'' Google Play kimlik doğrulaması nasıl yapılır '' hatası düzeltilir

"Google Play kimlik doğrulaması gereklidir" hatası, Android cihazlarda şaşırtıcı derecede yaygın bir sorundur. Akıllı telefon etkinliğiniz, özellikle Play Store için Google ürünlerine ne kadar çok güvendiğinizin farkına varmanızı sağlar. İyi haber şu ki, bu sorunu düzeltmek süper kolay bir sorundur. Bu üç kolay adımda bu Google Play kimlik doğrulama hatasını nasıl çözeceğinizi göstereceğim.

  • Google Play Store hataları nasıl çözülecektir?
  • Google Play uygulamalarının otomatik olarak kurulmasını nasıl devre dışı bırakırım?

Google hesabınızı kaldırmanız yeterlidir

Hata, yalnızca Play Store'ın güncellendiğinde ortaya çıkan bir oturum açma sorunu olabilir. Birinci hüner, telefonunuzun Ana Ayarlar menüsüne gidip Hesaplar'a gidip, kaydettiğiniz Google hesabını ("kimlik doğrulama gerekli" mesajını veren kişi) kaldırmanızdır. Bunu yaptıktan sonra, hesabı yeniden ekleyebilirsiniz ve işe yaramayabilir. Bununla birlikte, bu adımı ikinci adımla birlikte yapmanız gerekebilir.

Go into Settings > Accounts. / © AndroidPIT

Find the Google Account that’s receiving the error message. / © AndroidPIT

Then remove that account and re-add it. / © AndroidPIT

Yeni bir senkronizasyon deneyin

Bazı şeylerin senkronize edilmemesi ve biraz itilmesi gerekir. Ayarlar'a gidin, Hesaplar'a , ardından Google'a , e-posta adresinize ve Tümünü senkronize et'e dokunun. Ardından Play Store'a geri dönüp kimlik doğrulama iletisinin bitip girmediğini görebilirsiniz.

Google Play Store'daki verileri temizle

Play Store'dan verileri silmek için, Ayarlar'a ve ardından Uygulamalar'a gidip Google Play Store'u bulmanız gerekir. Simgesine dokunun ve daha sonra Verileri temizle'yi seçin . (İsterseniz ilk önce önbelleği temizlemeyi deneyebilirsiniz, ancak verileri temizlemek önbelleği de temizleyecektir). Önceki adım sizin için işe yaramadıysa, bu adımı yaptıktan sonra tekrar etmenizin bir şey olduğunu göreceksiniz.

Go into Settings > Applications and select Google Play Store. / © AndroidPIT

Tap on Clear Data and confirm when prompted. / © AndroidPIT

Mobil tarayıcınızı kullanarak bir uygulama indirin

Web tarayıcınıza gidin ve Google Play Store web sitesine gidin. Bir uygulamayı Google Play Store uygulaması yerine doğrudan oradan indirmeyi deneyin. Tarayıcınız aracılığıyla Google hesabınızda oturum açtıktan sonra seçilen uygulamayı yükleyin.

Play Store güncellemelerini kaldır

Bazen sorun, kimlik bilgilerinizle değil Play Store'ın kendisiyle birlikte. Ayarlar> Uygulamalar bölümünde Play Store'a gidin ve Güncellemeleri kaldır'ı tıklayın . Bu sizi cihazınıza yüklenen Play Store'un orijinal sürümüne geri götürür. Ardından, hatayı düzeltmek için yapmanız gereken tek şey Google Play Store'un en son sürümünü yüklemek ve bir kez daha oturum açmaktır.

If the problem lies with the Play Store itself, go into its settings and uninstall the updates. / © AndroidPIT

Uninstalling Play Store updates will set it back to the version that came on your phone. / © AndroidPIT

Tüm bu adımları denedikten sonra hâlâ sorun yaşıyorsanız, bu sırayla tekrar deneyin ve telefonunuzu adımlar arasında yeniden başlatın: Google hesabını kaldırın, yeniden başlatın, güncellemeleri kaldırın, yeni Play Store yükleyin, yeniden doğmuş gibi, hesap ekleyin vb. . Hata kaybolana kadar denemeye devam edin.

Opinion by Kris CarlonPlay Store errors are frustrating, but usually they can be fixed easilyWhat do you think?50501194 participants

Son çare: fabrika ayarları

Bir kullanıcı her şeyi denedi ve hala hata mesajından kurtulamadı. Ancak, son çare etkili oldu: fabrika sıfırlaması. İşte bunu yapmak için.

Google Play'de daha önce "kimlik doğrulama gerekli" hatasıyla karşılaştınız mı, nasıl çözdünüz? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.