Google play store hatası 919 nasıl düzeltilir?

Eğer bir Android Smartphone'unuz varsa, Google play store error 919, karşılaştığınız çok yaygın bir hatadır. Bu hata, Google Play Store'dan bazı uygulamaları indirmeyi denediğinizde gerçekleşir ve işlem 919 hatasını vererek başarısız olur. Bu sorunun arkasındaki temel nedenlerden biri bellekteki eksikliktir. Cihazınız dolu ise, bu hatayı vererek indirme gerçekleşmez. İşte Google Play Store hatası 919'u düzeltmek için açıklanan iki yöntem. Ancak, önce yöntemleri denemeden önce cihazınızın hafızasını kontrol edin.

Ayrıca bkz. Google Plat mağaza hatası 498 nasıl düzeltilir?

Google play store hatası 919 nasıl düzeltilir?

Google play store hatasını 919 düzeltmenin yolları

Yöntem 1

Google Play Store'dan önbelleği ve verileri silmeniz gerekir. Bunu yapmak için adımları izleyin.

> Önce Ayarlar'a gidin.

> Uygulama'ya ve ardından Tümüne dokunun.

> Google oyun mağazasını arayın ve tıklayın.

> Orada iki düğme görebilirsiniz, Önbelleği temizle ve verileri temizle. Google Play Store'dan önbelleği ve verileri temizlemek için düğmelere tek tek basın.

> Tekrar uygulamaya geri dönün ve verileri buradan silmek için İndirme yöneticisine basın.

> Ana ekrana geri dönün ve uygulamayı indirmek için Google Play Store'u bir kez daha açın.

Maksimum olasılık şu ki sorun şimdi düzeltilecek. İkinci yöntemi de deneyebilirsiniz.

Yöntem 2

Bazen yavaş İnternet bağlantısının bu 919 hatasının sebebi olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle, ağ bağlantısını değiştirmek 919 Google play store hatasını düzeltmeye yardımcı olabilir.

İndirmek için mobil veri bağlantısı kullanıyorsanız, Wi-fi bağlantısını kullanmayı denemediyseniz Wi-fi'yi kullanmayı deneyin veya mobil veri bağlantısını kullanın. Ancak uygulamanın boyutu 50 MB'den fazlaysa, bu mümkün değildir ve ilk yöntemi izlemeniz gerekir.