Güncellemeden sonra açılmayacak Samsung Galaxy J7 (2017) nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Samsung Galaxy J7 2017, Android 7.0 Nougat önceden yüklenmiş olarak piyasaya sürüldü, bu nedenle cihaz için sunulan güncellemelerin küçük olması gerekir. Bunu söylüyorum, çünkü bazı okuyucularımız J7’deki sorun hakkında bizimle iletişime geçtiler. Birçoğu, bir güncellemeden sonra cihazlarının artık açılmayacağını bildirirken, diğerleri telefonlarında sadece siyah ekran olduğunu ancak açık gibi göründüklerini söyledi.

Okuyucularımıza birkaç yıl destek verdikten sonra, zaten birkaç kez böyle sorunlarla karşılaştık ve düzeltmeye yardımcı olabilecek bir veya iki şey biliyoruz. Size birçok okuyucu ile çalışan bir çözüm sunacağım, bu yüzden okumaya devam edin. Ancak, her sorunu çözebileceğimize dair bir garanti vermiyoruz, bu yüzden çözümden sonra takip etmeniz için basit bir sorun giderme kılavuzu da sunacağım, böylece sorunu çözmeye karar vermeden önce sorun hakkında bir şeyler yapabilirsiniz. servis Merkezi.

Yine de başka bir şey yapmadan önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu telefonla ilgili bazı yaygın sorunları zaten ele aldığımız için Galaxy J7 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Oranlar, problemlerinize halihazırda mevcut çözümlerin mevcut olmasıdır, bu yüzden sadece kendinize benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Birini bulamıyorsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sorunu gidermemizi kolaylaştırmak için lütfen bize mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, bu yüzden yapmanız gereken tek şey bize sorun hakkında yeterli bilgi vermektir.

Bir güncelleme sonrasında açılmayacak Galaxy J7 için çözüm

Daha sık olmamakla birlikte, bu sorun temel olarak sadece bir sistem çökmesidir, bu nedenle Güç tuşunu basılı tuttuğunuzda cihaz artık yanıt vermiyor. Bir sistem çökmesi, bazı bozuk önbellekler veya sistem dosyaları, kilitlenen uygulamalar, sıvı ve fiziksel hasar, ciddi ürün yazılımı sorunu ve donanım sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Yazılımla ilgili endişeler söz konusu olduğunda, bunu kendi başınıza çözme şansınız vardır, ancak donanım sorunları söz konusu olduğunda, onlar için bir teknisyene ihtiyacınız olabilir. Bu yüzden, ana başlığımıza geri dönerek, bu sorunu ele almak için şunları yapmanızı öneriyorum:

  Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye basılı tutun.

Telefonunuzda hala yeterli pil kaldığını ve donanımla ilgili bir sorun olmadığını varsayarsak, her zamanki gibi normal şekilde açılmalıdır. Bu prosedür, genellikle çıkarılabilir pilli telefonlara yaptığımız pil çekme prosedürüne benzer etkilere sahip olan pil bağlantısını kesmeyi simüle eden Zorunlu Yeniden Başlatma olarak adlandırdığımız şeydir. Sistem çökmelerinin yanı sıra yazılımla ilgili küçük sorunların üstesinden gelmede çok etkilidir, bu yüzden yapmaya değer. Sonuçta, yapmak kolay ve güvenlidir.

Ancak telefon bu yönteme cevap vermezse, yapmanız gereken bir sonraki şey temelde aynıdır, ancak küçük bir fark vardır:

  Önce Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Sesi Kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye basılı tutun veya ekran açılana kadar.

Önce Sesi Kısma düğmesini basılı tutmanız telefonun açılmasını tetiklemez, ancak Güç tuşuna basıldığında aygıt hemen tepki verir, çünkü Güç düğmesine basıldığında her elektronik aygıtın açılması / kapanması için kablo bağlantısı yapılır. ve / veya tutuldu. Birleşik giriş yaptığınızdan, telefonu Açma / Kapama tuşunu kullanarak açılmasını tetiklemeden önce Sesi Kısma düğmesini basılı tutmanız gerekir.

