Google Play Servisleri, bataryayı diğer uygulamalardan ve servislerden daha fazla tüketiyor

Google Play Servisleri, Google’ın akıllı telefonunuzun anahtarıdır ve bu servisler aracılığıyla güncellemeler telefonunuza aktarılır. Uygulama Yöneticisi'ndeki diğer uygulamalar arasında listelenen Oyun Servislerini bulabilirken, diğer uygulamalar gibi çalışmaz. Android'in akıllı telefonunuzda Android'in düzgün çalışmasını sağlamak için kullandığı tüm hizmetler için kullanılan ortak bir addır. Şirketin Google Play Store, Gmail, Drive, vb. Ev yapımı uygulamaları çoğu zaman bu hizmeti en fazla kullananlardır, ancak diğer uygulamalar da özellikle kullanıcıların giriş yapmasını gerektiren uygulamalar olabilir.

Söylemeye gerek yok, bu çok faydalı bir hizmet ama telefonunuzdaki en büyük domuz olabilir. Aslında, Google Play Servisler pil boşaltma alışkanlığı hakkında şikayetçi Android kullanıcıları olmuştur. Bu yüzden, bu yazıda, cihazınızı en büyük batarya süzgeci olan Play Services ile sorun giderme konusunda size yol göstereceğim.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o aygıtın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer sorunları bulmak için çözümlere göz atın ve çözümlerimizi ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Şimdi, Google Play Hizmeti telefonunuzdaki diğer uygulamalardan daha fazla pil tüketirse yapmanız gerekenler…

  1. Google Play Hizmetlerini güncel tutun.
  2. Telefonunuzdaki güncellenmesi gereken her Google uygulamasını güncelleyin.
  3. Senkronizasyonu kapat
  4. Görev katillerini kullanmayın.
  5. Fabrika ayarlarına telefonunuzu sıfırlayın.

Android'in ilk yıllarında, Google Play Servisleri düzenli olarak güncellenen uygulamalar ve hizmetler arasındaydı ve bu tür güncellemelerin ona ve diğer Google uygulamalarına bir tür iyileştirmeler getirdiği kanıtlandı. Yapmanız gereken ilk şey, uygulamalarınızın geri kalanından daha fazla pil boşaldığını görürseniz, mümkünse güncellemektir. Google Play Store'a gidin ve arayın. 'Güncelle' butonu etkin olacağı için uygun bir güncelleme olup olmadığını bileceksiniz. İşte Google Play Hizmetlerine bağlantı.

Ayrıca OKUYUN:

  • Samsung Galaxy S8 Plus'ta çökmeye devam eden Google Play Servisleri nasıl düzeltilir (kolay adımlar)
  • Samsung Galaxy A3'te “Maalesef, Google Play Hizmetleri durdu” belirmeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

 

Telefonunuzun en son Play Services sürümünü çalıştırdığını varsayarsak, yapmanız gereken bir sonraki şey, güncellenmesi gereken başka Google uygulamaları veya bu konuda herhangi bir uygulama olup olmadığını bulmaktır. Google Play Store’u açın ve Uygulamalarım’a gidin; oradan hangi uygulamanın güncellenmesi gerektiğini görebilirsiniz.

Google Play Servisleri arka planda çalışır ve telefonunuzun sunucularla doğru bir şekilde senkronize edildiğinden emin olmaktır. Bu nedenle, telefonunuzdaki senkronizasyonu kapatmayı deneyin ve batarya tüketiminin azaldığını görün. Bunu bireysel uygulamalara da yapabilirsiniz.

Diğer kullanıcılar, görev katillerini veya yöneticilerini kullanmanın yardımcı olduğunu düşünüyor, ancak gerçekte öyle değil. Çünkü Android'in kendi görev katili var. Bu nedenle, telefonunuzun ilk başta düzgün bir şekilde yapabileceği işi yapmak için üçüncü taraf görev yöneticileri kurmanıza gerek yoktur. Arka planda çalışan uygulamaları kapatmak istiyorsanız, Son Uygulamalar düğmesine basın ve uygulamaları kaydırın.

Son olarak, diğerleri başarısız olursa, telefonunuzu sıfırlayın. Bu, aygıtı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirdiğinden sorunu çözmelidir. Telefonunuz düzgün çalışıyorsa, bir gün Google Play Servisleri bir batarya domuzu olduğu için her uygulamanın başında yer alıyorsa, bunun nedeni bazı üretici yazılımı veya uygulama ile ilgili sorunlardan kaynaklanması gerekir. Bir sıfırlama onları kesin olarak düzeltecektir. Bu nedenle, dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeye zaman ayırın ve telefonunuzu tekrar mükemmel çalışması için sıfırlayın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da takip ederek kelimenizi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  • Nokia 6 2019'unuzda çalışmayı durduran veya çökmesini sağlayan Google Play Store'u nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)
  • Kilitlenmeye devam eden Google Play Store'u nasıl düzeltebilirim, Huawei Mate 10 Lite cihazınıza düzgün şekilde yüklenmeyecek [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy S7 Edge “Maalesef, Google Play Servisleri durdu” hatası göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu]