Google Play Store'u galaksi S3'te nasıl düzeltebilirim?

Google Play Store, telefonunuza herhangi bir uygulamayı indirebileceğiniz ve yükleyebileceğiniz çeşitli uygulamaların fabrikasıdır. Ancak bazen Google Play Store uygulaması, “Maalesef Google Play Store'un çalışmayı durdurduğu” mesajını vererek çalışmayı durdurur ve oradan tek bir şey yapamazsınız. Ancak Galaxy S3'ünüz varsa gerilmeyiniz ve Galaxy S3'te Google Play Store'u düzeltmek için birkaç yöntemle hatayla karşılaştınız.

Ayrıca bkz. Google Play Store hatası 911'i nasıl düzeltebilirim?

Google Play Store'u galaksi S3'te nasıl düzeltebilirim?

Galaxy S3'teki Google oyun mağazasını düzeltme yolları

İndirme uygulamasının devre dışı olup olmadığını kontrol edin

Google oyun mağazası, indirme uygulaması devre dışı bırakılmışsa hiçbir şeyin indirilmesine izin vermez. Bu yüzden önce kontrol edin ve Ayarlar> Uygulama yöneticisi> Tümü'ne gidip etkinleştirin ve ardından İndirme uygulamasını ve kontrol etmeyi öğrenmek için aşağıya doğru kaydırın, devre dışı bırakılmış olsun. Evet ise, satır üzerine dokunun ve etkinleştirme düğmesine tıklayın. Şimdi Google oyun mağazasını kullanmayı deneyin.

Önbelleği ve Verileri temizle

Google Play Store'dan önbelleği ve verileri temizlemek, oyun deposundaki hataların çoğuna kolay bir çözümdür. Bunun için Ayarlar> Uygulama yöneticisi> Tümü> Google Play Store'a gidin ve üzerine tıklayın. Şimdi temiz önbelleğe basın ve veri düğmelerini temizleyin ve ardından Durma düğmesine basın. Bu, Google Play mağazasını Galaxy S3'te düzeltebilir. Şimdi kontrol etmek için oyun deposundan herhangi bir uygulamayı indirmeyi veya güncellemeyi deneyin.

Uygulama tercihini sıfırla

Bu, hatayı birkaç saniyede çözebilen çok kullanışlı bir yöntemdir. Bu işlemle devam etmek için yolu takip edin.

Ayarlar> Uygulama yöneticisi> İndirilen ekrana kaydırın> Menü tuşuna basın> Uygulama tercihini sıfırla> Telefonu yeniden başlat seçeneğini belirleyin ve açık olduğunda Google hesabınızı kullanmak istediğinizde size sorulur. Anlaşmaya katıl düğmesine basın ve tekrar Play Store'u kullanmayı deneyin.

Diğer yöntem telefonunuzu yeniden başlatıyor ve Fabrika ayarlarına sıfırlama, tüm prosedürler başarısız olursa denemeniz gereken son yöntemdir.