Güncellemeden sonra ısınmaya veya aşırı ısınmaya neden olan Samsung Galaxy J5 nasıl onarılır [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy J5 cep telefonunun sahibi olan okurlarımızdan bazıları telefonları için bir güncelleme aldı ve bir kısmı aşırı ısınmadan şikayet etti. Onlara göre, telefonları bir güncellemeden kısa bir süre sonra ısınan noktaya kadar bile ısınmaya başladı. Bu sorun güncellemeden mi kaynaklanıyor yoksa güncellemeden sonra ortaya çıkmaya başlayan bir tesadüf mü?

Bu yazıda bu sorunu araştırmaya çalışacağız, Galaxy J5 sorun gidermemizin konusu oldu. Güncellemenin yüklendikten sonra telefonun aşırı ısınmasına neden olmuş olma olasılığı dahil her olasılığı düşünelim. Sorunun gerçekte ne olduğunu ve düzeltmek için ne yapılması gerektiğine karar verene kadar her olasılığı eleyeceğiz. Dolayısıyla, bu telefona sahipseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşı karşıyaysanız, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden aşağıdaki okumaya devam edin.

Yine de her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu telefonla ilgili birçok ortak sorunu çözdüğümüz için Galaxy J5 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Muhtemelen problemlerinize halihazırda mevcut çözümler var, bu yüzden sizinkine benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Bir tane bulamazsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen bize sorunu gidermek bizim için daha kolay olacak şekilde mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, tek yapmanız gereken sorun hakkında bize yeterli bilgi vermektir.

Güncellemeden sonra aşırı ısınan bir Galaxy J5 nasıl giderilir

Yazılımın yanı sıra uygulamaların neden olduğu aşırı ısınma sorunlarıyla da karşılaştık. Ayrıca donanım arızalarından kaynaklananlar da vardı, bu yüzden aşağıdaki okurlarımızdan birinin gönderdiği açıklamayı okuyarak, sorunun gerçekten ne olduğunu veya gerçekten nedenini belirleyemiyoruz.

Sorun: Merhaba 2016’da yepyeni bir Galaxy J5’im var ve o zamandan beri sorunsuz çalışıyordu ancak son zamanlarda bir güncelleme hakkında bir bildirim aldım. Telefonuma indirildi ve kuruldu ve kısa bir süre sonra, telefonum zaten ellerimde tutmanın rahat olmadığı bir noktaya kadar ısınmaya başladı. Bunun normal bir performans olmadığını biliyorum ama bu konuda ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen bana yardım et. Teşekkürler.

Sorun Giderme: Artık bu sorunun diğer kullanıcılar için nasıl ortaya çıktığını bildiğinize göre, sorunu gidermeyi denemenizi öneririz.

1. Adım: Bu durumda aşırı ısınıp ısınmadığını bilmek için telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatın

Bu prosedürü yapmanız zorunludur, çünkü soruna yüklediğiniz uygulamalardan biri veya bir kısmı neden olma ihtimalini hemen ortadan kaldırır. Sistemde çok fazla çatışma oluşturan bir uygulama olduğunu varsayarsak, güvenli moddayken telefonun aşırı ısınmaması gerekir; çünkü bu ortamda tüm üçüncü taraf öğeleri geçici olarak devre dışı bırakılır.

İşte J5’inizi Güvenli modda nasıl yeniden başlattığınızı…

  Aygıtı kapatın. Ekrandaki güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefon hala bu modda ısınır veya ısınmaz, bu durumda sorun devam ederse, bir sonraki adıma geçin, aksi halde soruna neden olan uygulamayı bulun ve sorunu çözmek için uygun önlemleri alın. İşte bu konuda yapabileceğiniz şeylerden bazıları…

Galaxy J5’inize yüklü uygulamaları güncelleyin

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım öğesine dokunun. Uygulamalarınızın otomatik olarak güncellenmesini sağlamak için, Menü tuşuna dokunun, Ayarlar’a dokunun ve ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Mevcut tüm uygulamaları mevcut güncellemelerle güncellemek için Güncelle [xx]. tek bir uygulamayı güncellemek için bireysel uygulamayı ve ardından Güncelle öğesine dokunun.