Peki ya cihaz hala buna yanıt vermezse? İşte denemeniz gereken bir şey daha var…

  Cihazınızın orijinal şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Telefonla birlikte verilen orijinal veri kablosunu kullanarak telefonunuzu şarj cihazına bağlayın.Telefonun şarj cihazına yanıt verip vermemesine bakılmaksızın, telefonu 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı tutun dakika. Telefonun bu kez yanıt verip vermediğini görmek için Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürünü bir kez daha deneyin.

Bunu yaptıktan sonra Galaxy J7’niz hala açılmıyorsa, cihazınızdaki sorunları gerçekten gidermeniz gerekir. Aşağıda izlemeniz için bir sorun giderme kılavuzu hazırladığım için okumaya devam edin.

İLGİLİ MESAJLAR:

  Samsung Galaxy J7 cihazınızı kendi kendine kapandıktan sonra açılmayacak şekilde nasıl düzeltebilirsiniz [Adım adım Sorun Giderme Kılavuzu] Pil, siyah ekran ve yanıp sönen mavi ışığı boşaltan Samsung Galaxy J7 Prime nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu ] Şarj olmayacak Samsung Galaxy J7, diğer şarj sorunları nasıl giderilir [Adım adım Sorun Giderme Kılavuzu] Bir güncellemeden sonra kapanmaya ve rastgele yeniden başlatılmaya devam eden Samsung Galaxy J7 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J7 “Ne yazık ki, com.android.phone işlemi durdu” hatası çıkıyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Bir güncelleme sonrasında açılmayacak Galaxy J7 sorun giderme

Anlayamayabileceğiniz bazı prosedürleri yapmaktan rahat olmayan bazılarınız olduğunu anlıyorum, bu şekilde hissediyorsanız telefonu hemen servis merkezine getirmenizi öneririm. Cihazlarında sorun gidermeye çalışmak isteyenler için, yöntemlerden biri sizin için uygun olabileceğinden okumaya devam edin.

Başlamadan önce, aşağıdakileri yaparak telefonunuzu olası fiziksel ve sıvı hasarlarına karşı kontrol etmenizi istiyorum:

  Fiziksel hasarın en yaygın belirtileri oldukları için çizik, ezik ve çatlaklara bakın. İç bileşenlere zarar verebilecek herhangi bir kuvvet dış tarafta bir iz bırakmalıdır.USB / şarj bağlantı noktasında bazı sıvı izleri olup olmadığını kontrol etmeye çalışın çünkü her zaman su için ağ geçidi görevi görür. Galaxy J7 2017’nizin suya dayanıklı olduğunu anlıyorum, ancak su geçirmez değil, bu yüzden sıvı hala telefona girebiliyor. Alanı temizlemek için pamuklu bir bez kullanın veya nemi emmek için içine küçük bir kağıt mendil parçası yerleştirebilirsiniz. Sıvı Hasar Göstergesinin (LDI) takılıp takılmadığını kontrol edin. Açılmış bir LDI kırmızıya veya mora dönmelidir. LDI, SIM yuvasındaki konumdur.

Sorunun fiziksel veya sıvı hasarından kaynaklanmadığından emin olduktan sonra, telefonunuzun hala modlardan birine dönüp dönmediğini bilmek için aşağıdaki prosedürleri uygulayın.

Galaxy J7’nizi Güvenli modda çalıştırmayı deneyin

Telefonları genellikle güvenli modda çalıştırırız, böylece tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakılır, ancak bu durumda, cihazınızın hala bu moda geçip geçemeyeceğini bilmek isteriz, eğer öyleyse, bu sorunu zaten düşünebilirsiniz sabit. J7’nizi güvenli modda başlatmak için şu adımları izleyin:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir.

Telefon gerçekten açılır ve bu moda önyükleme yaparsa, genellikle yaptığınız gibi yeniden başlatın, ancak sorun gidermemizdeki bu noktada sorun zaten basit bir önyükleme sorununa indirilmiştir, bu da çoğu zaman düzeltilmesi çok kolaydır.

