Google Play Store hatası 498 nasıl düzeltilir?

Google Play Store 498 hata neden olan ana nedeni, cihazın önbellek bölümü boyutu. Bazen, önbellek bölümünün boyutundan büyük olan bir uygulamayı indirmeyi denediğinizde olur. Ayrıca, Google Play mağazasından herhangi bir uygulamayı indirmenize izin vermeyen birçok sebep vardır. Hatayı düzeltmek için bazı yöntemler açıklanmaktadır.

Ayrıca bkz. Uygulamalar nasıl kapatılır ve Samsung Galaxy cep telefonunda tekrar başlatılması durdurulur.

Google Play Store hatası 498 nasıl düzeltilir?

Google play Store hatasını 498 düzeltmenin yolları

Yöntem 1

Google Play Store hatası 498'i düzeltmek için Google Play Store'dan önbelleği ve verileri temizlemeniz gerekiyor. Bunu yapmak için gerekli adımları izleyin.

> Önce ayarlara git.

> Uygulama Seç

> Uygulamayı Yönet'e dokunun

> Google Play Store'u seçin.

Önbelleği ve Verileri Temizle'yi seçin ve şimdi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için uygulamayı indirmek için devam edin.

Yöntem 2

Bu sorunun bir başka nedeni de, bir nedenle bakım altında veya çok yavaş olduğunda Google sunucusu olabilir. Bu yüzden sorunu önlemek için Wi-fi ağı kullanarak uygulamayı indirmeniz tavsiye edilir.

Yöntem 3

Yukarıda belirtilen yöntemler Google play store hatası 498'i düzeltemezse, üçüncü yöntemi deneyin. Yeni bir Google Play Store hesabı eklemeniz gerekiyor. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Telefonunuzdaki Ayarlar> Hesap> Yeni hesap ekle> Google> İleri'yi seçin> e-postayı yazın> bitti.

Yöntem 4

Bazen Google Play Store uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemek, Google Play Store 498 hatası düzeltmenize yardımcı olabilir. Telefonunuzun köklenmesi durumunda bu yöntemi uygulayın.

Yöntem 5

Sorunun giderilmesinde tüm süreçlerin başarısız olması durumunda son yönteme geçin. Veri kablosunu kullanarak telefonu bir bilgisayara bağlayın ve Google'ın tarayıcıyı Bilgisayarın tarayıcısında açın. Uygulamayı aldığınızda, bir yükleme düğmesini gösterecek olan üzerine tıklayın. Düğmeye tıklayın ve uygulama Akıllı telefonunuza yüklenecek. Böylece sorunu önlemek için uygulamayı bu şekilde indirebilirsiniz.