Android’de Fotoğraflar Nasıl Gizlenir?

Bazen tüm resim albümlerini galerinizden gizlemeniz gerekir. Bunu yapmak kolaydır ve bunu yapmak için bir veya iki hızlı yol öneririz. Burada ana hatlarıyla anlattığımız iki çözümden birindeki adımları takip edin, özel albümleriniz galeriden gizlenecek.

    Güzel fotoğraflar için en iyi kamera uygulamaları Android Gizli modda Android’de özel olarak nasıl gezinilir

En iyi çözüm: LockMyPix

Fotoğraflarınızı meraklı snoopers’tan gizleme iddiasında bulunan birçok uygulama var, ancak LockMyPix ücretsiz sürümde bile sunduğu sadelik ve güvenlik düzeyi ile dikkat çekiyor. Dosyalarınızı, PIN, desen veya parmak izi ile erişilen askeri sınıf AES şifreleme standardı tarafından korunan bir kasada kilitler.

Fotoğraflarınızı / videolarınızı doğrudan uygulamanın kendisinden şifrelemenize olanak tanıyan sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir, basit bir dokun ve kapat. Uygulama, uygulama çekmecesinden doğal olarak gizlenebilir.

lockmypix

Ücretli Pro varyantı gerçekten paranoyak için daha fazla seçenek sunuyor. Örneğin, Pro varyantında sahte giriş kimlik bilgilerini ayarlama seçeneği sunulur; birisi kasayı keşfederse ve giriş yapmayı talep ederse, onlara ‘tuzak alma’ kasasına erişim verebilirsiniz. Ücretli sürüm ayrıca SD kart uyumluluğu ve uygulamayı başka bir şey olarak gizleme olanağı sunar. Tabii ki, aynı zamanda bütün tecrübeyi reklamsız kılıyor.

    Google’ın insanları ekranınıza bakmasını engelleyen çözümü

Fotoğrafları ve Videoları Gizle – Özel Fotoğraf ve Video Kasası

Alternatif çözüm: Astro Dosya Yöneticisi

Galeri kilidi uygulaması yerine bir dosya yöneticisi kullanmayı tercih ediyorsanız, bu basit adımları izlemeniz gerekir. İlk olarak, Astro Dosya Yöneticisi’ni aşağıdan indirin.

Astro Dosya Yöneticisi (Dosya Gezgini)

    Uygulamaya girdiğinizde, Birincil’e gidin ve ardından Resimler’e dokunun. Şimdi gizlemek istediğiniz klasöre dokunun ve basılı tutun. Vurgulandıktan sonra, menü düğmesine basın (ekranın sağ üst köşesinde üç nokta). Buradan yeniden adlandırmak için gidin. Şimdi, .nomedia klasörünü yeniden adlandırın ve metni metnin önüne eklediğinizden emin olun. Yeniden Adlandır’a basın, hepiniz hazırsınız.

Bunun nasıl yapıldığına bir örnek görmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

    Astro senin tarzın değil mi? Bu harika Android dosya yöneticilerine göz atın
    Bu gizli klasörleri tekrar Astro’da görmek istiyorsanız, menüye gitmeniz ve Ayarları Görüntüle’ye tıklamanız gerekir. Buradan, Gelişmiş sekmesine basın. Gizli dosyaları gösterdikten sonra kutuyu işaretlemeniz ve uygulamaya geri dönmeniz ve klasörünüzü görmeniz gerekir. Göstermek istiyorsanız, sadece yeniden adlandırın, ancak ön tarafa bir nokta eklemeyin.

Albümlerinizi gizlemek için başka çözümleriniz var mı? Yorumlarda bize bildirin.