Google Pixel’i durmaya devam eden kamerasıyla nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu ve Potansiyel Çözüm]

Kamera, #Google #Pixel akıllı telefonunun satış noktalarından biri ancak bununla ilgili birçok sorunla karşılaşmış gibi görünüyor, bu da sorunun ne hakkında olduğunu, nedeninin ne olduğunu bilmek için kendi araştırmamızı yapmamızı istedi ve olası çözümler. Karşılaşabileceğiniz en sık karşılaşılan sorunlardan biri, kameranın görünürde bir sebep veya sebep olmadan çalışmayı bırakmasıdır.

Okurlarımızdan biri, Pixel’in sadece fotoğraf çekmek için iyi olduğunu, ancak hiçbir yerde kameranın birkaç saniye donduğunu ve kontrolünü tekrar ele geçirdiği zaman, kameranın durduğunu bildiren bir hata mesajı çıkardığını söyledi. Aslında, uygulamanın iyi çalıştığı ancak ani gecikmelerin veya donmaların yaşandığı ve daha sonra bir hatanın ortaya çıktığı tipik bir uygulama sorunu gibi geliyor.

Ancak, kamera uygulaması söz konusu olduğunda, düşündüğünüzden biraz daha karmaşık, çünkü kamera başlatıldığında bir sürü şey var. Örneğin, kamera uygulamasını açtığınız an, sensör zaten başlatılmış olmalı ve özellikleri ve filtreleri işleyen tüm diğer servisler çağrılmaya hazır bir arka planda çalışmalı ve çalışıyor olmalıdır. Çekim düğmesine bastığınızda, uygulama, sensörden fotoğraf çekmesi veya video kaydetmesi için servisler aracılığıyla fotoğraf çekmesi veya video kaydetme isteklerini gönderir ve ardından çekim görüntülerini yönetmek için Galeri uygulamasını çağırır. Merak ediyorum, tüm bu şeylerin iki saniyede gerçekleşmesi.

Bu yazıda, bu sorunu bir kez daha ele alacağım, böylece aydınlanacaksınız, böylelikle gelecekte bu gibi konular başınıza geldiğinde ne yapacağınızı bileceksiniz. Bununla birlikte, başka sorunlarınız varsa, zaten birkaç sorunu çözdüğümüz ve sorunlarınızın çözümü için Google Pixel sorun giderme sayfamıza başvurduğunuzdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulamazsanız, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Size daha doğru çözümler sunabilmemiz için bize telefonunuz ve sorun hakkında gerekli bilgileri sağladığınızdan emin olun.

Google Pixel’inizle çalışmayı durduran kamerası

Şu anda bir sorunla karşılaşmış olabilecek veya kameranızda sorunlu olabilecek Google Pikselinizi gidermede size yol göstereceğim. Bu yazının amacı, sorunun nedeninin ne olduğunu belirlemektir, böylece sorunu çözebilecek bir çözümü formüle edebiliriz. Bununla birlikte, buradaki tüm adımları izlerseniz, sorunun ciddi bir ürün yazılımı veya donanım sorunundan kaynaklanması durumunda sorununuzu çözeceğinizin garantisi yoktur, telefonunuzun onarılması için bir teknisyenden veya Google’dan yardım almanız gerekebilir ve / veya değiştirildi.

Adım 1: İlk kez meydana geldiğinde, telefonunuzu birkaç kez yeniden başlatın

Firmware ve donanım aksaklıkları her zaman olur, ancak daha sıklıkla bunlar yeniden başlatmalarla düzeltilebilecek küçük sorunlardır. Bu nedenle, bu sorunun ilk kez meydana gelmesi durumunda, henüz bir şey yapmayın. Bunun yerine, telefonunuzu yeniden başlatın ve sorun ortaya çıktığında yaptığınız şeyleri yapmaya çalışın. Kaldıysa, bunun bir fark yaratıp yaratmadığını görmek için telefonunuzu yeniden başlatın. Kişisel deneyimime dayanarak, telefonunuzu birkaç kez yeniden başlatarak düzeltilebilecek aksaklıklar vardır, bu yüzden cihazınızı birkaç kez yeniden başlatmanızı öneririm ve eğer kalırsa, bir sonraki adıma geçin.

2. Adım: Google Pikselinizi Güvenli Modda yeniden başlatın ve kamerayı tekrar kullanmayı deneyin

Üçüncü taraf uygulamaların sorunun veya kameranın kapanmasına veya donmasına neden olduğu benzer sorunlarla karşılaşan sahiplerden gelen raporlar vardı. Sorun yeniden başlatma ile çözülmediğinden, uygulamalarınızı inceleme zamanı. Cihazınızı güvenli modda açarak derhal yalıtmaya çalışın ve tanılama modundayken kamera uygulamasını açın. Pikselinizi güvenli modda nasıl başlattığınızı aşağıda bulabilirsiniz:

    Google logosu ekranda görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve sonra bırakın. Logonun görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Google logosunun ekranı hala açıkken, Ses seviyesini azalt düğmesini basılı tutun. Ses seviyesini azalt düğmesini, ekranın sol alt köşesinde “Güvenli mod” görünene kadar basılı tutun, sonra bırakın. Bu 30 saniyeye kadar sürebilir.

