Google Play Hizmetlerini nasıl kolay bir şekilde güncelleyebilirim?

Google Play Store’un telefonunuzdaki uygulamalarla yaptığı her şey Google Play Hizmetlerinden geçer. Bu, telefonunuza uygulamaları ne zaman güncelleyeceğini ve Google Play’e yeni özellikler ve ayarlar getirdiğini söyler. Google Play Hizmetlerini daha yeni bir APK ile nasıl kolay veya daha teknik bir şekilde güncelleyeceğinizi öğrenin.

Google Play Hizmetleri, akıllı telefonunuzun en son Android sürümüne yükseltmeden uygulamaların ve güvenlik düzeltme eklerinden faydalanmasını sağlayan Android sistemine çok yakın bir uygulama. Kafa karıştırıcı isimlerine rağmen, bu uygulamalar ve oyunlar gibi medyalara erişebileceğiniz, satın alabileceğiniz ve indirebileceğiniz Google Play Store’dan farklıdır.

Bölüme atla:

    Google Play Hizmetlerini kolay bir şekilde yükle Google Play Hizmetlerini teknik bir şekilde yükle Google Play Hizmetlerini Yükle APK

Google Play Hizmetleri’nin en son sürümü: yenilikler

Google Play Hizmetlerinin en yeni sürümüne ilişkin değişiklikleri burada kontrol edebilir ve ayrıca önceki sürümlerin zaman çizelgelerini ve günlüklerini görüntüleyebilirsiniz. Güncellemelerin çoğu, başlık, reklamlar, oyunlar, kondisyon vb. İle ilgili yönleri düzene koymak ve Google ekosisteminin genel işlemlerini daha verimli ve istikrarlı hale getirmek gibi küçük değişikliklerdir.

AndroidPIT google pixel 3a chin

Google Play Hizmetlerini Yükle: kolay yolu

Google Play Hizmetlerini güncel tutmak tüm kullanıcılar için, hatta en rahat olanlar için bile faydalıdır çünkü getirdiği gelişmiş verimlilik pil ömründen tasarruf sağlar ve çevrimdışı hizmetleri iyileştirir.

Google Play Hizmetlerinin her zaman en son sürümüne sahip olmanın en basit yolu, bu sayfaya göz atmanızı sağlamaktır; burada size Google Play Store’da bulunan en yeni sürümlere bir indirme bağlantısı sağlayacağız. Geçerli sürüme sahip olduğunuzdan emin olmak için aşağıdaki kur düğmesine dokunun.


Google Play hizmetleri

Bununla birlikte, Android’in çoğu şeyinde olduğu gibi, biraz daha fazla çaba göstermeye istekli iseniz, her zaman daha yeni ve daha iyi sürümler vardır. Örneğin, sahip olabileceğiniz farklı Android sürümleri için Google Play Hizmetlerinin birden çok sürümü var. Bu nedenle, en son sürümü istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

google play services image1

Google Play Hizmetlerini Yükle: teknik yol

En son güncellemelere sahip olduklarından kesinlikle emin olmak isteyen veya bir Google Play Hizmetlerinin beta sürümüne veya farklı sürümlerini test etmek isteyen kullanıcılar daha teknik bir yöntem kullanmak isteyebilirler. Bu, uygulama geliştiriciler için veya Google Play Hizmetlerinin normal şekilde güncellenmesini engelleyen bir yazılım hatasından muzdarip herkes için yararlı olabilir.

Öncelikle, hangi Android sürümüne sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir.

    Ayarlar> Telefon Hakkında (veya yalnızca bazı cihazlarda Hakkında) seçeneğine gidin ve Android Sürüm veya Yazılım bilgilerini arayın

Ardından, hangi uygulamaların bilinmeyen kaynaklardan yüklenmesine izin verildiğini kontrol etmeniz gerekir.

    Ayarlar’a ve ardından Uygulamalar’a gidin. Yükleyeceğiniz uygulamayı bulun – genellikle mobil tarayıcınız veya bir dosya gezgini. Üzerine dokunun. Gelişmiş bölümünü görene kadar aşağı kaydırın. Orada bilinmeyen uygulamalar yükle bulmalısınız. Üzerine dokunun ve Bu kaynaktan izin ver’i işaretleyin.

google play services image2

Daha sonra, Google Play Hizmetlerinin bir APK’sını bulmak için aynı tarayıcıyı kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz.

Google Play Hizmetlerini İndir APK

Şimdi sadece sizin için doğru Google Play Servisleri sürümünü seçmeniz gerekiyor. APK Ayna’da barındırılan Google Play Servislerinin en yeni sürümlerini bulabilirsiniz ve beta sürümünü değil en son kararlı sürümü seçmek her zaman iyi bir fikirdir. Ardından, telefonunuza Google Play Hizmetlerini indirip yükleyin.

Bu kılavuzu faydalı buldunuz mu? Kaçırdığımızı düşündüğün herhangi bir ipucu veya bilgi var mı? Yorumlarda bize bildirin!