Google Play Store’u Android Cihazınıza İndirme

Birçok Android akıllı telefon sahibi, telefonlarının zaten Google Play Store uygulamasıyla birlikte gelmesine alışkın. Sadece birkaç isim vermek için Samsung, LG veya Sony gibi popüler android markalarından birine sahipseniz bu genellikle geçerlidir. Daha az bilinen bazı markalarda Google Play Store yüklü olmaz ve bu da en yaygın uygulamaların bile yüklenmesini zorlaştırır.

Google Play Store’un yüklü olmadığı bir Android telefonunuz varsa, bu önemli uygulamayı cihazınıza almak için aşağıda listelediğimiz adımları takip edebilirsiniz.

Yapmanız gereken ilk şey telefon Ayarları’na gidin ve Güvenlik’i tıklayın. Buradan Bilinmeyen Kaynaklar’a gidin. Anahtarının Açık konumda olduğundan emin olun. Bu, telefonunuza yaygın olarak yan yükleme olarak bilinen bir APK dosyasını manuel olarak yüklemenizi sağlar.

Bir sonraki adım, Google Play Store’un APK dosyasını indirmektir. Bu dosyayı yalnızca güvenilir kaynaklardan indirmeniz gerektiğini unutmayın. Dosyayı güvenilir bloglardan veya forumlardan veya popüler sosyal medya etkileyicilerinden alabilirsiniz. Dosyayı telefonunuzda kolayca erişebileceğiniz bir konuma indirin.

Google Play Store APK dosyası indirildikten sonra, dosyanın konumuna göz atmak için telefonunuzun dosya yöneticisi uygulamasını kullanın ve ardından yüklemek için üzerine tıklayın. Dosyayı yüklediğinizde açılan bir izin ekranı olabilir, bu durumda dosyayı kabul etmeniz ve yüklemeyi tıklamanız gerekir.

Uygulama yüklenir yüklenmez çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi deneyin. Uygulamayı kullanabilmeniz için bir Google hesabına giriş yapmanız gerekir.

Uygulamanın çalıştığını test ettiğinizde, telefonunuzun Ayarlar’a ve ardından Güvenlik’e gitmeyi unutmayın. Buradan Bilinmeyen Kaynaklar anahtarını kapatın. Bu, uygulamaların Google Play Store’dan gelmedikleri takdirde telefonunuza yüklenmesini önleyecektir.