Telefonunuz zaten güvenli moddayken, kamerayı açmayı deneyin ve sadece sorunun olup olmadığını görmek için bazı fotoğraflar çekin. Telefon bu durumda iyi çalışıyorsa, üçüncü taraf uygulamalardan birinin veya bazılarının soruna yol açtığı açıktır. Suçluları bulun ve en yeni kurulumdan başlayarak bunları birer birer kaldırın.

Öte yandan, sorun güvenli modda bile devam ederse, sorunun kamera uygulaması, sensörü veya ürün yazılımı ile olması muhtemeldir. Sorun gidermeye devam et.

Adım 3: Kamera uygulamasının ve soruna neden olabilecek diğer uygulamaların önbelleğini ve verilerini temizleyin.

Bu nedenle, sorun hala güvenli modda gerçekleşir, bu nedenle, sorunlu uygulamanın kendisinden sonra gitme zamanı geldi, bu durumda kamera uygulaması. Bunu varsayılan ayarlarına veya başlangıçta işe yarayan bir yapılandırmaya döndürülecek şekilde sıfırlayın. Pixel telefonunuzdaki önbelleği şu şekilde sileceksiniz:

    Cihazınızın Ayarlar uygulamasını Ayarlar açın. Uygulamalar veya Uygulama yöneticisine dokunun. Listede, Camera.Tap Storage.Tap’a dokunun.

Ve bu şekilde, ayarlarınızı ve tercihlerinizi içeren verileri temizlersiniz:

    Cihazınızın Ayarlar uygulamasını Ayarlar açın. Uygulamalar veya Uygulama yöneticisine dokunun. Listede, Kamera öğesine dokunun. Depolama alanına dokunun.

Galeri’nin soruna neden olduğu zamanlar da vardır, bu yüzden önbelleğini ve verilerini de temizlemenizi öneririm. Aynı şey, sorunu tetikleyebilecek diğer uygulamalarla da aynı şeydir. Bu uygulamaların ne olduğunu bilmenin anahtarı yakın bir gözlem.

Adım 4: Piksel telefonunuzu kontrol için göndermeden önce sıfırlamanız gerekir.

Kamera uygulamasını ve diğer şüpheli uygulamaları sıfırladıktan sonra sorun devam ederse, tüm önemli verilerinizi yedeklemekten başka bir seçeneğiniz yoktur ve ardından telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek için sıfırlayın. Tüm üçüncü taraf uygulamalar kaldırılacak, tercihleriniz sıfırlanacak ve telefonunuzu sıfırdan inşa etmeniz gerekecektir.

    Cihazınız açıksa, kapatın. Sesi azalt düğmesini basılı tutun. Sesi kısarken, Telefon açılıncaya kadar Güç düğmesini basılı tutun. “Başlat” kelimesini etrafında bir ok ile göreceksiniz. “Kurtarma modu” nu vurgulayana kadar Ses kısma düğmesine basın. Kurtarma modunu başlatmak için Güç düğmesine basın. Ünlem işareti olan bir Android robotun resmini göreceksiniz (ayrıca “Komut yok” ifadesini de görebilirsiniz) Güç düğmesini basılı tutun. Gücü tutarken, Sesi aç düğmesine bir kez basın. Ardından Güç düğmesini bırakın. “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” vurgulanmıyorsa, görüntülenene kadar Ses kısma düğmesine basın. Sonra seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet” (veya “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil”) seçeneğinin üzerine gelene kadar Ses kısma düğmesine basın. Ardından seçmek için Güç düğmesine basın. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, “Sistemi şimdi yeniden başlat” ı seçmek için Güç düğmesine basın. İşiniz bittiğinde verilerinizi geri yükleyin.

Telefonu kurtarma moduna getirmekte zorluk çekenler için, Ayarlar menüsünden sıfırlayın:

    Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın. “Kişisel” altında Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. Fabrika verilerine sıfırla ve ardından Telefonu sıfırla veya Tableti sıfırla öğesine dokunun. Bir ekran kilidiniz varsa, düzeninizi, PIN’inizi veya şifrenizi girmeniz gerekir. İstenirse, cihazınızın dahili belleğindeki tüm verileri silmek için Her şeyi sil öğesine dokunun. Cihazınız silme işlemini tamamladıktan sonra cihazınızı yeniden başlatma seçeneğini seçin. İşiniz bittiğinde verilerinizi geri yükleyin. Verilerinizi bir Pixel telefonunda nasıl geri yükleyeceğinizi öğrenin.

Hepsi başarısız olursa, telefonu kontrol, tamir veya değiştirme için göndermenin zamanı gelmiştir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da bizi takip ederek sözcüğü yayın.