Güncellemeden sonra ısınmaya veya aşırı ısınmaya başlayan Samsung Galaxy J5 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy J5’e sahip bazı okuyucularımız telefonları için bir güncelleme aldı ve bazıları aşırı ısınmadan şikayet etti. Onlara göre, telefonları bir güncellemeden kısa bir süre sonra telefonun aşırı ısındığı noktaya kadar ısınmaya başladı. Bu sorun güncellemeden mi kaynaklanıyor yoksa güncellemeden sonra görünmeye başlayan bir tesadüf mü?

Galaxy J5, sorun gidermemize konu olan bu yayında bu soruna bakmaya çalışacağız. Güncellemenin, yüklendikten sonra telefonun aşırı ısınmasına neden olma olasılığı da dahil olmak üzere her olasılığı düşünelim. Sorunun gerçekte ne olduğunu ve sorunu çözmek için ne yapılması gerektiğini belirleyene kadar her olasılığı göz ardı edeceğiz. Bu nedenle, bu telefona sahipseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu yazı size yardımcı olabileceğinden aşağıdaki okumaya devam edin.

Yine de, başka bir şey yapmadan önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu telefonla ilgili bazı yaygın sorunları ele aldığımız için Galaxy J5 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Oranlar, problemlerinize halihazırda mevcut çözümlerin mevcut olmasıdır, bu yüzden sadece kendinize benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Birini bulamıyorsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sorunu gidermemizi kolaylaştırmak için lütfen bize mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, bu yüzden yapmanız gereken tek şey bize sorun hakkında yeterli bilgi vermektir.

Güncellemeden sonra aşırı ısınan bir Galaxy J5 ile ilgili sorun giderme

Yazılımın yanı sıra uygulamaların neden olduğu aşırı ısınma sorunlarıyla karşılaştık. Donanım arızalarından kaynaklananlar da vardı, bu yüzden sadece aşağıdaki okuyucularımızdan biri tarafından gönderilen açıklamayı okuyarak, sorunun gerçekte ne olduğunu veya gerçekten neye neden olduğunu belirleyemiyoruz.

Sorun: Merhaba. 2016 yılında yeni aldığım bir Galaxy J5’im var ve o zamandan beri kusursuz bir şekilde çalıştı, ancak son zamanlarda bir güncelleme hakkında bir bildirim aldım. Telefonuma indirilip yüklendi ve kısa bir süre sonra, telefonum zaten elimde tutmanın rahat olmadığı noktaya kadar ısınmaya başladı. Bunun normal performansı olmadığını biliyorum ama bu konuda ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen bana yardım et. Teşekkürler.

Sorun Giderme: Artık bu sorunun diğer kullanıcılarda nasıl oluştuğunu bildiğinize göre, sorunu düzeltmek için yapmanızı önerdiğimiz şeyler şunlardır…

1. Adım: Bu durumda aşırı ısınıp ısınmadığını öğrenmek için telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatın

Sorunun yüklediğiniz uygulamalardan biri veya bazılarından kaynaklanma olasılığını derhal ortadan kaldırdığı için bu prosedürü gerçekleştirmeniz zorunludur. Sistemde çok fazla çakışma yaratan bir uygulama olduğunu varsayarsak, güvenli moddayken telefon aşırı ısınmamalıdır, çünkü bu ortamda tüm üçüncü taraf öğeler geçici olarak devre dışı bırakılır.

J5’inizi Güvenli modda nasıl yeniden başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır…

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesine basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Telefon bu modda hala ısınıyor veya ısınmıyor, bu nedenle sorun bu durumda olsa bile devam ederse, bir sonraki adıma geçin, aksi takdirde soruna neden olan uygulamayı bulun ve sorunu düzeltmek için uygun önlemleri alın. İşte bu konuda yapabileceğiniz bazı şeyler…

Galaxy J5’inize yüklenmiş uygulamaları güncelleme

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna ve ardından Uygulamalarım’a dokunun. Uygulamalarınızı otomatik olarak güncel tutmak için Menü tuşuna dokunun, Ayarlar’a dokunun ve onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun.Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Tüm uygulamaları kullanılabilir güncellemelerle güncellemek için Güncelle [xx] öğesine dokunun. ve ardından tek bir uygulamayı güncellemek için Güncelle’ye dokunun.

