Okunabilirliği artırın veya daha fazla içerik görün

Bu bir Android Nugası   Pixel'e özgü bir özellik değil, yine de söz etmek gerekir: yazı tipi ve görüntü boyutunu tercihlerinize göre değiştirme. Daha küçük boylar ekranda daha fazla içerik gösterirken, büyük olanları yorgun gözler için daha kolay olur.

Telefonunuzun yazı tipi boyutunu değiştirmek için, Ayarlar> Ekran> Yazı tipi boyutu bölümüne gidin, ardından önizleme bilgisi istediğiniz boyuta gelinceye kadar kaydırın. Ekran boyutunu değiştirmek için, Ayarlar> Ekran> Ekran boyutu'na gidin, sonra boyutun sizin için uygun olduğunu düşünene kadar kaydırın.

Everything is a bit bigger or smaller. / © AndroidPIT

Piksel telefonunu sıfırla

Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için Ayarlar> Yedekle ve sıfırlama'ya gidin (Kişisel bölümünde), ardından Fabrika verilerine sıfırlama'ya dokunun. Orada, devam etmeden önce görüntü kilidinizin kodunu tekrar onaylamanız istenir.

Bu işlem Pixel'i fabrika ayarlarına hızla sıfırlar. İlk kez başlattığınızda, kullandığınız son Google hesabını belirtmeniz gerekir. Bu bir hırsızlığa karşı koruma özelliği. Google hesabını giremezseniz, cihaz kullanılamaz.

Piksel'i güvenli modda başlatın

Eski Nexus gibi, Pixel'i güvenli modda yeniden başlatabilirsiniz. Bu ne? Bu mod, Pixel'de bir sorun olması halinde sorun gidermeye yardımcı olur. Güvenli modda, yalnızca fabrikadan yüklenen uygulamaları başlatabilirsiniz. Daha sonra yüklediğiniz potansiyel olarak hatalı bir uygulama başlatılamaz. Bununla birlikte, Pixel'de hâlâ sorun yaşıyorsanız, büyük ihtimalle yeni uygulamalarınızdan değil.

Start the Pixel in safe mode to help with diagnosing issues. / © AndroidPIT

Güvenli moda başlamak için gç düğmesini basılı tutun, Yeniden başlat seçeneğini basılı tutun, ardından "Güvenli moda yeniden başlamak" isteyip istemediğiniz sorulur ve Tamam'ı seçmelisiniz.

Güvenli mod açıldıktan sonra, başlatılmayan uygulamalar başlangıç ​​ekranında gri renkte gösterilir. Play Store'da uygulama listenizin altında ve bunların kaldırılacağı uygulama ayarlarınızda listeleniyorlar. Bir uygulama telefonunuzun normal modunda çalışmamasına neden oluyorsa, güvenli modda önyükleme yaparak kaldırın.

Başlangıçta Paskalya yumurtası

Google Pixel ve Pixel XL'de bir Paskalya yumurtası var. Gerçi çok heyecan verici değil. İşte onu nasıl alacağınız.

Ayarlar> Telefon hakkında'ya gidin, Android sürümüne art arda dokunun, ardından N'nin altında bir kedi simgesi görünene kadar farklı yerlerde N simgesine dokunun. Ana ekrana dönün ve oradan iki kez aşağıya doğru hızlıca kaydırın   Hızlı ayarlarınıza erişin ve bunları düzenlemek için kurşun kalem simgesine dokunun. Yeni kedi simgesini hızlı ayarlar çubuğuna sürükleyin. Boş çanağa dokunun ve kedileri beslemek için bir yemek seçin (biftek, balık, tavuk veya muamele edin). Bir kedinin görünmesini bekleyin, sonra ismini koyun ve arkadaşlarınızla paylaşın. Ve bu kadar!

Activate the Easter Egg, lure kittens. / © AndroidPIT

Pixel telefonunuzla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Google Support'un Pixel sayfası başlatmak için iyi bir yerdir. Aradığınız cevapları bulamazsan, yorumlarda bize sorabilirsiniz. En sevdiğiniz Pixel hileleriniz neler?

Google Pixel'in nereden satın alınacağı

Best price

Google Pixel 5 inch 32GB Quite Black (Eng/IT/ES/DE/FR) Ship from EU New

£329.17

£329.17 total

Check Offer

Google Pixel XL 32GB Unlocked CASH ON COLLECTION ONLY I CAN POST ASK FIRST

£330.00

£330.00 total

Check Offer

Google Pixel 128GB 4G LTE SIM FREE/ UNLOCKED – Silver

£374.99

£374.99 total

Check Offer

Google Pixel 128GB 4G LTE SIM FREE/ UNLOCKED – Black

£375.99

£375.99 total

Check Offer

Google Pixel 5 128GB Quite Black US (Eng/IT/ES/DE/FR) Stock in EU

£383.13

£383.13 total

Check Offer

Compare prices