Google Telefon Uygulaması ve Samsung Telefon Uygulaması: Ne Kadar Farklılar

Akıllı telefonlarımız çok araçlı kit gibidir, ancak bir telefonun temel işi arama yapmaktır. Bunun için telefonu veya çevirici uygulamasını kullanıyoruz. Bu yüzden bizim zevkimize göre olmalı. Burada iki popüler çevirici uygulamasını karşılaştıracağız – biri Samsung’dan diğeri Google’dan.

Samsung Phone App Vs Google Phone Fi

Her iki marka da uygulamalarını telefonlarında sunuyor ve herkes bu uygulamaları sevmiyor. Android telefonların güzelliği, her şeyi özelleştirebilmenizdir. Kişiler, başlatıcı ve hatta çevirici uygulaması olsun.

Çeşitli Samsung uygulamalarını Google uygulamalarıyla zaten karşılaştırdık. Bu yazıda, Samsung ve Google’ın telefon uygulamasını ayrıntılı olarak karşılaştıracağız. Onları kontrol edelim.

Kullanıcı arayüzü

Her iki telefon uygulamasının da düzenli kullanıcı arayüzü vardır. Aynı zamanda çeşitli şekillerde de benzerdir.

Altta, her iki uygulamada da üç sekme bulacaksınız. Samsung telefon uygulaması Tuş Takımı, Son Aramalar ve Kişiler barındırırken, Google Telefon uygulaması Sık Kullanılanlar, Son Aramalar ve Kişiler’e ev sahipliği yapar. Google telefon uygulamasında, tuş takımının sağ alt köşesinde yüzen bir düğme bulacaksınız.

Samsung Phone App Vs Google Phone 1Samsung Phone App Vs Google Phone 2

Her iki uygulamada da arama en üstte. Google bir arama çubuğu sunarken, Samsung yalnızca arama simgesi için yer ayırdı. Yalnızca arama simgesini saklamak, doğrudan Google Phone uygulamasında bulunan sesli arama özelliğini gizler.

Ayrıca, Google uygulamalarında, tüm simgelerin Samsung uygulamasında olduğu gibi metinle birlikte olduğunu fark edeceksiniz. Çağrı simgelerini tanımlamak zor bir iş olmasa da, onunla metin sahibi olmak bazen kullanışlı olur.

Samsung Phone App Vs Google Phone 3Samsung Phone App Vs Google Phone 4

Sık Kullanılanlar ve Hızlı Arama

Numara çevirmek, çevirici uygulamasının üstünlüğünü belirlemede önemli bir rol oynar. Google Telefon uygulamasında, alt çubukta özel ve ayrı bir yer alan Sık Kullanılanlar bölümüne numaralar ekleyebilirsiniz. Sık kullanılanların hemen altında, sık aranan kişileri içeren başka bir bölüm bulacaksınız. Ne yazık ki, bu uygulamada hızlı arama girişleri oluşturamazsınız.

Samsung Phone App Vs Google Phone 6Samsung Phone App Vs Google Phone 7

Samsung Phone uygulamasında hem sık kullanılanlara hem de hızlı aramaya sahip olursunuz. Ancak, sık kullanılanlar özel bir bölüm almaz. Bunları Kişiler sekmesinin altında bulabilirsiniz. Bu çok uzak görünüyorsa, numaraları hızlı arama olarak tutabilirsiniz. Bunun için tuş takımındaki herhangi bir sayıya dokunun ve basılı tutun. Bu numaraya bir kişi atamanız istenir. Ayarlandıktan sonra hemen aramak için aynı numaraya tekrar dokunun ve basılı tutun.

Samsung Phone App Vs Google Phone 8Samsung Phone App Vs Google Phone 9

Arama Hareketleri

Hareketler hayatımızı kolaylaştırır. Neyse ki, Samsung Phone uygulaması hareketleri destekliyor. Son Kullanılanlar ekranında, birini aramak için sağa, mesaj göndermek için sola kaydırın. Maalesef Google Telefon uygulaması şu an için hareketleri desteklemiyor. Umarım Google yakında ekler.

