Google Play Hizmetlerinin Güncelleme Sorununu Nasıl Gidereceği Nasıl Onarılır

Akıllı telefonumuz hareket etmeye başlayana kadar hayat iyi gidiyor. Ve sonra küfretmeye başlarız. Sorun küçük olsa bile, akıllı telefonlar, sorunun büyük bir sorun gibi göründüğü hayatımızın çok önemli bir parçası.

Google Play Services Not Updating Fi

Ancak, Google Play Hizmetlerinin amaçlandığı gibi çalışmadığı zamanlar gibi bazı sorunlar önemlidir. Ve bu nedenle, diğer uygulamalar da çalışmaz. Onları açtığınızda, ‘Google Play hizmetlerini güncellemediğiniz sürece bu uygulama çalışmaz’ hatasıyla karşılaşacaksınız.

Başlatılmamış olanlar için Google Play Hizmetleri, Play Store’dan uygulamaların güncellenmesine yardımcı olan önceden yüklenmiş bir sistem uygulamasıdır. Ayrıca, Google ve cihazınızdaki uygulamaları için bir çerçeve görevi görür. Dolayısıyla, Play Services ile ilgili herhangi bir sorun varsa, diğer uygulamalara da yansıtabilir. Ve sonunda, Android telefondaki genel deneyiminizi yok edin.

Şimdi sorunu çözmek için Play Services’i güncellemeniz gerekiyor. Peki bunu nasıl yapar? Ve ya güncellenmezse? Bu sorunu çözmek için, size Google Play Servisleri güncelleme sorunuyla ilgili yardımcı olacak 7 çözümü sunuyoruz.

Başlayalım.

1. Telefonu yeniden başlatın

Kelimeler basit bir yeniden başlatmanın gücünü açıklamakta yetersiz kalıyor. Yani, ikinci bir düşünce yapmadan, telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Bu basit hareketin birçok sorunu nasıl çözdüğünü görünce şaşıracaksınız.

Restart

2. Depolamayı Kontrol Edin

Genellikle, Google Play Hizmetleri arka planda otomatik olarak güncellenir. Bazen, telefonunuzdaki depolama alanı doluysa olmayabilir. Bu nadiren bakacağınız alandır, bu yüzden telefonunuzda boş yer olup olmadığını kontrol edin.

3. Doğru Tarih ve Saati Ayarlayın

Ardından, telefonunuzdaki tarih ve saatin doğru olduğundan emin olun. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Adım 1: Telefonunuzdaki Ayarlar’ı açın ve Sistem’e gidin.

Google Play Services Not Updating 1

Adım 2: Tarih ve saat üzerine dokunun. Bir sonraki ekranda, Otomatik tarih ve saati etkinleştirin. Zaten etkinse, kapatın ve ardından yeniden etkinleştirin.

Google Play Services Not Updating 2Google Play Services Not Updating 3

4. Önbelleği ve Verileri Temizle

Bu, güncelleme sorununu çözmek için iyi bilinen bir yöntemdir. Yapmanız gereken tek şey Play Services ve Play Store için önbellek temizliği Sorun devam ederse, onlar için de verileri temizlemeyi deneyin.

Emin olun, önbelleği veya verileri silmek, uygulamaları kaldırmaz veya telefonunuzdan verileri silmez. Ancak, Play Store verilerinin silinmesi, ayarlarını varsayılan değerlere sıfırlayacaktır.

Play Services önbelleğini ve verileri temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Telefonunuzdaki ayarları açın ve Uygulamalar / Uygulama Yöneticisine gidin.

Google Play Services Not Updating 4

2. Adım: Tüm Uygulamalar veya Sistem uygulamaları (varsa) altında Google Play Servisleri’ni arayın. Üzerine dokunun.

Google Play Services Not Updating 5

Adım 3: Depolama üzerine dokunun ve Önbelleği sil düğmesine basın. Google Play Store için de aynısını yapın.

Google Play Services Not Updating 6Google Play Services Not Updating 7

4. Adım: Cihazınızı yeniden başlatın. Sorun devam ederse, hem Google Play Hizmetleri hem de Play Store için Verileri / depolamayı temizle (3. adımda gösterildiği gibi) üzerine dokunun.

Google Play Services Not Updating 8

5. Oyun Hizmetlerini Etkinleştir

Sizin veya cihazınızı kullanan başka birinin ayarlarla uğraşırken Google Play Hizmetlerini yanlışlıkla devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Bu durumda, Play Services güncellenmeyecektir. Düzeltmek için Play Services’ı etkinleştirmeniz gerekir.

