Google Play Müzik Aboneliği Nasıl İptal Edilir

Google Play Müzik aboneliğini nasıl iptal edeceğinizi merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Bunu hem Android cihazınızda hem de bilgisayarınızda nasıl yapabileceğinizi göstermek için hızlı bir kılavuzu paylaşacağız.

Google Play Müzik yayını hizmetini ilk kez kullananlar iki aylık ücretsiz deneme süresine sahip olurlar. Ödeme yapmaya devam etmeye karar verenler, her faturalandırma döngüsünün başında otomatik olarak ücretlendirilir. Deneme veya aboneliği iptal etmek istiyorsanız, bir sonraki faturadan önce yaptığınızdan emin olun. Endişelenmeyin, aboneliği iptal etseniz bile, servisi o zamana kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Google Play Müzik’in Artıları ve Eksileri

Android’de Google Play Müzik aboneliği nasıl iptal edilir

Öncelikle, Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Google Play Müzik üyeliğini nasıl iptal edeceğinizi göstereceğiz.

  Google Play Müzik uygulamasını açın Sol üstteki hamburger düğmesine dokunarak menüye gidin Sonraki, Ayarlar öğesine dokunun

how to cancel Google Play Music subscription

  Şimdi Aboneliği iptal et öğesine dokunun. Ayrılma nedeninizi seçin ve Devam Et öğesine, Abonelikler öğesine dokunun.

how to cancel Google Play Music subscription

  İptal’e dokunun Aboneliğiniz aktif kalana kadar tarihi göreceksiniz Aboneliği iptal et’e dokunun Google Play’den hizmetin iptali hakkında bir e-posta alacaksınız.

 

Bilgisayarınızda Google Play Müzik aboneliği nasıl iptal edilir

Bilgisayarınızı kullanarak Google Play Müzik aboneliğini iptal edebilirsiniz. İşte nasıl:

  Google Play Müzik web sayfasına git Menüye erişmek için hamburger düğmesine tıklayın Sonraki, Ayarlar’a tıklayın Şimdi Aboneliği iptal et’e tıklayın

how to cancel Google Play Music subscription

  Ayrılma nedeninizi seçin ve Devam Et’i tıklayın.

how to cancel Google Play Music subscription

  Abonelikler bölümünde, Aboneliği iptal et’i tıklayın.

how to cancel Google Play Music subscription

  Aboneliğinizi başarıyla iptal ettiğinizi söyleyen bir açılır mesaj göreceksiniz. Tamam’ı tıklayın. Google Play’den hizmeti iptal ettiğinizi onaylayan bir e-posta alacaksınız.

 

Aboneliği bu şekilde iptal edebilirsiniz. Fikrinizi değiştirirseniz, Google Play Müzik ayarlarına giderek abonelikten çıkabilirsiniz.