Galaxy J5’inizdeki uygulama önbelleğini ve verilerini temizle

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Soruna neden olan uygulamaları Galaxy J5’inizden kaldırın

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. Kaldır seçeneğine dokunun.

2. Adım: Telefonunuzu kapatın ve ısınıp ısınmadığını görmek için şarj edin

Bu çok basit bir prosedürdür, ancak aşırı ısınma sorununun yalnızca telefon açıldığında mı yoksa cihaz kapalıyken de mi meydana geldiğini belirlemede çok önemlidir. Aşırı ısınma sorunlarının, pil ve diğer bileşenleri içerebilecek donanım sorunlarından kaynaklanabileceğini lütfen unutmayın. Telefonunuz kapalı olsa bile hala ısınıyorsa, o zamana kadar telefonunuzu bir mağazaya getirmeli veya teknolojinin sizin için tamir edebilmesi için göndermelisiniz. Ancak, telefon yalnızca açıldığında ısınırsa, sorunun hala sadece bellenimde olması ihtimali vardır.

3. Adım: Kurtarma modunda yeniden başlatın ve önbellek bölümünü silin

Bunu yalnızca telefon yalnızca açıldığında aşırı ısınırsa yapmanız gerekir, daha sonra değiştirilmeleri için tüm sistem önbelleklerini silmeye çalışın. Bu dosyaların bazılarının bir nedenle bozulması olasıdır, bu yüzden değiştirilmeleri için onları silmeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu işlemden sonra telefon hala aşırı ısınıyorsa, sonraki adımı uygulayın.

4. Adım: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve Galaxy J5’inizi sıfırlayın

Bu, aşırı ısınmanın nedeninin bir bellenim sorunu olma olasılığını ortadan kaldırmak için son çare. Telefonunuzu bir mağazaya götürmeden ve bir teknisyenin sorunu çözmesine izin vermeden önce bunu yapmanız gerekir. Daha önce de söylediğim gibi, bir bellenim sorununun neden olduğu aşırı ısınma vakalarıyla karşılaştık, bu yüzden bunu yapmak gerekiyor. Bunun sorunu çözebileceği gerçeğinin yanı sıra, bir üçüncü tarafın telefonunuza bakmasına izin vermeden önce tüm kişisel bilgilerinizi silmek için bir hazırlık prosedürüdür. Yakalama, telefonun dahili deposuna kaydedilen tüm dosyalarınızın ve verilerinizin silineceği, böylece kaybetmek istemediğiniz şeylerin bir yedeğini almanız gerekir. Yedeklemeden sonra, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın, böylece sıfırlamadan sonra cihazınızdan kilitlenmeyeceksiniz.

Galaxy J5’te Fabrika Sıfırlama Koruması nasıl devre dışı bırakılır

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Hesaplar seçeneğine dokunun. Google seçeneğine dokunun. Google Kimliği e-posta adresinize dokunun. Birden çok hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla’ya dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun.

Galaxy J5’inizi sıfırlama

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzu Ayarlar menüsünden de sıfırlayabilirsiniz…

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar öğesine dokunun. Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. Fabrika verilerine sıfırlama Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidiniz açıksa PIN veya şifrenizi girin. Devam seçeneğine dokunun. Tümünü sil seçeneğine dokunun.

Sıfırlamadan sonra telefon hala aşırı ısınıyorsa, telefonu bir mağazaya getirmenin ve telefonun bir teknoloji tarafından düzeltilmesini sağlamanın zamanı geldi.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.