Samsung Phone App Vs Google Phone 10

Çağrı Geçmişindeki Mesajları Görüntüleme

Mesajlar veya çağrılar olsun, tüm iletişimin kaydını tutmayı seven biriyseniz, Samsung Phone uygulamasını seveceksiniz. Bu uygulamada, aramaların yanı sıra mesajlarınızın geçmişini de görüntüleyebilirsiniz. Eğer beğenmediyseniz, özellik uygulama ayarlarında devre dışı bırakılabilir. Bunun için Telefon uygulamasının sağ üst köşesindeki üç noktalı simgeye dokunun ve Mesajları gizle’yi seçin. Google Telefon uygulaması bu özelliği sunmuyor.

Samsung Phone App Vs Google Phone 11Samsung Phone App Vs Google Phone 12

Entegre İşletme Arama

Google Telefon uygulamasında en üstteki arama çubuğu basit görünebilir, ancak değildir. Kendi içinde küçük bir Google araması. Bölgenizdeki yakındaki iş yerlerinin irtibat numaralarını bulmak için kullanabilirsiniz. Bunun için yerin adını yazın, ilgili sonuçları gösterecektir.

Samsung Phone App Vs Google Phone 13

Bu özelliği kullanmak için, uygulama ayarlarında Yakındaki yerleri etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve Ayarlar’ı seçin. Ardından Yakındaki yerler üzerine dokunun. Yakındaki yerler için geçişi açın. Kişiselleştirilmiş arama sonuçlarını bile etkinleştirebilirsiniz. Bunun için Google hesabına erişim izni vermeniz gerekecek. Bu özellik Samsung Phone uygulamasında mevcut değildir.

Samsung Phone App Vs Google Phone 14Samsung Phone App Vs Google Phone 15

Arama geçmişi

Son Aramalar ekranında, tüm arama günlüklerini bulacaksınız. Ancak arama geçmişini filtrelemek istiyorsanız, Samsung Phone uygulaması Google Telefon uygulamasına kıyasla daha iyi bir deneyim sunar. Bunun nedeni, arama günlüklerini cevapsız aramalar, reddedilen aramalar, giden aramalar ve gelen aramalar olarak filtreleyebilmenizdir. Arama kayıtlarında bir numara ararken oldukça kullanışlı. Google’da yalnızca Cevapsız çağrıları filtreleyebilirsiniz.

Samsung Phone App Vs Google Phone 16Samsung Phone App Vs Google Phone 17

Spam Koruması ve Çağrı Engelleme

Her iki uygulama da üçüncü taraf bir uygulama yüklemeden kişileri engellemenizi sağlar. Bilinmeyen arayanları bile engelleyebilirsiniz. Spam koruması söz konusu olduğunda, her iki uygulama da bunu sunar. Ancak, spam koruması özelliği bölgenize bağlıdır.

Not: Samsung uses Hiya to identify spam calls.

Aramaları Kaydetme

Bu özelliği düzenli olarak kullanamayabilirsiniz, ancak aramaları kaydetmek istiyorsanız, Samsung’un Telefon uygulaması yerleşik bir arama kaydetme özelliğine sahiptir. Google Telefon uygulamasında bu özellik yoktur.

Not:The call recording feature is not available in all countries due to privacy laws. So if the feature is missing on your phone, it might be blocked there. In countries like India, you can use this feature.Samsung Phone App Vs Google Phone 18

Kullanılabilirlik

Google Telefon uygulaması, stok Android’e sahip tüm Android cihazlarda çalışır. Benzer şekilde, Samsung Telefon uygulaması Samsung telefonlarla sınırlıdır. Her iki uygulama da Play Store’da mevcut değil. Böylece doğrudan başka bir cihaza kuramazsınız.

Çim diğer tarafta daha yeşil

Bir Samsung telefonunuz varsa, Google Telefon uygulamasının daha iyi olduğunu düşünebilirsiniz ve aynı durum, Google Telefon uygulamasını çalıştıran stok Android telefonlara sahip kullanıcılar için de geçerlidir. Ancak, yukarıda gördüğünüz gibi, her ikisi de tüm önemli özellikleri sunar. İkisi arasında büyük bir fark yok.

Uygulamalardan birini farklı cihazlara yükleyemeyeceğiniz için, geçiş yapmak isterseniz başka arayan uygulamaları denemenizi öneririz.

Sıradaki: Telefonunuzdaki aramaları sıklıkla kaçırıyor musunuz? Bir çağrıyı kaçırmamak için bu 4 kullanışlı yola göz atın.