Google Play Store hatası 403 nasıl düzeltilir?

Google Play Store Hatası 403, kullanıcıların çok sık karşılaştıkları en yaygın hatalardan biridir. Google Play Store'dan bazı uygulamaları indirmeyi denediğinizde 403 hatası oluştu ve indirme işlemi başarısız oluyor. Ancak, Google Play Store 403 hatası düzeltmenin çeşitli yolları vardır.

Ayrıca bkz. Google Play Store'dan uygulama indiremiyorsanız sorunu nasıl çözebilirsiniz?

Google Play Store hatası 403 nasıl düzeltilir?

Google Play Store Hatası 403'ü düzeltme yöntemleri

Yöntem 1

403 hatasının ana nedeni proxy ayarlarıdır, bu yüzden devre dışı bırakmanız gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar> kablosuz ve ağ> mobil şebeke> APN'ye (Erişim noktası adı) gidin ve proxy ayarının kapalı olduğunu onaylamak için proxy seçeneğini temizleyin. Şimdi tekrar uygulamayı indirmeyi deneyin ve büyük olasılıkla böyle bir hata olmayacaktır.

Yöntem 2

Bazen bu sorun, zayıf İnternet bağlantısı nedeniyle oluşur. Google Play Store 403 hatası düzeltmek için net bağlantıyı güçlendirecek bir yol var.

Telefonunuzdaki Uçak modunu açın ve bir düzlemin resmini görene kadar bekleyin. Şimdi kapat. Telefonunuzdaki sinyal ve İnternet bağlantısını bekleyin ve tekrar çalışıp çalışmadığını görmek için indirmeyi deneyin.

Yöntem 3

Yukarıdaki yöntemlerin ikisi de sizin için çalışmazsa, üçüncü yönteme geçin. Bu işlem, Google Play Store'daki arama geçmişini silmenizi gerektirir. Önce Google oyun mağazasını açın ve menü düğmesine basarak ayarlara gidin. Arama geçmişini temizle seçeneğini işaretleyin. Bu, Google Play Store'daki tüm arama geçmişini siler.

Yöntem 4

Gmail hesabıyla bağlantılı alternatif Google hesabı bazen sorunun nedeni olabilir. Bu yüzden yeni bir Gmail hesabı oluşturun ve ardından Google Play Store'a gidin> menü düğmesine basın> Hesaplar> Alternatif Gmail hesabını seçin (yenisi) ve uygulamayı artık herhangi bir hata olmadan indirmeyi deneyin.