Google Play Store'da Ebeveyn Denetimleri Nasıl Ayarlanır (Komple Kılavuz)

Google Play Store, gezegenin sunabileceği en iyi geliştiricilerden milyonlarca uygulama ve oyuna ev sahipliği yapıyor. Her şey için bir uygulama olduğunu söylüyorlar ve gerçekten bunu kastediyorlar.

Bu uygulamaları kategorik olarak filtreleyebilir veya sadece arama fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Finans, mülk, üretkenlik, bankacılık, sağlık, zindelik ve uygulamaların yokluğu için uygulamalar olsa da, açık sahneler, şakalar ve resimler içeren şiddet ve oyunlar gibi yetişkinlere yönelik içerikler de vardır. Bir ebeveyn olarak, çocuklarımızın masumiyetlerini bu kaynaklara erişimini kısıtlayarak korumak bizim görevimizdir.

Bu nedenle, Google, çocuklarınız tarafından hangi uygulamalara erişilebileceğine karar vermenize yardımcı olmak için Play Store uygulamasının içinde bazı ebeveyn kontrol araçları geliştirmiştir. Hadi başlayalım.

1. Oyundaki Ebeveyn Denetimleri

Droidinizde Play Store uygulamasını başlatın ve menü simgesine dokunun ve Ayarlar'a gidin.

Ayarlar altında, Kullanıcı kontrolleri altında Ebeveyn denetimlerini bulacaksınız. Varsayılan olarak kapalıdır.

İçeri girdikten sonra, tüm seçeneklerin grileştirildiğini göreceksiniz. Ayarlamak için ebeveyn denetimlerini aç. Dört haneli PIN'inizi girmeniz istenecektir. Endişelenme. Burada yeni bir PIN oluşturmanız isteniyor.

Hatırlayacağınız bir şey girin, ancak çocuklarınızın geçmesi için yeterince açık değil, b'day tarihleri ​​gibi.

Çocuklarınız tarafından görülebilecek uygulama türlerini belirlemenize yardımcı olacak İçerik kısıtlamalarını belirleme altında üç seçenek vardır.

İlk olarak, varsayılan olarak derecelendirilmemiş dahil olmak üzere Tümüne izin ver olarak ayarlanmış Uygulamalar ve oyunlar. Üstüne tıkla.

Arayüz kullanımı kolay ve hızlıdır. Çocuğunuzun yaşına bağlı olarak, 3+ ila 18+ yıl arasında seçim yapabilir veya sadece Tümü'nü seçebilirsiniz. Soldaki yeşil sütuna dokunarak doğru numarayı seçmeniz yeterlidir. 7'yi seçtim. İşiniz bittiğinde Kaydet 'i tıklayın.

Filmler olan ikinci seçeneği seçin. Filmler insanları harika şeyler yapmaya teşvik edebilir. Ne yazık ki, aynı zamanda insanlara sigara içmek, uyuşturucu yapmak ve şiddete başvurmak için ilham veriyorlar. Varsayılan olarak derecelendirilmemiş dahil olmak üzere, Tümünü yeniden ekle olarak ayarlanmış Filmleri seçin.

Seçenekler burada farklı. Yaşın açık bir göstergesi yok, ancak film derecelendirmelerini göreceksiniz. Film derecelendirmelerinin yerel yönetim yetkilileri tarafından belirlendiğini unutmayın. Bu seçenekler coğrafi konumunuza göre değişecektir.

U'yu seçiyorum çünkü bu sadece tüm yaş grupları için uygun onaylı filmler gösterecek. Aile filmlerini burada düşünün. Aynı zamanda en kısıtlayıcıdır. Tamamlandığında Kaydet düğmesine basın.

Tamamlandığında Kaydet'e tıklayın ve şimdi Müzik seçeceğiniz bir önceki ekrana geri alınacaksınız.

Müzik ruhlu olsa da, çok sayıda rapçi, f-sözcüğünü, sözleriyle akıl yürüten fikirlerle kullanıyor. Play Store Müzik için ebeveyn denetimleri, içerik sağlayıcıları tarafından açık olarak işaretlenmiş olan müziği kısıtlamanıza olanak tanır. Bunu oldukça basit bir seçenek haline getiren sadece bir seçenek var.

