Google Play Store alışverişlerinde geri ödeme nasıl elde edilir

Bazen, Google Play Store’dan satın almak mutlu bir deneyim değildir. Uygulama, iddia edildiği gibi değil ya da müzik sadece çöp. Ancak para iadesi istiyorsanız hızlı davranmanız gerekir. İşte Google Play’de satın alınan ücretli uygulamaları, oyunları veya medyayı nasıl iade edeceğiniz.

Geri ödeme işlemi, yapılan satın alma türüne bağlı olarak değişebilir. Sizinle ilgili bölüme atlayın.

Atlamak:

  Yasal haklarınızı bilin. Uygulamalara, oyunlara veya uygulama içi satın alma işlemlerine geri ödeme yapma e-kitapları iade etme ve geri ödeme alma

Yasal haklarını bil

Yasada, ücretli ürünler genellikle bazı temel ilkeler kapsamındadır: hatalı veya yanlış yazılmışlarsa size bir onarım, değiştirme veya para iadesi yapılmalıdır. Tüketici mevzuatı “tatmin edici kalite” hakkında konuşurken, sanatsal değil, teknik demek istediklerini belirtmek önemlidir: “bu şarkı çalmıyor” geri ödemeyi tetiklemeli, ancak “bu şarkı bir kovaya bağıran sarhoş sesleri gibi” yok – öğe doğru etiketlenmemişse ve yeni Taylor Swift bekarını aldığını sanıyordun.

Google’da sahip olduğunuz haklar ne satın aldığınıza ve bazı durumlarda hangi ülkede yaşadığınıza bağlıdır.

AB’de yaşıyorsanız, bazı alımlar farklı kurallara tabidir:

  Google Play’de uygulama içi öğeler, uygulamalar, oyunlar, müzik veya filmler gibi dijital içerik satın alırsanız, otomatik olarak yasal geri çekilme hakkından feragat edersiniz ve standart geri ödeme kurallarımız geçerlidir. Bir geliştiriciden veya üçüncü bir şahıstan bir hizmet satın alırsanız, Google Play’de satın alsanız bile, satıcıyla iletişim kurun ve para iadesi alın.

lotsafreeapps

Ücretli uygulamalar ve oyunlar veya uygulama içi satın alımlar nasıl iade edilir

Google’ın Android Uygulaması iade politikası basittir: bir Android uygulaması veya oyunu satın alırsanız ve herhangi bir nedenden dolayı memnun değilseniz, tam bir geri ödeme için iki saat içinde iade edebilirsiniz. Bu iki saatlik süre dolduktan sonra, geri ödeme isteğinin Google tarafından işleme alınabileceği 48 saatlik bir pencereniz var. Bundan sonra, paranızı geri almanız gerekip gerekmediğine karar vermek uygulama geliştiricisine kalmıştır.

Uygulama içi satın alımlarda, geliştiricinin onayı olmadan para iadesi almak kolay olmamakla birlikte, 48 saatlik pencereyle aynı işlemi deneyebilirsiniz.

Satın alma tarihinden itibaren 2 saat içinde geri ödeme talebinde bulunmak için:

  Google Play Store uygulamasını açın Menü simgesine dokunun ve Hesabım’ı seçin İade etmek istediğiniz uygulamayı veya oyunu seçin İadeye dokunun. Paranızı geri almak ve uygulamayı veya oyunu kaldırmak için ekrandaki talimatları izleyin.

İki saatlik süre geçmişse, geri ödeme düğmesini görmezsiniz; bunun yerine Kaldır diyecektir.

androidpit google play refund

Satın aldıktan sonraki 48 saat içinde geri ödeme talebinde bulunmak için:

  Bir web tarayıcısı açın ve buraya gidin “Sipariş Geçmişi” seçeneğine ilerleyin ve geri dönmek istediğiniz siparişi bulun. Siparişin sağında, Daha Fazla Seç’i tıklayın Geri ödeme isteğinde bulunun Formu doldurun ve geri ödeme istediğinizi unutmayın.

Geri ödeme için bir uygulama veya oyun geliştiricisine nasıl başvurabilirsiniz

Mobil cihazınızda:

  Google Play Store uygulamasını açın Geliştiricisiyle iletişim kurmak istediğiniz uygulamayı arayın Uygulamaya dokunun. Devamını Oku İletişim bilgilerinin “M olmadığını umuyorum. Fare, Disneyland ”

Bir e-kitapta geri ödeme nasıl alınır

Google Play size kitaplarda 7 günlük bir geri dönüş süresi verir (Google Eğitim İçin Google Play üzerinden 30 gün eğitim başlığında) ancak çok kısa bir süre için kullanılabilen kitaplar gibi bazı istisnalar vardır. Geri ödeme isteğinde bulunmak için Google Play Müşteri Desteği ile iletişime geçmeniz gerekir.

Bir Google Play film satın alımında geri ödeme nasıl elde edilir

Video klip arızalıysa, 65 gün içinde istediğiniz zaman geri ödeme alabilirsiniz – ancak Outer Space’ten Katil Klowns’un gerçekten sizin için bir film olmadığına karar verdiyseniz, sadece 7 gününüz var. Bu süre sadece filmi izlemeye başlamadıysanız geçerlidir: Üç dakikanızı ayırırsanız ve “bu saçmalık!” Diye düşünürseniz, bu zor şansınız. Aynı kural TV şovları için de geçerlidir.

hero store combined

Google Play Müzik alımında geri ödeme nasıl elde edilir

Bir kez daha, izlemeden veya indirmediyseniz, Google satın alma işleminizi memnuniyetle iade edecektir; Bunlardan herhangi birini yaptığınız anda Google, parçanın teknik olarak değil, sanatsal olarak yetersiz olması durumunda, yalnızca bir geri ödeme yapacağını kabul eder. Geri ödeme isteğinde bulunmak için 7 gününüz veya Avrupa Birliği’nde yaşıyorsanız 14’ünüz var. Geri ödeme isteğinde bulunmak için:

  Bir web tarayıcısı kullanarak, Google Play Store hesabınıza gidin Sipariş Geçmişi’ni arayın ve para iadesi yapmak istediğiniz ürünü bulun. Menü simgesine tıklayın Sorun Bildir

Bir bilgisayara erişiminiz yoksa, bunun yerine destek ekibine başvurabilirsiniz.

  Google Play Store’u nasıl indirip yükleyebilirim?

Para iadesi almaya çalıştınız ve reddedildi mi? Ne yaptın? Yorumlarda bize bildirin!