Google Play Nasıl Yapılır Hata Oturumumu Açmama İzin Vermez

Google’ın Play Store’ı Android uygulamalarına ev sahipliği yapıyor ve uygulamaları indirmek ve yüklemek için başka kaynaklar varken, en güvenilir ve varsayılan hedef olmaya devam ediyor. Ayrıca film kiralayabilir, e-Kitap satın alabilir ve hatta müzik dinleyebilirsiniz. Peki, Google Play oturum açmanıza izin vermiyorsa ne yaparsınız?

Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error

Bu, ortalama Android kullanıcılarının üçüncü taraf uygulama pazarlarından nasıl haberdar olmadıklarını ve birçoğunun kötü amaçlı yazılım ve virüslerle nasıl bağdaştırıldığını görmek sinir bozucu olabilir. Google Play Store bu sorunlardan tamamen arınmış olmasa da, hala en güvenli seçenektir. Nasıl düzeltilir?

Hadi başlayalım.

1. Güncelleme ve Yeniden Başlatma

Android güncellemelerine gelince, evlat edinme oranı gerçekten muhteşem değil. Google bu grafiği sık sık günceller ve sonuçlar tartışmaya açıktır. Kullanıcıların yaklaşık% 17’si telefonlarında hala en yüksek olanı Marshmallow’a sahip. Bu işletim sistemi güncellemeleri sadece özellikler sunmakla kalmaz, aynı zamanda hatalar için kritik yamalar ve düzeltmeler de sunar.

Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 1Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 2

Ayarlar’ı açın ve hangi Android sürümünün bulunduğunu ve mevcut bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için Sistem güncelleme seçeneğine gidin. Eğer evet ise, lütfen sorun yaşamayacak olsanız bile güncelleyin. İşlemi tamamladıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve şimdi Google Play Store’da oturum açıp açamayacağınızı kontrol edin.

2. İnternet Bağlantısı

İyi bir hızla çalışan bir bağlantınız olduğundan emin olmak için Hız Testi sitesini kullanarak İnternet bağlantınızı kontrol edin. ISS planınızı kontrol etmek de iyi bir fikirdir. Mümkünse, farklı bir Wi-Fi ağına bağlanın ve tekrar deneyin. Mobil veri sorunlarıyla Play Store’u kullanma hakkında daha fazla bilgi için bu kılavuzu inceleyin.

3. Veri Kullanımı

Sağlam bir İnternet bağlantınız var ve diğer uygulamalar iyi çalışıyor. Bu, Play Store’un da İnternet’e erişimi olduğu anlamına gelmez. İnternet erişimini uygulama bazında kısıtlayabilirsiniz. Kontrol etmek için Ayarlar’a gidin ve Uygulamaları yönet üzerine dokunun veya farklı bir kullanıcı arayüzünüz varsa, yüklü ve sistem uygulamalarının listesini arayın.

Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 3Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 4

Burada Play Store ve Play Services arayın. Önce Play Store’a dokunun.

Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 7Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 8

Veri kullanımını sınırla altında, telefonunuzda hem mobil verilerde hem de Wi-Fi’de Internet’e erişebildiğinden emin olun. Bu sefer Play Services için aynı işlemi tekrarlayın.

4. Uygulama İzinleri

Yeni bir güncelleme veya bazı güvenlik uygulamalarının uygulama izinlerini bozması olasıdır. Kontrol etmek için, Ayarlar’ı açın ve Uygulamaları yönet seçeneğine geri dönün.

Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 3Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 4

İlk önce Play Services’i kontrol edelim. Uygulama izinleri üzerine dokunun ve Depolama ve diğer servislere erişimi olduğundan emin olun.

Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 5Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 6

Play Store için şimdi aynısını yapın ve çalışması için de gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun. Play Store’da tekrar oturum açmayı deneyin.

5. Verileri ve Önbelleği Temizle

Eski veriler ve önbellek dosyaları zaman zaman tek davranıştan sorumlu olabilir. Bu veri ve dosyaları silmek, telefonunuzu hiçbir şekilde etkilemeyecektir. Yine, daha önce olduğu gibi Ayarlar ve Yönet uygulamaları geri dönün ve Play Store ve Play Services’i seçin.

