Google Play Store nasıl düzeltilir? Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu. [RH-01] ”, Galaxy S9’da

Birçok Android kullanıcısının karşılaştığı hatalardan biri “Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu. [RH-01] ”hatası. Galaxy S9’unuzda RH-01 hatası alıyorsanız ve Play Store uygulamasını kullanamıyorsanız, nasıl düzeltebileceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Neden S9’unuzda “Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu. [RH-01] ”veya RH-01 hatası

“Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu. [RH-01] ”hatası veya RH-01. Çoğu durumda, Google Play Store uygulaması bir hatayla karşılaşırsa RH-01 gelir. RH-01 hatasının bilinen nedenlerinden bazıları şunlardır:

  Google Play Store uygulaması güncel değil.Android sürümü eski.Android’in bir güncellemeye ihtiyacı var.Androidin yanlış yapılandırılması var.Bir temel sistem uygulaması veya hizmeti devre dışı bırakıldı. Önbellek bölümü bozuk.

Düzeltilecek çözümler “Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu. [RH-01]”

Bu hatayı düzeltmek kolay değildir, bu nedenle hangi çözümün çalışacağını bilmek için birkaç şey yapmanız gerekecektir. Bu hata için bilinen tüm çözümleri aşağıda derledik. Mantıksal sorun gidermeyi takip etmek için bunları verilen sırayla izlediğinizden emin olun.

Çözüm 1: Zorla yeniden başlatma

Sistemin yenilendiğinden emin olmak, burada yapmak istediğiniz ilk sorun giderme adımı olmalıdır. Bazı uygulama hataları geçicidir ve genellikle sistem yeniden başlatıldıktan sonra kaybolur. Henüz denemediyseniz, uygulayabileceğiniz adımlar şunlardır:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Çözüm: Önbellek bölümünü temizle

S9’unuzun önbellek bölümünün iyi olduğundan emin olmak, sorunları etkili bir şekilde önlemek veya düzeltmek için genellikle bilinmemektedir. Android bu önbelleği uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için kullanır, ancak bozulursa cihazın performansını etkileyebilir ve diğer yan etkilere neden olabilir. Sistem önbelleğini en iyi şekilde elde etmek için, aşağıdaki adımlarla önbellek bölümünü temizlediğinizden emin olun:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

3.Çözüm: Google Play Store’u yeniden başlatın

Bu durumda yapabileceğiniz en basit sorun giderme adımı Google Play Store uygulamasını kapatmak, telefonu yeniden başlatmak ve uygulamayı yeniden başlatmaktır. Android işletim sistemi gibi, uygulamalar bir süre çalıştıktan sonra yavaşlayabilir veya bir hata geliştirebilir. Bir süre bile olsa kapatılması, normal çalışma düzenine geri getirebilir.

Bir uygulamayı kapatmak için, Bixby (daha önce Ana Sayfa olarak adlandırılmış) düğmesinin solundaki Son Uygulamalar düğmesine dokunmanız yeterlidir. Uygulamalar göründüğünde, Google Play Store uygulamasını seçin ve kapatmak için X işaretine dokunun.

Alternatif olarak, aşağıdaki adımlarla kapatmaya zorlarsınız:

  Ayarlar uygulamasını açın Uygulamalar’a dokunun. Google Play Store uygulamasını bulun ve dokunun. FORCE STOP düğmesine dokunun. Onaylamak için FORCE STOP öğesine dokunun.

4.Çözüm: Play Store güncellemelerini kaldırın

Bu RH-01 hatasını düzeltmenin başka bir yolu, Play Store uygulaması için tüm güncellemeleri kaldırmaktır. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın Uygulamalar’a dokunun. Google Play Store uygulamasını bulun ve dokunun. Sağ üstteki Diğer seçenekler simgesine (üç nokta) dokunun. Güncellemeleri kaldır’a dokunun. Onaylamak için Tamam’a dokunun.