Şimdi, telefonun hala önyükleme sorunları varsa, tekrar güvenli modda yeniden başlatın ve soruna neden olan uygulamayı bulun ve kaldırın.

  Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. onaylamak.

Özellikle cihazınızda zaten yüklü yüzlerce uygulama varsa söylenenden daha kolay olduğunu biliyorum. Bu nedenle, dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemenin ve sıfırlamayı yapmanın çok daha kolay ve daha hızlı olacağını düşünüyorsanız, bunu yapın. Güvenli moddayken önemli dosyalarınızı yedekleyebilmeniz gerekir. Yedeklemeden sonra telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI’ya getirmek için Verilerimi yedekle’ye dokunun. İsterseniz kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI’ya taşımak için Geri Yükle’ye dokunun. Ayarlar menüsüne geri dönmek için geri tuşunu kullanın ve Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla Sıfırla’ya dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, PIN’inizi veya şifrenizi girin. Devam’a dokunun.

Öte yandan, telefon da güvenli modda açmayı reddederse, bir sonraki yöntemi deneyin.

Telefonu Kurtarma modunda başlatmayı deneyin

Android sistem kurtarmanın gücünü çağırmanın zamanı geldi. Sıklıkla Kurtarma Modu olarak adlandırdığımız şeydir ve adından da anlaşılacağı gibi, telefonunuz üzerinde kontrolü yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir. Şey, Kurtarma Modu aslında Android cihazların arıza güvenliği olduğundan, telefonunuzda bazı ciddi yazılım sorunları olsa bile, yine de bu modda önyükleme yapabilirsiniz. Bilmek istediğimiz budur ve sorunun donanımda mı yoksa yalnızca bellenimde mi olduğunu belirlemek için tek ihtiyacınız olan budur.

Telefonun bu modda başarıyla açıldığını varsayarsak, herhangi bir şey yapmadan normal modda önyükleme yapıp yapmayacağını öğrenmek için hemen yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Kurtarma modundayken “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğini belirleyebilirsiniz. Yine, telefon bu modda önyükleme yaptığında, sorun önyükleme sorununa açılmamaktan geri kalmıştır. Bununla birlikte, normal modda başlatılan bir sorun varsa, önce önbellek bölümünü silmeyi denemelisiniz. Bu işe yaramazsa, Ana Sıfırlamayı yapmayı deneyin. Bunları şu şekilde yapabilirsiniz:

Kurtarma Modunda önyükleme ve önbellek bölümünü silme Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.

  Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye, ardından Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Komut yok’ görünecektir). Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek bölümünü sil tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. cihaz.

Kurtarma Modunda önyükleme ve ana sıfırlama nasıl yapılır

Telefonunuzun dahili deposunda depolanan uygulamalar, kişiler, mesajlar, resimler, müzik, videolar vb. Dahil tüm dosyalarınızın ve verilerinizin silineceğini unutmayın.

  Sesi Yükselt tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘Komut yok’). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğine kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon hala Kurtarma modunda açılmayı reddediyorsa, bir teknisyenin sizin için bakabilmesi için servis merkezine getirmenin zamanı gelmiştir. Umarım bu sorun giderme kılavuzu size şu ya da bu şekilde yardımcı olabilir. Hala başka endişeleriniz varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  “Ayarlar durdu” hatasını gösteren Samsung Galaxy J7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Telefon durdu” hatası görüntülenen Samsung Galaxy J7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Nasıl düzeltilir artık Wi-Fi ve diğer etkin noktalara bağlanamayan Samsung Galaxy J7 cihazınız [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J7 açılır “Ne yazık ki com.android.phone işlemi durdu” hatası [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung’unuzu düzeltme “Ne yazık ki, Telefon durdu” hatası çıkan Galaxy J7 (2017) [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J7 “Uyarı: Kamera başarısız oldu” & “Ne yazık ki, Kamera durdu” hataları nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]