Güncellemeden sonra çok çabuk biten bir Samsung Galaxy Note 9 pili nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Akıllı telefonlardaki hızlı pil boşaltma sorunları her zaman kötü bir pil veya donanım hasarı nedeniyle değildir. Aslında, çoğu pil boşalması bir güncelleme yüklendikten sonra gerçekleşir ve bu nedenle yazılım hatalarına bağlanır. Bu aynı zamanda problemin bazı geçici çözümlerle giderilebildiğini ve böylece evde giderilebileceğini gösterir.

Bir Samsung Galaxy Note 9’da güncelleme sonrası pil boşaltma sorunuyla nasıl başa çıkacağınıza dair bazı girişler vermek için, denemeniz için şiddetle tavsiye edilen geçici çözümlerden ve etkili çözümlerden bazılarını haritaladım. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, aşağıdaki izlenecek yollardan çekinmeyin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla ilgili yaygın olarak bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

İlk çözüm: Tüm arka plan uygulamalarını sonlandırın ve ardından telefonunuzu yeniden başlatın.

Uygulamalar yeni sistem değişiklikleri uygulandıktan sonra hileli hale gelebilir ve ilk harekete geçiren uygulamalar bu arka plan uygulamaları olacaktır. Bunlar yakın zamanda kullandığınız ancak kapatılmadığınız uygulamalardır. Bekleme modundalar ve çoklu görev için tetiklendiğinde başlatmaya hazırlar. Ancak bu uygulamaların uzun süre veya bir yazılım güncelleme uygulaması sırasında çalıştırılması, bu uygulamalardan herhangi birinin çökme veya bozulma eğilimi olduğundan sorunlara da neden olabilir. Bunu temizlemek için Galaxy Note 9’unuzdaki tüm arka plan uygulamalarını şu adımlarla bitirin:

  Son Uygulamalar tuşuna dokunun.Uygulama önizlemelerinde gezinin.Ardından kapatmak için uygulamaya dokunup ekran dışına sürükleyin.Alternatif olarak, kapatmak için uygulamanın sağ üst köşesindeki X işaretine dokunabilirsiniz. Çalışan tüm uygulamaları bir kerede kapatmak için, bunun yerine Tümünü Kapat’a dokunun.

Arka plan uygulamalarını temizledikten sonra, belleğini temizlemek ve yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın / yumuşak sıfırlayın.

İkinci çözüm: Bekleyen uygulama güncellemelerini yükleyin.

Arka plan uygulamalarını temizlemek yardımcı olmazsa ve telefonunuzun pili hala çok hızlı tükeniyorsa, Galaxy Note 9’unuzda bekleyen uygulama güncellemelerini kontrol etmeye çalışın. Aksi takdirde, yeni platformla sorunsuz çalışması için bazı uygulamaların güncellenmesi gerekebilir. , haydutlaşacaklar ve muhtemelen bu tür sorunlara neden olacaklar. Uygulamalarınızı otomatik güncelleme yapacak şekilde ayarlamadıysanız, bunun yerine Galaxy Note 9’unuza bekleyen uygulama güncellemelerini manuel olarak yüklemeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Uygulamalar ekranını açın. Google Play ekranına dokunun. Google Play ekranının en sol üst köşesindeki Menü simgesine (liste simgesi) dokunun. Bekleyen güncellemelere sahip uygulamaların listesini görüntülemek için Güncellemeler bölümüne gidin. tek tek uygulamalar için her uygulamanın yanındaki Güncelle düğmesine dokunun.Tüm uygulamaları bir kerede güncellemek için ekranın sağ üst tarafındaki Tümünü Güncelle düğmesine dokunun.

Tüm uygulamaların güncellenmesi bitene kadar bekleyin ve ardından yeni değişiklikleri uygulamak için telefonunuzu yeniden başlatın.

Üçüncü çözüm: Pil kullanımını kontrol edin ve uygulamalar için güç kullanımını yönetin.

Errant uygulamaları, belirli bir süre içinde ne kadar güç veya pil tükettiklerine göre belirlenebilir. Bu ayrıntıları, telefonunuzun Pil Kullanımı bölümüne giderek kontrol edebilirsiniz. Oraya nasıl gidilir:

  Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin. Pil üzerine dokunun. Pil Kullanımı’nı seçin.

