Google play Store hatası rpc nasıl düzeltilir?

Herhangi bir Android akıllı telefon, sorun sadece oyun deposuna bağlıysa Google oyun mağazasındaki bazı seçeneklere dokunarak veya bunları silerek kolayca çözülebilen çeşitli hatalarla karşılaşacak. Ancak rpc hatası diğer hatalardan farklı bir şeydir, Google Play Store sunucudan bilgi alamadığı zaman gerçekleşir. Yani bu hata sunucudan bilgi alma ile ilgilidir.

Bazı deneylerden sonra hatanın güncel olmayan Google oyun hizmetinden kaynaklandığı fark edildi. Bu nedenle, Google Play servisi oyun deposundan güncellenemedi, çünkü oynatma deposu bu sorun oluştuğunda yanıt vermiyor. Ancak, Google oyun mağazası hatası rpc'yi düzeltmek için size bazı çözümler sunabileceğimizden endişe etmeyin.

Ayrıca bkz. Google Play Store hatası 927 nasıl düzeltilir?

Google play Store hatası rpc nasıl düzeltilir?

Google play mağaza düzeltmesi düzeltildi

> Öncelikle, Google ödeme hizmeti APK'sının güncellenmiş sürümünü indirmeniz gerekiyor. En son sürümü indirmek için bağlantıya tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyerek telefonunuza kurun.

> Şimdi Google Play Store'dan önbelleği ve verileri temizleyin. Ayarlar> Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi> Tümü> Google Play Store'a gidin ve önbelleği kaldırmak için önbelleği temizlemek için yanındaki düğmeye basın.

> Üçüncü adım, yukarıdaki gibi aynı adımları izleyerek Google Play Store'daki önbellek verilerini silmektir. Oyun deposunda, açık bir veri olarak bir seçenek daha var. Verileri silmek için üzerine tıklayın.

> Sonra cihazınızı yeniden başlatmak için gidin. Google Play Store'dan bir şey indirmek veya yüklemek için tekrar kontrol edin. Sorun şimdi çözülmeli ve indirebileceksiniz.

Ama yine de aynı sorunla karşılaşırsanız, android telefonunuzu kurtarma modunda yeniden başlatın ve daha sonra Google oyun deposu hatası rpc'yi kalıcı olarak düzeltmek için önbelleği ve verileri temizleyin.