Galaxy J5’inizdeki uygulama önbelleğini ve verileri temizleyin

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Önbelleği temizle.

Soruna neden olan uygulamaları Galaxy J5’inizden kaldırın

  Herhangi bir Ana ekrandan, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Uygulamalar öğesini seçin. Uygulama yöneticisine dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun.

2. Adım: Telefonunuzu kapatın ve ısındığını görmek için şarj edin

Bu çok basit bir işlemdir ancak aşırı ısınma sorununun sadece telefon açıldığında mı yoksa cihaz kapalı olsa da mı gerçekleşeceğini belirlemek için çok önemlidir. Lütfen aşırı ısınma sorunlarına, bataryayı ve diğer bileşenleri içerebilecek donanım sorunlarından kaynaklanabileceğini unutmayın. Telefonunuz kapalı olsa bile hala ısınırsa, o zaman şimdi olduğu gibi telefonunuzu bir dükkana getirmeli veya göndermelisiniz, böylece teknoloji sizin için düzeltebilir. Bununla birlikte, telefon yalnızca açıldığında ısınırsa, o zaman sorunun yalnızca cihaz yazılımıyla olma olasılığı vardır.

Adım 3: Kurtarma modunda yeniden başlatın ve önbellek bölümünü silin

Bunu, yalnızca telefon açıldığında aşırı ısınması durumunda yapmanız gerekir, ardından tüm sistem önbelleklerini silmeyi deneyin, böylece değiştirilirler. Bu dosyaların bir kısmının bozulmuş olması olasıdır, bu yüzden değiştirilmeleri için silmeniz gerekir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç tuşuna basın. Vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın.’ evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon bu işlemden sonra hala aşırı ısınırsa, bir sonraki adımı uygulayın.

Adım 4: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve Galaxy J5’inizi sıfırlayın

Bu, aşırı ısınmanın nedeninin ürün yazılımı sorunu olma olasılığını dışlamak için son başvurunuz. Telefonunuzu bir dükkana getirmek için bunu yapmanız ve bir teknolojinin sorunu çözmesine izin vermeniz gerekir. Daha önce de söylediğim gibi, bellenim sorunundan kaynaklanan aşırı ısınma durumlarıyla karşılaştık, bu yüzden bunu yapmak gerekli. Bu sorunu çözebilecek olmasının yanı sıra, bir üçüncü tarafın telefonunuza bakmasına izin vermeden önce tüm kişisel bilgilerinizi silmeye hazırlık niteliğinde bir işlemdir. Buradaki uygulama, telefonun dahili deposuna kaydedilen tüm dosya ve verilerinizin silineceğidir; bu nedenle kaybetmek istemediğiniz şeylerin yedeğini almanız gerekir. Yedeklemeden sonra, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın, böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir.

Galaxy J5’teki Fabrika Sıfırlama Koruması nasıl devre dışı bırakılır

  Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesini seçin. Birden fazla hesap ayarınız varsa, her hesap için bu adımları tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla Git. Hesabı Kaldır’a dokunun.

Galaxy J5 nasıl sıfırlanır

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzu Ayarlar menüsünden de sıfırlayabilirsiniz.

  Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Yedekle ve sıfırla seçeneğine dokunun. İstenirse, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Verilerimi yedekle seçeneğine dokunun. İstenirse, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna taşımak için Geri Yükle düğmesine dokunun. Fabrika ayarlarına sıfırlama. Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, PIN’inizi veya şifrenizi girin. Devam’a dokunun.

Sıfırlamadan sonra telefon hala aşırı ısınıyorsa, telefonu bir mağazaya getirme ve telefonun bir teknoloji tarafından tamir edilmesine izin vermenin zamanı gelmiştir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.