Ayrıntıları kontrol edin ve hangi uygulamanın veya hizmetin pilinizden en iyi şekilde yararlandığını öğrenin. Belirli bir uygulama tarafından beklenmedik veya olağandışı bir pil kullanımı fark ederseniz, o uygulamayı kaldırmayı veya o uygulama için bekleyen güncellemeleri yüklemeyi düşünmeniz gerekebilir. Kötü uygulamaları kaldırmanız gerekiyorsa şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. Kaldır’a dokunun. .

Hiçbir uygulama olağandışı güç tüketimi göstermiyorsa, telefonunuzun ekran parlaklığı, ekran zaman aşımı, duvar kağıtları ve benzeri ekran ayarlarını değiştirmeyi deneyin. Kullanılmayan ağla ilgili özelliklerin kapatılması ve uygulama senkronizasyonunun sınırlandırılması da pil ömründen tasarruf edilmesine ve uzatılmasına yardımcı olabilir.

Dördüncü çözüm: Galaxy Note 9’unuzdaki önbellek bölümünü silin.

Telefona yeni bir sistem güncellemesi yükledikten sonra önbellek bölümünü silmeniz önerilir. Bunu yapmak, tüm yeni sistem değişikliklerinin düzgün bir şekilde uygulanmasını sağlar ve böylece uygulamaların veya telefon sisteminin hatalı davranmasını önler. Henüz yapmadıysanız, bir sonraki adımda yapmanız gerekenler:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Komut yok’). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve Güç tuşuna basın Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümünü silmek, sistem klasörlerinden veya önbellek bölümünden önbellek ve geçici verileri boşaltır. Bu nedenle, pil sorunlarına neden olabilecek hatalı veya bozuk sistem verileri işlem sırasında silinir.

Beşinci çözüm: Telefonu silin ve varsayılan ayarları geri yükleyin (fabrika verilerine sıfırlama).

Galaxy Note 9’unuzda pil boşalmaya devam ederse denemek için son olası çözümler arasında fabrika verilerine sıfırlama olur. Bu, dahili belleğe indirip kaydettiğiniz dosyalar ve uygulamalar dahil olmak üzere telefon sisteminizden her şeyi siler. Bu, işlem sırasında dosyalarınızı kaybedeceğiniz anlamına gelir. Olumlu notta, bu sıfırlamanın yapılması telefonunuzda pilin bitmesine neden olan sistem hatalarını da ortadan kaldıracaktır. Tüm kritik bilgilerinizi önceden yedeklediğinizden emin olun, böylece daha sonra kurtarabilirsiniz. Ne zaman hazır olursanız Galaxy Note 9’unuzu fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Uygulamalar ekranına gidin.Ayarlar’a dokunun. Üzerine gidin ve Genel yönetim’i seçin ve Sıfırla’ya dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. Devam etmek için Cihazı Sıfırla’ya dokunun. Son olarak, onaylamak için TÜMÜNÜ SİL üzerine dokunun.

Yazılımla ilgili sorunlar genellikle bir ana sıfırlama veya fabrika verilerine sıfırlama ile giderilir. Pil boşaltma sorunu devam ederse, donanımda bir hasar belirtisi olabilir.

Diğer seçenekler

Servis, başka hiçbir şeyin işe yaramadığını ve Samsung Galaxy Note 9 pilinizin hala çok hızlı tükendiğini düşünmek için son seçenekler arasındadır. Telefondaki, düzeltilmesi gereken kötü bir pil gibi bazı hasarlı bileşenler nedeniyle sorun devam ediyor. Bu durumda, cihazınızı Samsung yetkili servis merkezine götürmeniz gerekir. Veya daha fazla sorun giderme yardımı ve önerileri için sorunu Samsung Destek veya operatörünüze iletebilirsiniz. Sorunu daha iyi değerlendirebilmeleri veya gerekirse düzeltme düzeltme eki oluşturabilmeleri için bu sorunu nasıl bulduğunuzu bilmelerini sağlayın.

İLGİLİ YAZILAR:

  Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuz çok yavaş çalışmaya başlarsa ne yapmalı? Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuzda siyah bir ölüm ekranı varsa ne yapmalı? Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuz donmaya ve gecikmeye devam ederse ne yapmalı? Samsung Galaxy Note 9’unuz düşmeye devam eden Wi-Fi bağlantısı nasıl giderilir, aralıklı Wi-Fi bağlantısı [Sorun Giderme Kılavuzu] Ses olmayan bir Samsung Galaxy Note 9 nasıl düzeltilir, ses işlevleri çalışmayı durdurdu? Not 9’da ekran titremesi mi var?

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.