Google Play Store çalışmıyor mu? Olası bazı düzeltmeler

Google Play Store, çoğunlukla yalnızca kullanıcı ve onun değerli uygulamaları arasında arabulucu olarak çalıştığı için aldığımız bu uygulamalardan biridir. Yine de cehennem dondurur ve bir kere de çalışmayı bıraktığında gökyüzü düşer. Umutsuzca beklediğiniz yeni uygulamayı nasıl indireceksiniz?

Google Play Store'u sabitlemek için kesin bir el kitabı yok, ancak değerli uygulamanızı depolamanıza ve çalıştırmanıza olanak tanıyan bir dizi ipucu ve püf noktası bir araya getirdik. Haydi Play Store'a erişemeyeceğinize karar vermeden önce cesurluğun içine dalalım!

Kullanıcı uç probleminin olduğundan emin olun

Bir sorunu "düzeltir" girişiminde bulunmadan önce, sorunun Google'ın kendisinde olmadığını kontrol edin. Bunu yapmanın en iyi yolu, downdetector gibi bir yere gitmek ve başkalarının sorun bildirmekte olup olmadığını görmektir. Yeterli sayıda kişi benzer sorunları iddia ediyorsa, geçici bir sunucu sorunu kendisini biraz sabırlı bir şekilde çözecektir.

Google Play Store'u zorla kapatma

Bazen basit bir kuvvetin yakın olması yeterlidir! Bunu, çok görevli uygulama değiştiricinizdeki Google Play Store'dan kaldırarak yapabilirsiniz. Veya Ayarlar> Uygulamalar> Tüm'e gidip Google Play Store'a erişebilir ve "Force stop" a basabilirsiniz.

Uçak modunda git

Bunun ne kadar çalıştığından emin değilim, ancak Uçak Modu'nu açıp kapamanın Google Play Store'un düzelmesine yardımcı olacağını söyleyen çok sayıda insan duydum. Hey, bu karmaşık bir süreç değil ve güvenlidir. Neden denemiyorsun, değil mi?

WiFi'yi aç / kapat

Tıpkı Uçak Modu'nda olduğu gibi, bazıları WiFi'nin sorunu olabileceğini söylüyor. Bahsetmiyorum bile, ağınız bağlantı sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir! WiFi'yi açıp kapatın ve birkaç tane için Google Play Store ile oynayın. Sadece yardımcı olabilir. Durumunda, yönlendiricinizi yeniden başlatmaya değer de olabilir.

shutterstock

Telefonunuzu yeniden başlatın!

Eski zamanlarda olduğu gibi, şu andaki elektronikler bazen çalışabilmek için bir iki şeye ihtiyaç duyarlar. Tamam, belki gerçek bir şaplak değil, ancak her şeyi yerine geri koymanız gerekir ve bazen basit bir yeniden başlatma da yapacaktır. Bu bir veya iki dakika sürecek ve çoğu kez birçok sorunu giderir.

Google Play Store önbellek silin

Önbellek harika bir araçtır. Verileri yerel olarak saklarken, telefon veri kullanımını azaltabilir ve yükleme sürelerini hızlandırabilir. Aksi halde, bir sayfaya eriştiğiniz her seferinde indirilmesi gereken veriler budur, herhangi bir değişiklik yoksa gereksiz olur! Kötü olan kısım, bazen eski verilerin yığılabileceği ve yanlış işleyebileceğidir. Bu nedenle, zaman zaman önbellek temizlemek iyi olur.

Google Play Store önbellek belleğini silmek için, Ayarlar'a gidin ve "Uygulamalar" seçeneğini belirtin. Buradan, Google Play Store'u arayıp üzerine hafifçe vurmanız yeterlidir. Bir "Önbellek temizle" düğmesi de dahil olmak üzere birçok seçenek sunulacak.

Google Play Store verilerini sil

Önbelleği temizlemek yeterli değil mi? Daha büyük silahlar alıp gerçekten temizlemek için zamanı geldi. İlgili verileri silmek için, Ayarlar'a erişin ve önbellek temizlemek için yaptığınız gibi Uygulama Yöneticisi'ne gidin. Bununla birlikte, "Clear Cache" yerine, "Veri Temizle" yi seçin.

Uygulamayı temizleyeceğini unutmayın. Google Play Store'a bir sonraki girişinizde oturum açmak ve tüm verileri almak zorunda kalacaktır.

Shutterstock

Engelli uygulamalarınıza göz atın

Bazı uygulamaların düzgün çalışabilmesi için birbirlerine ihtiyaç duyduğunu unutmayın. Özellikle Google Play Store gibi sistem uygulamaları ile uğraşırken. Yakın zamanda herhangi bir uygulamayı devre dışı bıraktınız mı? Play Store'daki sıkıntılarınızın nedeni olabilir.