Ekranın altındaki Verileri temizle üzerine dokunun ve Önbelleği temizle ve ardından Tüm verileri temizle öğesini seçin.

Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 9Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 10

Şimdi Google hesabınızı kullanarak Google Play Store’da oturum açmayı deneyin. Bu çoğu durumda işe yaramalı.

6. Play Store / Services Güncellemelerini Kaldırma

Peki, güncellemeler yalnızca özellik ve yama ekleyerek değil, bazen kendileriyle birlikte hatalar da getirebilir. Belki de, yeni bir Google Play Store güncellemesi bozuldu. Olabilir. Yine, son noktada yaptığımız gibi Google Play Store seçeneğine geri dönün, ancak bu kez ekranın altındaki Güncellemeleri kaldır üzerine dokunun.

Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 11Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 12

İstenirse Tamam’ı tıklayın ve tekrar deneyin. Google Play Store’un bir süre sonra arka planda kendini güncelleyeceğini unutmayın; ancak bu bir sorun olmamalıdır. Google Cihazımı Bul etkinse, Google Play Store veya Google Play Store Hizmetlerini kaldıramayabilirsiniz.

7. İndirme Yöneticisi

Akıllı telefonunuzun markasına ve modeline bağlı olarak, akıllı telefonunuzda bir İndirme Yöneticisi uygulaması olabilir veya olmayabilir. Bende yok, ama yaparsanız, kontrol etmeniz gereken birkaç şey var.

Uygulama listesinde bulmalısınız. Açın ve Etkin olduğundan emin olun. Etkinleştirilmişse, onu ‘devre dışı bırakmak’ için bir seçenek görmelisiniz ve bunun tersi de geçerlidir. Ayrıca, uygulamanın yukarıda 3. maddede tartışıldığı gibi veri kullanım erişimine sahip olduğundan emin olun.

8. 2FA’yı devre dışı bırakın

Tüm hesaplarda 2FA kullanmanızı tavsiye etsem de sorun olmamalı, bazı kullanıcılar Google hesapları için 2FA’yı devre dışı bırakarak başarı gördüğünü bildirdi. Hesabım içindeki Ayarları Google’da açmak için bu bağlantıya tıklayın. Neyi etkinleştirdiğinize bağlı olarak 2FA veya 2SV seçeneğini göreceksiniz.

Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 18

Google şifrenizi girmeniz istenebilir. 2FA seçeneğini bulmak için biraz kaydırın ve başlamak için ‘delete’ ikonuna tıklayın. Buradan ekrandaki talimatları izleyin.

Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 19

9. Çıkış Yapın / Google Hesabına Girin

Gmail gibi diğer Google uygulamalarını kontrol ettiniz mi? Çalışıyorlar mı yoksa oturum açmanızı mı istiyorlar? Her iki durumda da, bu ana kadar gelmeniz durumunda oturumunuzu kapatıp Google hesabınıza dönmenizi öneririm.

Telefonunuza eklediğiniz tüm hesapların listesini bulmak için Ayarlar’ı açın ve Senk. Üzerine dokunun. Google’ı buradan seçin.

Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 13Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 14

Ekranın altındaki Diğer seçeneğine dokunun ve Hesabı kaldır seçeneğini seçin.

Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 20Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 21

Google’ı geri eklemek için önceki ekrana dönün ve en alttaki hesap ekle öğesine dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.

Fix Google Play Wont Let Me Sign In Error 17

10. Üçüncü Taraftan Yükleme

Son çare olarak, APK Ayna’dan hem Play Store hem de Play Store Hizmetlerini deneyebilir ve yükleyebilirsiniz. Google uygulamaları da dahil olmak üzere Google Play Store’daki hemen hemen her uygulamayı listeleyen çok saygın bir site.

Kazanmak için oyna

Google Play Store çalışmadığında bu hissi biliyorum ve uygulamaları indiremiyor veya güncelleyemiyorsunuz. Bir kere geçtim. Neyse ki, yukarıdaki adımlardan geçmek sorunu çözmeme yardımcı oldu. Umarım size de yardımcı olur.

Sıradaki: Evinde çocuklar var mı? Eğer evet ise, çocuklarınızı zararlı içerikten korumak için Play Store’da ebeveyn denetimlerini nasıl ayarlayacağınızı öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.