GPS, Fitbit Versa'nız üzerinde çalışmıyorsa ne yapmalı?

Fitbit Versa'nızdaki bağlı GPS özelliği, akıllı telefonunuzun GPS'i ile yan yana çalışır. Tabii ki, egzersizinize hız ve rota dahil GPS verilerini alabilmeniz için, cihazınızdaki Egzersiz uygulamasından bir GPS egzersizi seçmeli ve GPS özellikli bir telefonu yanınıza almalısınız.

Bu yazıda, Versa'nızın çalışmadığı GPS ile ilgili sorun giderme konularında size rehberlik edeceğim. Sorunu çözmek için birçok kullanıcının cihazlarıyla kullandığı prosedürleri sizlerle paylaşacağım. Bu nedenle, bu tür bir sorunu olan kullanıcılardan biriyseniz, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm ararken bu yazıyı bulursanız, okurlarımız tarafından bize bildirilen sorunların bir kısmını çözdüğümüz için Fitbit Versa sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sorununuzda size yardımcı olabilecek makaleler yayınlamış olabiliriz. Hala yardıma ihtiyacınız olursa, anketimizi doldurarak her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi, işte GPS, Versa'nızla çalışmıyorsa yapmanız gerekenler…

 1. GPS özellikli telefonu yanınıza aldığınızdan emin olun.
 2. Versa'niz buna bağlı olarak telefonunuzun GPS sinyali aldığından emin olun.
 3. Cihazlar arasındaki bağlantıyı tekrar kurun.
 4. Fabrika Fitbit Versa'nızı sıfırlayın ve tekrar deneyin.

GPS özellikli telefonu getir . GPS verilerini toplamak için Fitbit Versa'nızı telefonunuza başarıyla bağladıysanız, iş burada bitmiyor. Bildiğiniz gibi, cihazlarınız Bluetooth üzerinden bağlanır ve diğer özelliklerin çalışabilmesi için birbirinden 20 fit uzakta olması gerekir. Aynısı GPS için de geçerlidir, bu nedenle akıllı telefonunuzu yanınıza almalısınız, böylece saatinizin telefona bağlantısı kopmaz.

Telefonun GPS sinyali olması gerekir . GPS yoluyla veri ileten veya veri alan cihaz, verileriniz Bluetooth aracılığıyla Fitbit Versa'nıza aktarılsa da, aslında akıllı telefonunuzdur. Söylemeye gerek yok, telefonunuz verileri saatinize aktarabilmesi için sabit bir GPS sinyaline sahip olması gerekir. Telefonunuz hemen bir sinyal bulamazsa, yüksek binalar, yoğun ormanlar, dik tepeler ve hatta kalın bulut örtüsü gibi çevresel faktörlerin, telefonunuzun GPS uydularına bağlanma becerisini etkileyebileceğini unutmayın.

Cihazlar arasındaki bağlantıyı tekrar kurun . Akıllı telefonunuz iyi GPS sinyali alıyorsa, ancak veriler saatinize aktarılmıyorsa, sorun ikisi arasındaki bağlantıda olabilir. Her iki cihazı da yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Değilse, onları eşleştirmeyi deneyin ve ardından yeniden eşleştirin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Fabrika ayarlarına dön Versa . Hepsi başarısız olursa, sorunu çözmek için Versa'nızı sıfırlamanız gerekir.

 1. Fitbit Versa'yı şarj kablosuna bağlayın.
 2. Fitbit logosu görünene kadar 3 düğmeyi de yaklaşık 15 saniye basılı tutun.
 3. Fitbit logosu kaybolduğunda Sağ Alt tuşunu bırakın, ardından güçlü bir titreşim hissedene kadar Sol ve Sağ Üst tuşunu basılı tutun. Bu, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin başlatıldığını gösterir. Bu işlem birkaç saniye sürebilir ve sonunda statik logo görünecek ve cihaz görüntüyü fabrika yuvasına açacaktır (Fitbit.com/setup adresine gidin). Eğer 'Sağ Alt tuşunu' zamanında bırakmazsanız veya prosedürü izlemezseniz, statik logo hızlı bir şekilde görünecek ve fabrika ayarlarına sıfırlamadan önyükleme yapacaktır.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da takip ederek kelimenizi yayın.

Ayrıca OKUYUN:

 • Fitbit Versa Screen Wake artık bileği çevirirken çalışmıyor
 • Fitbit Versa güncellenmiyorsa ne yapmalı?
 • Ekrana dokunulduğunda her zaman uyanmayan Fitbit Versa nasıl düzeltilir
 • Fitbit Versa'nın sessiz alarmı çalışmayı durdurdu