Sadece Ayarlar> Uygulamalar> Hepsi bölümüne geçin ve sonuna kadar kaydırın. Engellenmiş uygulamalar indirildiklerinde burada. Engelli hizmetleri görürseniz, etkinleştirin ve bunun yardımcı olup olmadığını görün.

Tarih / saat ayarlarınızı kontrol edin

Aptalca bir öneri gibi görünebilir, ancak çoğu zaman bu, birçok Google Play Store sorunlarının nedeni olabilir. Bunun nedeni, Google sunucularının tarih / saat ayarlarınızla senkronize edilmesi konusunda sorun yaşaması olabilir. Geri dönün ve otomatik olarak yerleştirin, değillerse. Eğer bu yardımcı olmuyorsa, saat ve tarih ayarlarınızı mümkün olduğunca sağlamaya çalışın. Sadece zaman / tarih ayarlarıyla biraz oynayın.

Proxy veya VPN ayarlarını kaldır

Birçok VPN / proxy kullanıcısı, tüm dünyada sorunlarla karşılaştığını söylüyor. Bunları devre dışı bırakmayı denediniz mi (bunları kullanıyorsanız)? Proxy ayarları WiFi altındadır ve yönlendirici adınıza uzun basarak ve "Gelişmiş" e tıklayarak ona erişebilirsiniz. Bu arada, VPN ayarları Kablosuz ve ağlar bölümünde "Daha Fazlası" altında.

  • Android için en iyi VPN uygulamaları

Kaldırın yeter!

Her şey başarısız olursa, en iyi ihtimaller muhtemelen Google Play Store'u kaldırmak olacaktır. Tek hüner bunun bir sistem uygulaması olması ve gerçekten ondan kurtulamıyorsun. Yapabilecekleriniz, uygulamayı daha eski bir sürüme götüren güncellemeleri kaldırmaktır. Daha sonra tekrar güncelleyebilirsiniz, bu yüzden endişelenmeyin – bu güvenli bir prosedürdür.

Bunun için Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Store'a gidin ve "Güncellemeleri kaldır" üzerine dokunun.

Konu Google Play Hizmetleri olabilir mi?

Google'ın uygulamaları, Android cihazları çalıştıran motor olduğunu söyleyebiliriz. Evet, başka bir uygulama edinmeye çalışırken, şimdi ve sonra güncellenmesi gereken tuhaf bir uygulamadan bahsediyoruz. Ve birçoklarının ne olduğunu bilmeyenler, ancak telefonunuzun omurgası olmalı. Google uygulamaları mevcut en heyecan verici özelliklerden bazılarını sunuyor ve hepsi de Google Play Services tarafından destekleniyor.

Diğer herhangi bir uygulama gibi, Google Play Hizmetleri zaman zaman başarısız olabilir, bu nedenle Google ile ilgili herhangi bir sorununuz varsa, onunla oynamaya değer. Yukarıdaki adımları izleyerek önbellek ve verileri temizlemeyi deneyin. Tek fark, Google Play Store'a erişmek yerine, Uygulama Yöneticisi'nde Google Play Hizmetleri'ne başkanlık etmenizdir.

Google hesabını kaldırın ve tekrar girin

Buna inanamıyorum, ancak bazı insanlar bazı sorunların düzeltilmesi için Google hesabınızı sıfırlamanızı öneriyor. Sanırım, son (ve en aşırı) ipucuna atlamadan önce bir denemeye değer. Ayarlar> Hesaplar'a gidip Google hesabınızı seçin. 3 noktalı menü düğmesine hafifçe vurun ve "Kaldır" ı tıklayın. Sonra hesabınızı tekrar ekleyin ve Google Play Store'a erişmeyi deneyin.

Fabrika verilerinin sıfırlanması

Her şey başarısız olursa, cihazınızı temizleyin ve yeni bir başlangıç ​​yapın. Bu noktada, Google Play Store tutarsızlıklarınızın nedeninin olacağına dair bir fikrimiz yok, ancak cihazdaki her şeyi siler ve cihazınızı açtığınız zamanki gibi bıraktığından fabrika verilerine sıfırlama, sorunların çoğunu muhtemelen düzeltir ilk kez. Aşağıdaki düğmeyi tıklayıp o yazıdaki talimatları izleyerek fabrika verilerine sıfırlama yapabilirsiniz.

How to factory reset your Android device

Sarma

Kesinlikle, tüm bu yöntemlerin Google Play Store'unuzu yedekletip çalıştırabildiğini umuyoruz. Aksi takdirde sorun her zamankinden daha derine iner ve muhtemelen teknik desteğe başvurmalısınız. Sizlerden herhangi biri Google Play Store'daki sorunlarla karşılaştı mı? Onu düzeltmek için ne yaptınız? Yorumları vurgulayın ve bu yöntemleri kullandıysanız veya başka yöntemleriniz varsa bize bildirin.