Google Play Store nasıl düzeltilir? "Satın alma işleminde hata oluştu. Samsung Galaxy Note 9'da [DF-BPA-09] ”

“Satın alma işleminde hata oluştu” ile karakterize edilen Google Play Store sorunu. [DF-BPA-09] ”hata mesajı yalnızca bir uygulamayı satın aldığınızda veya ücretli bir uygulamayı güncellediğinizde gerçekleşir. Yine de başka uygulamaları indirebilir veya yükleyebilirsiniz, ancak sorun yaşadığınız adrese ulaşmanız gerekir, böylece satın alma işleminize devam edebilirsiniz. Sorun şu ki, bu hata meydana gelse bile, Google’ın kayıtlarında hala ücretlendirilmiş olabilirsiniz, zaten uygulamayı satın almışsınızdır, yükleme veya güncelleme kesintiye uğramıştır.

Bu makalede, Samsung Galaxy Note 9 ya da bu konuyla ilgili herhangi bir Android cihazında sorun gidermede size yol göstereceğim. Şahsen bu problemle daha önce karşılaştım, bu yüzden bu sorunu çözmenize yardımcı olabilecek bir veya iki şeyi zaten biliyorum. Bu cihazın sahiplerinden birisiniz ve benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu yazı size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna yönelik bir çözüm arayanlar için, sorun giderme sayfamızdan bu telefonla en sık karşılaşılan sorunlardan bazılarını ele aldık. Sizinkiyle benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmazlarsa veya yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa Android sorun anketimiz aracılığıyla her zaman bizimle iletişime geçin.

Şimdi, sorun giderme işlemimize geri dönüyorsanız, bu hatayla karşılaşırsanız yapabileceğiniz şeyler şunlardır:

 1. Galaxy Note 9'u yeniden başlatmaya zorla.
 2. Telefonunuzun ağ ile bağlantısını yenileyin.
 3. Google Play Store'un önbelleğini ve verilerini temizle.
 4. İndirilen verileri kaldırın veya sorunlu uygulamayı yeniden yükleyin.
 5. Fabrika Galaxy Note 9'u sıfırlayın.

Yapman gereken şeyleri çoktan numaralandırdım. Onları birer birer açıklamanın zamanı geldi.

Yeniden başlatma Galaxy Note 9 . Zorunlu yeniden başlatma prosedürünü, ilk önce başka bir işleme geçme olasılığından dolayı olması nedeniyle, diğer işlemlere gitmeden önce yapmanız gerekir. Zorla yeniden başlatmayı yaparak, telefonunuzun belleğini yenilemenin yanı sıra uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yüklüyorsunuz. Bunu yapmak için sesi kısın ve güç tuşlarına aynı anda basın ve 10 saniye veya daha fazla bir süre boyunca birlikte tutun. Normalde olduğu gibi yeniden başlatılacak ve aktif hale geldiğinde Play Store'u açın ve sorunun devam edip etmediğini görmek için aynı uygulamayı indirin. Hala devam ederse, sonraki çözüme geçin.

Not 9'un ağ ile bağlantısını yenileyin . DF-BPA-09 hatası, telefon, uygulamayı indirirken veya güncellerken bağlantıyı kaybettiğinde de ortaya çıkabilir. Aynı hataya bile ufak bir kesinti olabilir. Mobil veri kullanmanız veya İnternet üzerinden internete bağlı olmanız fark etmeksizin, bağlantıyı yenilemek için cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekir.

 1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
 2. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla'ya dokunun.
 3. SIFIRLA AYARLAR'a dokunun.
 4. Bir PIN ayarladıysanız, onu girin.
 5. SIFIRLA AYARLAR'a dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bundan sonra, hatanın hala devam edip etmediğini görmeye çalışın ve hala devam ederse, sonraki çözümü deneyin.

Google Play Store'un önbelleğini ve verilerini temizle . Önbelleği ve Play Store'un verilerini temizlemek, uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürecek ve olası bozuk önbellek ve veri dosyalarını silip değiştirecektir. Her zaman sorunun sebebi onlar olabilir. İşte bunu nasıl yapıyorsun:

 1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
 2. Ayarlar> Uygulamalar'a dokunun.
 3. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun.
 4. Google Play Store'u bulun ve dokunun.
 5. Depolama> CLEAR CACHE> VERİ TEMİZLE> SİL'e dokunun.

Bundan sonra tekrar Play Store'u açın ve sorunun devam edip etmediğini görmeye çalışın.

İndirilen verileri kaldırın veya sorunlu uygulamayı yeniden yükleyin . Uygulamayı yüklemeden önce yüklemeyi tamamladığınıza veya indirme işlemine takılı kalmanıza bağlı olarak, tüm dosyaları ve ilişkilendirmeleri ürün yazılımı ve diğer uygulamalarla kaldırmak için önce yüklemeyi denemelisiniz. Yükleme işlemi zorlanmadıysa, telefonunuzun dahili depolama alanındaki İndirilenler klasörüne gitmeyi ve indirilen dosyaları silmeyi deneyin. Ya da bir sonraki prosedüre geçin.

Fabrika Galaxy Note 9'u sıfırlayın . Bu noktada, sıfırlama yapmak en iyisidir çünkü hata sadece ciddi bir ürün yazılımı sorununun bir sonucu olabilir. Ancak, sıfırlamayı gerçekten gerçekleştirmeden önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin, işlem sırasında silinecekleri şekilde bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, kilitlenmesini önlemek için Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırın. Telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa Karşı Korumayı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine sahip olmanız gerekir.
 2. Cihazı kapatın.
 3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorunu cihazınızla gidermenize yardımcı olabileceğimizi umarız. Eğer kelime yayılmasında bize yardımcı olsaydı çok memnun oluruz, eğer yararlı bulursanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yayabilirsiniz.