Google Play Store hatası 492 nasıl düzeltilir?

Android cihazınızda farklı sorunlarla karşılaşmak çok yaygındır ve 492 numaralı mağazada bir tanesi, herhangi bir uygulamayı indirirken veya güncellerken karşılaşılan bir tanesidir. Ancak, Cyanogenmod, Clockwordmod, vb. Gibi özel ROM'larla kökleştirilen cihazların, bu hatayı başka bir android cihazdan daha fazla karşılaması daha olasıdır. Ancak, Google Play Store hatası 492'yi çeşitli şekillerde düzeltebilir ve bunlar aşağıda açıklanmıştır.

Google Play Store hatası 492 nasıl düzeltilir?

Ayrıca bkz. Google Play Store hatası 927 nasıl düzeltilir?

Google play Store hatasını 492 düzeltmek için yöntemler

Yöntem 1

Sorunla karşılaştığınızda, denemeniz gereken ilk yöntem, indirmeye çalıştığınız uygulamayı yeniden yüklemektir. Bunun için önce indirme işlemini durdurmanız ve Google Play Store'u kapatmanız gerekir. Tekrar aç ve şimdi yüklemeyi dene. Bu bazen bir sihir gibi çalışır ve sorun çözülür.

Herhangi bir uygulamayı güncellerken bir hatayla karşılaşırsanız, açılır kutudaki Tamam'ı tıklayın ve uygulamayı kaldırın. Şimdi bu sorunu çözebileceğinden uygulamayı tekrar yükleyin.

 

Yöntem 2

İlk yöntem başarısız olursa, ikinci yöntemle devam edin. Play Store'dan önbelleği ve verileri temizlemenizi gerektirir. Bunun için adımları izleyin.

Ayarlar> Sistem ayarları> Uygulamayı Yönet> Tümü> Google Play Store'a gidin> Önbelleği temizle seçeneğinin yanındaki düğmeyi tıklayın ve Google Play Store'dan önbelleği silmek için verileri temizleyin.

Bu, Google Play Store hatası 492'yi düzeltmelidir.

 

Yöntem 3

Cyanogenmod veya Clockwork-mod gibi Özel ROM kullanıyorsanız ve yukarıdaki iki yöntemle düzeltemediğiniz bu 492 hatasına bakarsanız, telefonunuzu tüm özel öğelerde öğrenebileceğiniz kurtarma moduna (Clockwork-mod) önyükleyin. ROM.

Ardından Ayarlar> Gelişmiş Ayarlar'a gidin ve Dalvik önbelleğini temizle'yi tıklayın. Bu, önbelleği özel ROM'dan siler.

Sorun şimdi düzeltilmelidir.

 

Yöntem 4

Bazen SD kart, SD kartın formatlanmasıyla düzeltilebilen bu hatanın nedeni olabilir.

Bu nedenle, 492 hatasını düzeltmek için yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini deneyebilirsiniz.