Google Play mağazasında otomatik güncellemeler nasıl kapatılır

Google Play’in uygulamadan sonra otomatik güncellenen bir uygulama olduğunu görmek için telefonunuzu açtınız; Bunu nasıl önleyeceğinizi göstereceğiz ve Google Play’in yalnızca istediğiniz zaman uygulamaları güncellemesine izin vereceğiz.

    Google Play Store çalışmıyor mu? Genel Google Play Store hata kodlarını nasıl düzelteceğinizi ve nasıl düzelteceğinizi buradan öğrenin

Genel bir kural olarak, Google Play’den yüklediğiniz uygulamalar tabletinizde veya akıllı telefonunuzdaki performansını artırmak için güncellemeleri otomatik olarak indirir (otomatik güncelleme uygulamaları). Genel olarak konuşmak gerekirse, bu iyi bir şeydir, ancak telefonunuzu yavaşlatabilir, mobil verilerinizi kullanabilir veya cihazınızda başka şeyler yapmanıza engel olabilir. Bu, uygulamaların manuel olarak güncellenmesinin daha pratik olabileceği yerdir.

    Uygulamalar Google Play dışında nasıl kurulur? En iyi 6 Google Play Store alternatifi

Google Play’de otomatik güncelleme uygulamaları nasıl devre dışı bırakılır

1. Google Play Store uygulamasını açın ve sol üstteki 3 çubuk menü simgesine dokunun. Sonra aşağı kaydırın ve Ayarlar’ı seçin.

2. Play Store ayarlarında Uygulamaları otomatik güncelle öğesine dokunun.

3. Üç seçenek göreceksiniz (herhangi bir zamanda değiştirilebilir): Uygulamaları otomatik güncelleme, Uygulamaları herhangi bir ağ üzerinden otomatik güncelleme (verilerinizi kullanarak) ve Uygulamaları yalnızca Wi-Fi üzerinden otomatik güncelleme.

play store turn auto update off

4. En alttaki olanı seçin. Bunun, gelecekteki tüm uygulamaları her zaman manuel olarak güncellemeniz gerektiği anlamına geldiğini unutmayın. Uygulamaların hala otomatik olarak güncellenmesini istiyorsanız, yalnızca veri bağlantınız üzerinde değilse, Uygulamaları sadece Wi-Fi üzerinden otomatik güncelle seçeneğini belirleyin.

Tarafından görüşKris CarlonUygulamalarımı manuel olarak güncellemek, güncellemeleri yönetmenin en iyi yoludurWhat do you think?5050409 katılımcı

Google Play Store’daki uygulamalar nasıl manuel olarak güncellenir?

1. Play Store’a uygulamaları otomatik güncellememesini söylediyseniz, manuel olarak yapmanız gerekecektir. Bir uygulamayı manuel olarak güncellemek için Google Play’de Uygulamalarım ve oyunlarım bölümüne gitmeli, navigasyon çekmecesini açmalı ve seçmelisiniz (arama çubuğunun yanındaki 3 çubuk düğmesinden).

manualupdate

2. Uygulamalarınızın sekmeli görünümü: Cihazınıza şu anda yüklü olanlar ve şimdiye kadar indirdiğiniz her uygulamanın ana listesi. Yüklü listesinde uygulamaların kategorilere ayrıldığını göreceksiniz: Güncellemeler, Son güncellenen ve Güncel.

3. Güncelleme mevcut uygulamalar en üstte listelenmiştir. Üstte Tümünü Güncelle düğmesiyle, bir kerede veya hepsini bir tanesini kurmayı seçebilirsiniz.

Uygulama güncellemelerinizi yönetmek için başka püf noktalarınız var mı? Yorumlarda en iyi ipuçlarını paylaş.