Çözüm 5: Uygulama tercihlerini sıfırlayın

Uygulamaların düzgün çalışması için temel veya varsayılan uygulamalara ve hizmetlere ihtiyacı vardır. Önemli bir uygulama veya hizmet herhangi bir nedenle devre dışı bırakıldıysa, onu kullanması gereken bir uygulama düzgün çalışmayabilir. Google Play Store uygulamanız varsayılan uygulamalara da bağlıdır, bu nedenle bu uygulamaların etkinleştirildiğinden emin olmak için Uygulama tercihlerini sıfırla adlı belirli bir adımı yapabilirsiniz. Bu sıfırlamanın nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üstteki Diğer ayarlar’a dokunun (üç nokta simgesi). Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S9’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

6.Çözüm: Google Play Store önbelleğini temizleyin

Belli bir uygulama ile ilgili bir sorununuz olduğu için, doğrudan onunla başa çıkmak en iyisidir. Yapabileceğiniz şeylerden biri önbelleğini temizlemektir. Android işletim sistemi gibi, her uygulamanın da çalışmasını mümkün olduğunca kolaylaştırmak için bir önbelleğe ihtiyacı vardır. Ancak, bir uygulama önbelleğini bozabilecek bazı şeyler vardır. Önbellek bozulduğunda, hatalara veya performans sorunlarına neden olabilir. Diğer durumlarda, uygulamayı kullanılamaz hale getirebilir. Google Play Store uygulamanızın iyi bir önbelleğe sahip olduğundan emin olmak için temizleyebilirsiniz. Yalnızca sistem tarafından derlenen geçici dosyaları sileceğiniz için hiçbir şeyi kaybetme konusunda endişelenmeyin. Bu önbellek zaman içinde önbelleği yeniden oluşturur. Bir uygulamanın önbelleğini temizlemek için:

  Ayarlar uygulamasını açın Uygulamalar’a dokunun. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar’a dokunun (üç nokta simgesi). Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Uygulamanızı bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle düğmesine dokunun. S9’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Çözüm 7: Google Play Store uygulama verilerini sıfırlayın

Bu durumda yapabileceğiniz başka bir sorun giderme adımı, uygulamanın verilerini temizlemektir. Bu adımı uygulayarak uygulamanın ayarlarını varsayılan değerlerine etkin bir şekilde temizlersiniz. Bu, kullanıcı verilerini, ayarlarını ve önbelleğini temizlediğiniz için uygulamayı varsayılan ayarlarına döndürür. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar’a dokunun (üç nokta simgesi). Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Uygulamanızı bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. S9’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

8.Çözüm: Google Services Framework verilerini sıfırlayın

Bazı kullanıcılar, Google Services Framework adlı başka bir Google uygulamasıyla ilgilenerek geçmişte Play Store hatalarını düzeltebiliyordu. Burada yapmak istediğiniz, verilerini temizleyerek bu uygulamayı varsayılan değerlerine döndürmektir.

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlara dokunun (üç nokta simgesi). Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Google Services Framework’ü bulun ve dokunun. Depolama alanına dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. sorun.

Çözüm 9: Google hesabını cihazdan silin

Birçok kullanıcı Google hesaplarını cihazdan kaldırmanın Play Store hatalarını düzeltmede yardımcı olduğunu fark etti. Yukarıdaki adımların hiçbiri işe yaramazsa bu çözümü denediğinizden emin olun.

Bir Google hesabını silmek için:

  Ayarlar uygulamasını açın Bulut ve hesaplar’a dokunun. Hesaplar’a dokunun. Kaldırılmasını istediğiniz Google hesabına dokunun (Play Store uygulamasında kullandığınız hesap olmalıdır). Hesabı kaldır düğmesine dokunun. Onaylamak için HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Çözüm 10: Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Yukarıdaki çözümlerden biri hiç işe yaramazsa, sorunun nedeni bir yazılım hatası olmalıdır. Her yazılım bitini varsayılan değerlerine döndürmek için cihazı fabrika ayarlarına sıfırladığınızdan emin olun.

  Verilerinizi yedekleyin. Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye kadar basılı tutun). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.