Google Play Store nasıl düzeltilir? "Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu [RPC: S-7: AEC-0]" hata iletisi

Bu uygulama, ücretli veya ücretsiz olup olmadığına bakılmaksızın bir uygulamayı indirirken veya güncellerken meydana gelebilir. Uygulamaya veya cihaza özgü bir hata olduğu ancak Google Play Store'daki bir sorun olduğu için tüm Android cihazlarda ortaya çıkabilir. Ayrıca, Play Store açıldıktan hemen sonra meydana gelebileceğinden, diğer uygulamaları indirmenizi de engeller.

Endişelenmeyin, çünkü bu sorun giderilebilir ve bu da bu yazının amacıdır. Bu hata iletisiyle indirilen Android telefonunuzu sorun gidermede size yol göstereceğim. Geçmişte benzer sorunları ele almak için kullandığımız çözümü sizinle paylaşacağım. Dolayısıyla, uygulamaları indirdiğinizde bu hatayı göstermeye devam eden bir Android telefonunuz varsa, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o cihaz için sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzeyen sorunları bulmak için göz atın ve çözümlerimizi ve çözüm çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunlarımıza ilişkin anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderinizi tıklayın.

Şimdi sorun giderme işlemimize geri dönüyoruz, işte bu sorunla ilgili yapmanız gerekenler…

 1. Ağ Ayarları Sıfırlama.
 2. Google Play Store önbelleğini ve verilerini temizleyin.
 3. Google hesabını kaldır ve tekrar ayarla.
 4. Ana Sıfırlama işlemini gerçekleştirin.

İşte bu prosedürleri yapmanizin sebebi burada.

Ağ Ayarlarını Sıfırla . Bunun nedeni, internet bağlantısı indirme sırasında kesintiye uğradığında bu hatanın çoğu zaman ortaya çıkmasıdır. Kesinti arka planda gerçekleşmiş olabilir ve telefonun bağlı olduğu ağda bir sorun olup olmadığını ya da bir ağ sorununa neden olan bellenimle ilgili bir sorun olup olmadığını tam olarak bilmediğimizden, tüm ağ ayarlarını sıfırlamak en iyisidir . Artık yeni akıllı telefonlar, cihazınızda çalışan ürün bilgisine bağlı olarak Ayarlar'daki sıfırlama bölümünde bu tür bir seçeneğe sahiptir. Hata bu yordamı gerçekleştirdikten sonra bile hata yapmaya devam ederse, bir sonrakine geçin.

 1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
 2. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla'ya dokunun.
 3. SIFIRLA AYARLAR'a dokunun.
 4. Bir PIN ayarladıysanız, onu girin.
 5. SIFIRLA AYARLAR'a dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Google Play Store'un önbelleğini ve verilerini temizle . Bunu yaparak, uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri sıfırlarsınız. Sadece önbelleğini ve verilerini silmiyorsunuz, onları yenileriyle değiştiriyorsunuz. Bu hatayla karşılaşan kullanıcıların raporlarına dayanarak, bu prosedür en etkili olanıdır, ancak sorunun çözüleceğine dair bir garanti yoktur. Bu nedenle, hata bunu yaptıktan sonra bile hala görünüyorsa, sonraki işleme geçin.

Google hesabını kaldır ve tekrar ayarla . Uygulamaları Google Play Store'dan indirirken, telefonunuz Google hesabınız üzerinden yürütülen bir dizi kimlik doğrulama sürecinden geçecektir. Cihazınızın sunucuyla senkronize edileceği zamanlar vardır ve bazı uygulamaların indirilmesi sırasında arka planda bazı hatalar meydana gelebilir ve bu da hatanın oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden hesabınızı telefonunuzdan çıkarmanız ve tekrar ayarlamanız gerekecek. Bu, telefonunuzun Google’ın sunucuları ile düzgün bir şekilde senkronize edilmesini sağlayacaktır. Ancak, sorun bundan sonra oluşmaya devam ederse, sonraki çözümü deneyin.

Master veya Fabrika ayarlarına sıfırlayın . Her şey sorunu çözmek için başarısız olursa, o zaman son çare ana sıfırlamadır. Play Store hataları dahil olmak üzere yazılımla ilgili tüm sorunlara eğilecektir. Sıfırlamadan önce, bir yedek oluşturduğunuzdan veya önemli dosyalarınızı SD karta, bilgisayara taşıdığınızdan veya bulutta yedeklediğinizden emin olun. Sıfırlama sırasında, bu dosyalar silinecek ve bundan sonra bunları geri alamayabilirsiniz.

Daha sık, bu bir Android telefona nasıl bir ana sıfırlama gerçekleştirirsiniz, ancak cihazınızın yapısına bağlı olarak değişebilir. Yine de aynı süreç…

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa Karşı Korumayı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine sahip olmanız gerekir.
 2. Cihazı kapatın.
 3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu nasıl yapılır postu size bir şekilde yardımcı oldu. Lütfen bu gönderiyi arkadaşlarınıza veya benzer sorunlarla karşılaşabilecek kişilere paylaşarak yaymamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

İLGİLİ MESAJLAR:

 • Google Play Store nasıl düzeltilir? "Satın alma işleminde hata oluştu. Samsung Galaxy Note 9'da [DF-BPA-09] ”
 • Samsung Galaxy Note 9 Nasıl Çalışır Hızlı Şarj Çalışmıyor
 • Samsung Galaxy Note 9 Ses Nasıl Düşük?
 • Galaxy Note 9 için Arka Planda YouTube Videoları Nasıl Oynanır?

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yayabilirsiniz.