” Google Play kimlik doğrulaması gerekli ” hatası nasıl düzeltilir?

“Google Play kimlik doğrulaması gerekiyor” hatası, Android cihazlarda şaşırtıcı derecede yaygın bir sorundur. Akıllı telefon etkinliğiniz için Google Play ürünlerine, özellikle de Play Store’a ne kadar güvendiğinizi fark etmenizi sağlar. İyi haber şu ki, düzeltmesi çok kolay bir problem. Sadece aşağıdaki rehberimizde verilen adımları takip edin.

    Google Play Store hatalarını çözme Google Play uygulamalarının otomatik olarak yüklenmesi devre dışı bırakma

Basit bir veri temizlemekten son çare olarak daha sert fabrika ayarlarına geri dönmeye kadar bu sorunu çözmenin birkaç farklı yolu vardır. Aşağıdaki yöntemleri aşağıda özetledik.

Atlamak:

    Google Play Store güncellemelerini kaldır Google hesabınızı kaldırın Sadece yeni bir senkronizasyon deneyin Google Play Store verilerini temizle Uygulamayı indirmek için mobil tarayıcınızı kullanın

Play Store güncellemelerini kaldırın

Bazen sorun kimlik bilgilerinizle değil, Play Store’un kendisiyle ilgilidir. Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Store’da Play Store’a gidin. Servisleri değil, Google Play Store’u seçmeye dikkat edin. Sonra basitçe Güncellemeleri kaldır düğmesine basın. Bu sizi cihazınızda kurulu olan Play Store’un orijinal sürümüne geri götürür.

Ardından, hatayı düzeltmek için tek yapmanız gereken Google Play Store’un en son sürümünü yüklemek ve bir kez daha oturum açmak.

googleplayupdateuninstall

Google hesabınızı kaldırmanız yeterli

Hata, yalnızca Google Play Store güncellendiğinde ortaya çıkan bir oturum açma sorunu olabilir. İlk numara, telefonunuzun ana Ayarlar menüsüne girip ardından Hesaplar ve eşitleme ve basitçe “kimlik doğrulaması gerekiyor” hatası alan Google hesabını kaldırmaktır. Bunu yaptıktan sonra, hesabı yeniden ekleyebilir ve çok iyi çalışması gerekir. Sadece durumda yeniden eklemeden önce telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Ancak, bu adımı aşağıdaki ikinci adımla birlikte yapmanız gerekebilir.

remove account

Yeni bir senkronizasyon deneyin

Bazı şeylerin bir sebepten dolayı senkronize olmama olasılığı var ve sadece biraz zorlanması gerekiyor. Ayarlarınıza gidin, Hesaplar ve senkronizasyon öğesine dokunun, Google hesabınızı bulun, ona dokunun ve Hesap senkronizasyonu öğesini seçin. Daha sonra Play Store’a geri dönebilir ve kimlik doğrulama mesajının geçip geçmediğini görebilirsiniz.

Google Play Store’daki verileri temizle

Google Play Store’daki verileri silmek için Ayarlar’a ve ardından Uygulamalar’a gitmeniz ve Google Play Store’u bulmanız gerekir. Ona dokunun, aşağı kaydırın ve Depolama’ya gidin. Bundan sonra sadece Verileri temizle öğesini seçin. (İsterseniz önce önbelleği temizlemeyi deneyebilirsiniz, ancak verileri temizlemek de önbelleği temizler).

Önceki adım (yeni senkronizasyon) sizin için işe yaramadıysa, önbelleği ve verileri temizledikten sonra tekrar deneyin – daha iyi sonuçlar verebilir.

cleardata

Mobil / masaüstü tarayıcınızı kullanarak bir uygulama indirin

Bu geçici çözüm, hatalı çalışan Play Store uygulamasını tamamen atlıyor. Web tarayıcınıza gidin ve Google Play Store web sitesine gidin. Bir uygulamayı Google Play Store uygulaması yerine doğrudan oradan indirmeyi deneyin. Tarayıcınız üzerinden Google hesabınıza giriş yapın ve seçilen uygulamayı yükleyin.

Bunu masaüstü tarayıcınızda da yapabilirsiniz. Sizden Google hesabınıza giriş yapmanız ve ardından uygulamayı indirmek istediğiniz cihazı seçmeniz istenecektir. Akıllı telefonunuz / tabletiniz İnternete bağlı olduğu sürece, indirme işlemi neredeyse anında başlamalıdır.

downloading pinterest

Tüm bu adımları denedikten sonra hala sorun yaşıyorsanız, bu adımlar arasında telefonunuzu yeniden başlatıp bu sırayla tekrar deneyin: Google hesabını kaldırın, yeniden başlatın, güncellemeleri kaldırın, yeni Play Store’u yükleyin, yeniden başlatın, hesap ekleyin, vb . Hata giderilene kadar denemeye devam et.

Tarafından görüşKris CarlonPlay Store hataları sinir bozucu, ancak genellikle kolayca düzeltilebilirWhat do you think?50501990 katılımcılar

Son çare: fabrika ayarlarına sıfırlama

Bir kullanıcı her şeyi denedi ve hata iletisinden yine de kurtulamadı. Ancak, son çare çalıştı: fabrika ayarlarına sıfırlama. İşte nasıl yapılacağı.

Daha önce Google Play’de “kimlik doğrulaması gerekiyor” hatasıyla karşılaştınız mı? Bunu nasıl çözdünüz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.