Benim bölgemde Play Store'un Play Store Books ve TV uygulamaları için ebeveyn denetimleri ayarlama seçeneği bulunmadığını unutmayın. Bir kez daha, bu seçenekler konum özel.

Play Store yardım kılavuzlarını inceledikten sonra, TV kontrollerinin, içeriği derecelendirmelere göre filtreleyebileceğiniz Filmlere benzediğini fark ettim.

Kitaplar için ayarlar, içerik sağlayıcıları tarafından açık olarak işaretlenmiş içeriği filtreleyebileceğiniz Play Store Müzik'e benzer.

Also on Guiding Tech
How to Set Parental Controls on Amazon Prime Video

Read More

2. Satın Almayı Kısıtla

Çocuklar, yetişkinlerin yaptığı gibi para kavramını tam olarak anlamıyorlar. Tüm bu parayı yapmak için koyduğun sıkı çalışmalardan habersizler. Bu yüzden belirli bir oyundan hoşlandıklarında, yüzlerce kez uygulama içi satın alımlarda bazen binlerce dolar harcayabilirler.

Bu harcama çılgınlığına karşı koymak için Ayarlar'a geri dönmeli ve satın almalar için kimlik doğrulaması iste seçeneğini belirlemeniz gerekir. Ebeveyn kontrollerinin hemen altında bulacaksınız.

Üç seçenekle bir açılır pencere ortaya çıkarmak için üzerine tıklayın. İlk seçenek, çocukların bir şey satın almaları gerektiğinde her zaman bir şifre girmeleri gerekeceği anlamına gelir. Parola yoksa, önce sizden izin almadıkça hiçbir şey satın alamazlar. Benim favorim.

Her 30 dakikada bir, çocukların şifreyi girmeleri için 30 dakikalık bir zaman penceresi olacak demektir. Bu, kredi limitinizi tüketmek için 30 dakikanın olduğu anlamına gelir, ancak bunu gerçekten bilmiyorlar.

Uygulamada sınırlı seçenekler olduğunda ve çocukların istediklerini anlamak için zamana ihtiyaçları olduğunda kullanışlıdır.

Sonuncusu, Asla, oldukça açık.

Also on Guiding Tech
How to Lock Specific Android Functions or Features Before Giving it to Kids

Read More

3. PIN'i unuttum

Birinci noktada görüldüğü gibi, ebeveyn kontrolü ayarlarında etkinleştirmek ve değişiklik yapmak için bir PIN'e ihtiyacınız olacaktır. Ya bir pinin varsa ama artık hatırlamıyorsan? Nasıl değişiklik yaparsınız, geri mi dönersiniz?

Ayarlar'a gidin ve Uygulamalar'ı seçin. Android ayarları hakkında konuşuyorum ve Play Store ayarları burada değil. Aşağı kaydırın ve Google Play Store'u seçin.

Depolama altında, ebeveyn denetimleri pimini ve tüm ayarları silecek Verileri Temizle'yi uygulayabilirsiniz.

Geri dön ve yeni bir iğne oluştur.

Ne düşündüğünü biliyorum. Pimi sıfırlamak çok kolaysa, aynı şeyi yapmak için çocukları durduran şey nedir? Bu nedenle, Ayarlar uygulamasını bile koruyun, böylece çocuklar da herhangi bir şeyi değiştiremez. Çocuklar, bir avuç olabilirler!

Onları Koruyun, Onları Durma

Doğru kullanıldığında, Play Store harika bir eğitim ve eğlence kaynağı olabilir. Çocuklar, kod yazmayı, matematik yapmayı ve bazılarının çizim ve eskiz uygulamalarıyla yaratıcı taraflarını keşfetmeyi öğreniyorlar.

Bu nedenle, çocuklarınızın belirli uygulamalara erişmelerine izin vermenizi öneriyorum, ancak bunların zarardan uzak tutulmalarını sağlayın. Onları kullanmasına izin vermeden önce her uygulamayı kontrol edin.

Ebeveyn kontrolü ayarları çocuklara rehberlik etmek ve onları durdurmamakla ilgilidir.

Sıradaki: Kiddo, Google'da yetişkinlere yönelik içerik aramaya çalıştığınız için endişeleniyor mu? Google'da güvenli arama ayarının nasıl kilitleneceğini öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.