Google play Store nasıl düzeltilir bağlantı hatası yok

Google Play Store'da Play Store internet bağlantısına bağlanamadığında 'Bağlantı yok' hata mesajı ile karşı karşıya. Her şeyin iyi bağlandığını ve iyi çalıştığını fark edebilirsiniz, ancak yine de hatayı gösteriyor. Ancak bu büyük bir sorun değildir ve Google oyun mağazasını bağlantı hatası olmadan kolayca düzeltebilirsiniz. Yöntemler aşağıda açıklanmıştır.

Ayrıca bkz. Google Play Store hatası 492 nasıl düzeltilir?

Google play Store nasıl düzeltilir bağlantı hatası yok

Google oyun düzeltmek için yöntemler bağlantı hatası yok

Yöntem 1: oyun deposunun önbelleğini temizle

Önbelleği ve verileri temizlemek bu soruna basit ve kolay bir çözümdür. Bunu yapmak için Ayarlar> Uygulamayı Yönet> Tümü> Google Play Store'a ilerleyin ve açık önbelleği ve temizle veri düğmesini bulmak için burada Durmaya zorla düğmesine dokunun. Google Play Store'dan önbelleği ve verileri temizlemek için tek tek düğmeye basın ve sorunun şimdi çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

 

2. Yöntem: Doğru Gmail / Google şifresini güncelleyin

Bu sorun, sahip olduğunuz Gmail şifresi ile Google oyun mağazanızda girdiğiniz arasında bir uyumsuzluk olduğunda ortaya çıkabilir. Bu yüzden, şifreyi değiştirdiyseniz ve android cihazınızda güncellemeyi unuttuysanız unutmayın. Telefondaki şifreyi düzeltin ve ağı tekrar kullanmayı deneyin ve sorun şimdi çözülmelidir.

 

Yöntem 3: Saat ve tarihi kontrol et

Bazen yanlış tarih ve zamanlama, bu hata iletisiyle yüzleşmenin nedeni olabilir. Bu tür bir hata aldığınızda, ilk önce saati ve tarihi kontrol edin ve bu yöntem sizin için işe yaramıyorsa başka bir yöntemle devam edin.

 

Yöntem 4: Fabrika sıfırlama

Yukarıdaki tüm yöntemleri denediyseniz ancak sorun çözülmediyse, fabrika ayarlarına sıfırlama Google Play Store'u düzeltmenin son seçeneğidir Bağlantı hatası yok. Ancak bu yönteme gitmeden önce tüm verileri yedeklemeyi unutmayın.