Bunun için yukarıda belirtilen Temizleme önbellek çözümünün 1. ve 2. adımlarını izleyin. Ardından Çalma Hizmetleri altında, Etkinleştir üzerine dokunun. Yalnızca devre dışı bırakılmışsa, Etkinleştir seçeneğini göreceksiniz; Aksi takdirde, Devre Dışı Bırak seçeneğini göreceksiniz. Etkinleştirildikten sonra telefonunuzu veya tabletinizi yeniden başlatın; Play Services arka planda otomatik olarak güncellenecektir. Yani, biraz bekleyin ve sonra sorunlu uygulamayı kullanmayı deneyin.

6. Play Hizmetlerini Devre Dışı Bırak

Evet, şaşırma. Benzer bir sorun varsa diğer uygulamayı kaldırırsınız. Play Services bir sistem uygulaması olduğu için kaldıramazsınız. Bunu devre dışı bırakma resmin içine giriyor.

Devre dışı bırakmak için, Önbelleği temizle yönteminin 1. ve 2. adımlarını izleyin, yani Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Hizmetleri’ne gidin. Burada Devre Dışı Bırak üzerine dokunun.

Google Play Services Not Updating 12

Gri ise aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Ayarlar’ı açın ve Güvenlik’e gidin. Güvenlik ve konum veya Ekranı kilitle ve güvenlik veya Güvenlik olarak kullanılabilir.

Google Play Services Not Updating 9

Adım 2: Aygıt Yöneticisi veya Aygıt yöneticisi uygulamaları üzerine dokunun. Bazen, Gelişmiş seçenek altında bulunur.

Google Play Services Not Updating 10

Adım 3: Cihazımı Bul’u devre dışı bırakın.

Google Play Services Not Updating 11

Adım 4: Apps altındaki Google Play Servislerine gidin. Şimdi onu devre dışı bırakabileceksiniz.

Devre dışı bıraktıktan sonra bir süre bekleyin ve ardından tekrar etkinleştirin. Bu, Play Services’ı fabrika ayarlarına döndürmeli ve sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

7. Uygulama Tercihlerini Sıfırla

Çoğu zaman uygulama tercihlerini sıfırlamak, Play Services güncelleme sorununu çözmede yardımcı olur. Bunu yapmak için, telefonun Ayarlar> Sistem> Sıfırlama seçeneklerine gidin. Uygulama tercihlerini sıfırla üzerine dokunun.

Bunu yapmak hiçbir veriyi silmez, ancak ayarları varsayılana sıfırlar. Uygulama tercihlerini ve bunu yapmak için diğer yöntemleri sıfırlayarak ne olacağını öğrenin.

Google Play Services Not Updating 16Google Play Services Not Updating 17

8. Güncelleştirmeleri Kaldır

Devre dışı bırakmak zor bir iş gibi görünüyorsa, güncellemelerini kaldırmayı deneyin.

Play Services güncellemelerini kaldırmak için, Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Servisleri bölümüne gidin. Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve Güncellemeleri kaldır’ı seçin.

Kaldırdıktan sonra güncellemesi için biraz zaman verin.

Google Play Services Not Updating 13Google Play Services Not Updating 14

9. Google Play Hizmetlerini Güncelle

Google Play Hizmetlerini güncellemenin iki yolu vardır – Google Play Store’dan ve el ile.

Play Store’dan Güncelle

Google Play Hizmetlerini Google Play Store’da ararsanız, nadiren uygulamayı göreceksiniz. Ancak, bağlantıyı açın ve sayfanın içine yönlendirilirsiniz. Güncelle (varsa) üzerine dokunun.

Google Play Services Not Updating 15

Oyun Servislerini El İle Güncelleyin

Bunun için Play Services’ın APK dosyasını indirmeniz ve el ile yüklemeniz gerekir. İşte adımlar:

Adım 1: Google Play Hizmetlerinin en son sürümü için APK dosyasını APKMirror.com gibi güvenilir bir kaynaktan indirin.

Adım 2: Yüklemek için indirilen dosyaya dokunun. Üçüncü taraf uygulamaların diğer uygulamaları yüklemesine izin vermeniz istenecektir. İzin verin ve Play Services’i yükleyin.

Adım 3: Telefonunuzu yeniden başlatın, sorununuz çözülecektir.

Sorun devam ederse, yeni yerine uygulamanın önceki bir sürümünü indirin. Güncelleme prosedürü, çalışan MIUI telefonlarında biraz farklı olacaktır.

Sabır başarının anahtarıdır

Yukarıdaki yöntemlerin tümü sabırlı olmanızı gerektirir. Play Services bir sistem uygulaması olduğundan, arka planda güncellenir. Bu nedenle, Play Services’ı manuel olarak güncellemek dışında, telefonunuzun yükleme işlemini tamamlaması için en az beş dakika beklemeniz gerekir.

Sıradaki: Kim Play Store’u verimli kullanmak için ücretsiz ipuçları ve püf noktaları istemiyor? Google Play Store için harika ipuçlarına göz atın.